ارورهای کولر گازی پاناسونیک

 • ارورهای کولر گازی پاناسونیک (Panasonic air conditioner error) سیستم تهویه مطبوع برند پاناسونیک یکی از با کیفیت ترین و بهترین کولرهای گازی موجود در بازار است،سیستم های تهویه مطبوع پاناسونیک دارای سیستم عیب یابی هوشمند هستند و تقریبا هر مشکلی در کولر گازی پاناسونیک با استفاده از کدهای خطا نمایش داده می شود.
  فهمیدن علت بروز این ارورها و قطعه ای که دچار مشکل است ،کمک بزرگی به تعمیرکاران و مصرف کنندگان این سیستم تهویه برای رفع مشکل خواهد کرد.
  ما لیست کاملی از کدهای خطا کولر گازی پاناسونیک را برای شما تهیه کرده ایم،تا در صورت بروز مشکل برای رفع آن به این لیست مراجعه کرده و نسبت به حل مشکل پیش اقدام نمایید.

  تعمیر کولر گازی پاناسونیک :

  کولر گازی پاناسونیک یکی از برندهای معروف در کشورماست که به دلیل کیفیت بالای این محصول از محبوبیت بالایی نیز برخودار است.تمامی خدمات کولر گازی پاناسونیک اعم از نصب کولر گازی ، سرویس و تعمیر این برند توسط تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه در حال ارائه به تمامی هموطنان ما در شهر تهران میباشد.
  تعمیر کولر گازی پاناسونیک خود را با خیالی آسوده به تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین بسپارید ، این شرکت با بیش از 7 سال سابقه در زمینه خدمات کولر گازی پاناسونیک به شما مشتریان عزیز این نوید را میدهد ،که در تمامی قطعات مورد استفاده تعمیرکاران از برند اصلی پاناسونیک بوده و دارای ضمانت نامه شرکت میباشند.
  تعمیر ارور کولر گازی پاناسونیک

  کدهای خطا کولر گازی پاناسونیک :

  کدهای خطا را می توان زبان بدن کولر گازی دانست، چرا که در هنگام بروز مشکل در یکی از قطعات کولر گازی این سیستم کدهای خطا بر روی صفحه نمایشگر خود نمایان میکند تا مصرف کننده را از بروز مشکل در قطع های خاص آگاه سازد.
  کدهای خطا برای هر مدل خاصیت کولر گازی متفاوت بوده و بیانگر  موضوع خاصی می باشد.
  به یاد داشته باشید ارورها تنها به تشخیص درست شما کمک خواهد کرد، و به تنهایی نمی توان آن را دلیل بروز مشکل در کولر گازی دانست .چرا که  اغلب بروز مشکل در کولر گازی به خاطر وجود تعدادی از مشکلات است. که باید توسط تعمیرکار مجاز مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی گری اینجا کلیک کنید

  لیست ارورهای کولر گازی پاناسونیک :

  در جدوهای زیر لیست کامل ارورهای کولر گازی پاناسونی براساس مدل طبقه بندی شده و برای هر ارور شرح عیبی بیان کرده ایم همچنین شما عزیزان میتوانید فایل قابل دانلود این مقاله را با کلیک بر روی عبارت ارورهای کولر گازی پاناسونیک دانلود کنید.

  کد خطا شرح خطای کولر گازی پاناسونیک
  S01 سنسور دمای اتاق خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S02 سنسور دمای کویل در یونیت داخلی خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S03 سنسور رطوبت کولر گازی پاناسونیک خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S04 سنسور دمای کمپرسور با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
  S05 سنسور کویل در یونیت خارجی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S06 سنسور خارجی کولر خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S07 سنسور جریان بیرونی خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E01 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E02 مدار HIC در مدار فن و کمپرسور دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E03 حافظه‌ ROM و یا OTP یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E04 جراین برق در کولر غیر عادی است و بهتر است هرچه زودتر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E05 در جریان فعال کولر گازی پاناسونیک و یا در قسمت PAM اختلال ایجاد شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E06 دمای دیس شارژ کمپرسور بالا رفته و باید فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E07 عملکرد فن یونیت داخلی با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E08 شیر چهار راهی کولر خراب شده و باید خیلی زود تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E09 میزان گاز مبرد کولر کم شده که بسیار خطرناک است. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E10 جریان راه اندازی کمپرسور DC با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E11 فن یونیت خارجی خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E12 یونیت خارجی کولر با مشکل مواجه شده. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E13 حالت ضد یخ زدگی کولر فعال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H00 مشکلی نیست و نمایش آن روی صفحه، طبیعی است.
  H11 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H12 پارامتر برق بین یونیت داخلی و خارجی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H14 سنسور دما در یونیت داخلی خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H15 سنسور دمای کمپرسور که در یونیت خارجی قرار دارد، خراب شده است. هرچه سریع‌تر برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H16 ترانس جریان در یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H19 مکانیزم موتور فن کولر گازی به هم ریخته است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H23 و H24 سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی با خطا مواجه است و عملکرد درستی ندارد. بهتر است هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H25 برد داخلی کولر با مشکل مواجه شده است و باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H26 واحد یون ساز کولر گازی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H27 سنسور دما در یونیت خارجی خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H28 سنسور دمای مبدل حرارتی خارجی کولر خراب شده است و بهتر است فورا تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H30 سنسور دمای دیس شارژ در یونیت خارجی خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H33 و H38 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی مختل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H50 موتور تهویه‌ی کولر مشکل دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H51 نازل کولر گازی پاناسونیک قفل شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H52 برد در یونیت داخلی خراب شده است و باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H97 مکانیزم موتور در فن یونیت خارجی خراب یا قفل شده است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H98 سنسور فشار بالا در یونیت داخلی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H99 محافظ ضد یخ مبدل حرارتی در یونیت داخلی کولر خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F11 سیکل حالت گرمایشی و سرمایشی مختل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F90 کنترل PFC کولر خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F91 سیکل حالت گرمایشی کولر با ایراد مواجه است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F93 گردش کمپرسور ایراد دارد، همچنین ممکن است مشکلاتی در سیم کشی دستگاه ایجاد شده باشد و یا برد اینورتر خراب شده باشد. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
  F95 در حالت سرمایشی کولر فشار زیادی وجود داشته و دمای یونیت خارجی بالا رفته است. سریعا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F96 دمای IPM بسیار بالاست و سنسور دمای کولر فعال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F97 کمپرسور گرم شده و سنسور حفاظت از گرما فعال شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F98 در کولر جریانی غیر عادی برقرار است. لطفا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F99 جریان مستقیم با ایراد مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌‌‌‌های ۱-۲-۴-۵-۶-۷ عملکرد یونیت داخلی و خارجی کولر با مشکل مواجه شده است. بهتر است هرچه زودتر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۵-۶-۷ کمبود ظرفیت تعداد دستگاه‌های داخلی؛ فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۶-۷ یکی از فازهای برق قطع شده یا معکوس عمل کرده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵-۷ محافظ فشار معکوس هوا فعال شده، چراکه میزان گاز مبرد کاهش یافته است. بهتر است سریعا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵-۶ کولر تحت فشار است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را برای مدتی قطع کنید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۶-۷ شیر چهار راه مشکل دارد و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۴-۶-۷ شیر سه راهی کولر خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵ جریان برق زیادی از کمپرسور عبور کرده است؛ جهت بررسی برق سه فاز کولر، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۵ سیستم محافظ دمای تخلیه‌ی کمپرسور فعال شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد S01

  ارور علت ارور
  S01 سنسور دمای اتاق خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای S01 کولر گازی پاناسونیک:

  • به تشخیص و عیب یابی دقیق با جزئیات بیشتر مراجعه کنید.

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد S02

  ارور علت ارور
  S02 سنسور کویل (سیم پیچ) داخلی خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای S02 کولر گازی پاناسونیک:

  • پیوستگی سنسور را بررسی کنید

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد S03

  ارور علت ارور
  S03 سنسور رطوبت خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد ارور S03 کولر گازی پاناسونیک:

  • برد داخلی را تعویض کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد S04

  ارور علت ارور
  S04 سنسور دمای کمپرسور خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای S04 کولر گازی پاناسونیک:

  • پیوستگی سنسور را بررسی کنید.

  هشدار کولرگازی پاناسونیک کد S05

  ارور علت ارور
  S05 سنسور کویل(سیم پیچ) بیرونی کولر گازی پاناسونیک خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای S05 کولر گازی پاناسونیک:

  • پیوستگی سنسور را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد S06

  ارور علت ارور
  S06 سنسور هوای بیرونی کولر گازی پاناسونیک خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای S06 کولر گازی پاناسونیک:

  • پیوستگی سنسور را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد S07

  ارور علت ارور
  S07 سنسور جریان بیرونی کولر گازی پاناسونیک خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای S07 کولر گازی پاناسونیک:

  • برد بیرونی را تعویض کنید.

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد E01

  ارور علت ارور
  E01 ارتباط داخلی/ بیرونی کولر گازی پاناسونیک دچار مشکل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای E01 کولر گازی پاناسونیک:

  • به جزئیات عیب یابی و تعمیر کولر گازی پاناسونیک در سایت مراجعه کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E02

  ارور علت ارور
  E02 مدار HIC کولر گازی پاناسونیک (مدار فن/کمپرسور) دچار مشکل شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E03

  ارور علت ارور
  E03 حافظه ROM کولر گازی پاناسونیک خراب شده است.

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد E04

  ارور علت ارور
  E04 پیک جریان کولر گازی پاناسونیک قطع شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E05

  ارور علت ارور
  E05 PAM یا مدار فعال کولر گازی پاناسونیک خراب شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E06

  ارور علت ارور
  E06 دمای تخلیه بالای کمپرسور کولر گازی پاناسونیک

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد E07

  ارور علت ارور
  E07 عملکرد فن داخلی کولر گازی پاناسونیک دچار مشکل شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E08

  ارور علت ارور
  E08 سوئیچینگ 4 دریچه با مشکل روبرو شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E09

  ارور علت ارور
  E09 حفاظت مبرد وجود ندارد.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E10

  ارور علت ارور
  E10 مدار درایو کمپرسور DC با مشکل روبرو شده است.

  هشدار کولرگازی پاناسونیک کد E11

  ارور علت ارور
  E11 عملکرد فن بیرونی با مشکل روبرو شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E12

  ارور علت ارور
  E12 خطا در اسپلیت بیرونی پاناسونیک رخ داده است.

  تعمیر ارور کولر گازی پاناسونیک

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E13

  ارور علت ارور
  E13 پیشگیری از فریز شدن فعال شده است.

  کدهای حفاظتی کولر گازی پاناسونیک

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H00

  ارور علت ارور
  H00 هیچ چیز غیرعادی تشخیص داده نشده است.

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد H11

  ارور علت ارور
  H11 هیچ ارتباط غیرطبیعی داخلی / بیرونی غیرطبیعی تشخیص داده نشده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H11 کولر گازی پاناسونیک:

  • اتصالات کابل داخلی / خارجی را تحقیق و بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H12

  ارور علت ارور
  H12 ترتیب قابلیت اتصال غیرطبیعی است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H14

  ارور علت ارور
  H14 عملکرد غیرعادی سنسور دمای هوا

  تعمیر و رفع کد خطای H14 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای هوا را بررسی کنید.

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد H15

  ارور علت ارور
  H15 عملکرد غیرعادی سنسور دمای کمپرسور بیرونی

  تعمیر و رفع کد خطای H15 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای کمپرسور را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H16

  ارور علت ارور
  H16 ترانسفورماتور جریان بیرونی مدار باز شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H16 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB بیرونی و ماژول IPM (ترانزیستور قدرت) را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H19

  ارور علت ارور
  H19 مکانیزم فن موتور داخلی قفل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H19 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB داخلی و موتور فن را بررسی کنید.

  هشدار کولرگازی پاناسونیک کد H23

  ارور علت ارور
  H23 عملکرد غیرعادی سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی

  تعمیر و رفع کد خطای H23 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای مبدل حرارتی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H24

  ارور علت ارور
  H24 عملکرد غیرعادی سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی

  تعمیر و رفع کد خطای H24 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای مبدل حرارتی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H25

  ارور علت ارور
  H25 اشکال در برد داخلی کولرگازی

  تعمیر و رفع کد خطای H25 کولر گازی پاناسونیک:

  • وضعیت برد دستگاه باید چک شود.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H26

  ارور علت ارور
  H26 ایراد در واحد یون ساز کولرگازی

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H27

  ارور علت ارور
  H27 عملکرد غیرعادی سنسور دمای هوا بیرونی

  تعمیر و رفع کد خطای H27 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای بیرونی را بررسی کنید.

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد H28

  ارور علت ارور
  H28 عملکرد غیرعادی سنسور دمای مبدل حرارتی بیرونی

  تعمیر و رفع کد خطای H28 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای مبدل حرارتی بیرونی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H30

  ارور علت ارور
  H30 عملکرد غیرعادی سنسور دما هوای بیرونی

  تعمیر و رفع کد خطای H30 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دما بیرونی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H33

  ارور علت ارور
  H33 اتصالات داخلی / خارجی اشتباه

   تعمیر و رفع کد خطای H33 کولر گازی پاناسونیک:

  • منبع ولتاژ داخلی / بیرونی را بررسی کنید.

  هشدار کولرگازی پاناسونیک کد H38

  ارور علت ارور
  H38 عدم هماهنگی داخلی/ بیرونی ( کد برند)

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H50

  ارور علت ارور
  H50 عملکرد غیرعادی و اختلال موتور تهویه

  تعمیر و رفع کد خطای H50 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB داخلی را بررسی کنید و موتور تهویه را نیز به دقت بازرسی کنید.
   تعمیر ارور کولر گازی پاناسونیک

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H51

  ارور علت ارور
  H51 عملکرد غیرعادی نازل (دهانه) قفل

  تعمیر و رفع کد خطای H51 کولر گازی پاناسونیک:

  • نازل ( دهانه) قفل را بررسی کنید.

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد H52

  ارور علت ارور
  H52 عملکرد غیرعادی محدودیت سوئیچ

   تعمیر و رفع کد خطای H52 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB داخلی را به دقت بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H97

  ارور علت ارور
  H97 مکانیزم فن موتور بیرونی قفل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H97 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB داخلی را بررسی کنید و موتور فن را نیز به دقت بازرسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H98

  ارور علت ارور
  H98 حفاظت فشار بالای داخلی دچار مشکل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H98 کولر گازی پاناسونیک:

  • فیلتر هوا کثیف شده است، آن را تمیز کنید. اتصال کوتاه شدن جریان هوا را رفع کنید.

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد H99

  ارور علت ارور
  H99 حفاظت ضد یخ مبدل حرارتی داخلی دچار مشکل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H99 کولر گازی پاناسونیک:

  • مبرد ناکافی است، آن را اضافه کنید. فیلتر هوا کثیف شده است، آن را تمیز کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد F11

  ارور علت ارور
  F11 عملکرد غیرعادی تغییر سیکل خنک کنندگی / گرم کنندگی

  تعمیر و رفع کد خطای F11 کولر گازی پاناسونیک:

  • دریچه 4 راه و کویل V شکل را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد F90

  ارور علت ارور
  F90 کنترل PFC دچار مشکل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای F90 کولر گازی پاناسونیک:

  • ولتاژ PFC را بررسی کنید.

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد F91

  ارور علت ارور
  F91 عملکرد غیرعادی سیکل خنک کنندگی

  تعمیر و رفع کد خطای F91 کولر گازی پاناسونیک:

  • بدون خنک کننده است. (دریچه سه راه بسته شده است.)

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد F93

  ارور علت ارور
  F93 کمپرسور چرخشی خراب شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای F93 کولر گازی پاناسونیک:

  • کمپرسور را بررسی و تعمیر کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد F95

  ارور علت ارور
  F95 حفاظت فشار بالا خنک کننده دچار مشکل شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای F95 کولر گازی پاناسونیک:

  • مدار مبرد بیرونی را بررسی و تعمیر کنید.

  هشدار کولر گازی پاناسونیک کد F96

  ارور علت ارور
  F96 حفاظت گرما بیش از حد IPM (ترانزیستور قدرت)

  تعمیر و رفع کد خطای F96 کولر گازی پاناسونیک:

  • مبرد اضافی است.
  • تابش گرمایی نامناسب است.
  • IPM (ترانزیستور قدرت) دچار مشکل شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد F97

  ارور علت ارور
  F97 حفاظت گرما بیش از حد کمپرسور بیرونی

  تعمیر و رفع کد خطای F97 کولر گازی پاناسونیک:

  • مبرد ناکافی است. کمپرسور را بررسی کنید.

  ارور کولر گازی پاناسونیک کد F98

  ارور علت ارور
  F98 حفاظت جریان کلی در حال اجرا وجود دارد.

  تعمیر و رفع کد خطای F98 کولر گازی پاناسونیک:

  • مبرد بیش از حد است.
  • تابش گرمایی نامناسب است.

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد F99

  ارور علت ارور
  F99 تشخیص پیک جریان مستقیم (DC) بیرونی با مشکل روبرو شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای F99 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB بیرونی را بررسی کنید.
  • IPM (ترانزیستور قدرت) را تحقیق و بازرسی کنید.
  • کمپرسور کولر گازی پاناسونیک را بررسی و تعمیر کنید.
   تعمیرات کولر گازی پاناسونیک

  کدهای خطای کولر گازی کاست پاناسونیک

  در این بخش به بررسی کدهای خطای کولر گازی کاست پاناسونیک می پردازیم. این کد خطاها را ممکن است در سایر مدل ها نیز مشاهده نمایید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی حتما ابتدا با یک تکنسین متخصص مشورت نمایید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E01

  ارور علت ارور
  E01 خطای دریافت کننده کنترل از راه دور

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E02

  ارور علت ارور
  E02 خطای انتقال دهنده کنترل از راه دور

  هشدار کولر گازی پاناسونیک کد E03

  ارور علت ارور
  E03 خطا در واحد درونی که سیگنال از کنترل کننده از راه دور (مرکزی) دریافت می کند.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E04

  ارور علت ارور
  E04 خطا در واحد درونی که سیگنال از واحد بیرونی دریافت می کند.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E05

  ارور علت ارور
  E05 خطا در واحد درونی که سیگنال به واحد بیرونی ارسال می کنند.

  آلارم کولر گازی پاناسونیک کد E06

  ارور علت ارور
  E06 واحد بیرونی در دریافت سیگنال های ارتباطی سریال از واحد داخلی ناموفق بوده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E07

  ارور علت ارور
  E07 واحد بیرونی به واحد داخلی پیام عدم موفقیت فرستاده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E08

  ارور علت ارور
  E08 خطای تنظیمات آدرس دهی دو نسخه ای واحد داخلی

  اخطار کولر گازی پاناسونیک کد E09

  ارور علت ارور
  E09 بیش تر از یک تنظیم کنترل از راه دور دچار خطای اصلی شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E12

  ارور علت ارور
  E12 شروع تنظیم آدرس دهی خودکار هنگام تنظیم آدرس دهی خودکار در حال اجرا ممنوع شده است.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E13

  ارور علت ارور
  E13 خطا در واحد داخلی که سیگنال به کنترلر از راه دور فرستاده است.

  هشدار کولرگازی پاناسونیک کد E14

  ارور علت ارور
  E14 تکثیر واحد اصلی در Multi-Control همزمان (واحد بیرونی تشخیص داده شده)

  ارور کولر گازی پاناسونیک کد E15

  ارور علت ارور
  E15 آدرس دهی اتوماتیک هشدار می دهد. (ظرفیت خیلی کم)

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E16

  ارور علت ارور
  E16 آدرس دهی اتوماتیک هشدار می دهد. (ظرفیت بیش از حد)

  اخطار کولرگازی پاناسونیک کد E18

  ارور علت ارور
  E18 ارتباطات نادرست در کنترل گروهی سیم کشی

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد E20

  ارور علت ارور
  E20 هیچ واحد داخلی متصل شده است.

  کدهای خطای کولر گازی پاناسونیک CS-E7PKR

  در این بخش به بررسی کدهای خطای کولر گازی CS-E7PKR پاناسونیک می پردازیم. این کد خطاها را ممکن است در سایر مدل ها نیز مشاهده نمایید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی حتما ابتدا با یک تکنسین متخصص مشورت نماییید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H00

  ارور علت ارور
  H00 هیچ حافظه ای از مقدار خرابی وجود ندارد.

  هشدار کولر گازی پاناسونیک کد H11

  ارور علت ارور
  H11 ارتباط واحدهای داخلی و بیرونی ساخته نشده است و مشکل دارد.

  تعمیر و رفع کد خطای H11  کولر گازی پاناسونیک:

  • ترمینال سیم کشی داخلی / بیرونی را بررسی کنید.
  • PCB داخلی / بیرونی را بررسی کنید.
  • سیم کشی اتصال داخلی / بیرونی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H12

  ارور علت ارور
  H12 ظرفیت واحدهای داخلی ناهماهنگی دارد. ظرفیت واحد داخلی کلی بیشتر از محدودیت حداکثر یا کمتر از حداقل مجاز و یا تعداد واحد داخلی کمتر از دو تا است.

  تعمیر و رفع کد خطای H12 کولر گازی پاناسونیک:

  • سیم کشی اتصال داخلی / بیرونی را بررسی کنید.
  • PCB داخلی / بیرونی را بررسی کنید.
  • جدول مشخصات و ترکیبات در کاتالوگ را بررسی کنید.

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد H14

  ارور علت ارور
  H14 عملکرد غیرعادی سنسور دمای هوای داخلی به وقوع پیوسته است.

  تعمیر و رفع کد خطای H14 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای هوای داخلی مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.
  • کانکتور و سیم رابط سنسور دمای هوا داخلی را بررسی کنید.

  ارور کولر گازی پاناسونیک کد H15

  ارور علت ارور
  H15 عملکرد غیرعادی سنسور دمای کمپرسور به وقوع پیوسته است.

  تعمیر و رفع کد خطای H15 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای کمپرسور مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.
  • کانکتور و سیم رابط سنسور دمای هوا داخلی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H16

  ارور علت ارور
  H16 عملکرد غیرعادی ترانسفورماتور جریان (CT) بیرونی به وقوع پیوسته است. ترانسفورماتور جریان یا کمپرسور دچار خطا شده است.

  تعمیر و رفع کد خطای H16 کولر گازی پاناسونیک:

  • PCB بیرونی یا کمپرسور خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد.

  اخطار کولر گازی پاناسونیک کد H23

  ارور علت ارور
  H23 عملکرد غیرعادی سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی به وقوع پیوسته است.

  تعمیر و رفع کد خطای H23 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای مبدل حرارتی مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.
  • کانکتور و سیم رابط سنسور دمای هوا داخلی را بررسی کنید.

  ارور کولرگازی پاناسونیک کد H25

  ارور علت ارور
  H25 عملکرد غیرعادی E-Ion داخلی به وقوع پیوسته است.

  تعمیر و رفع کد خطای H25 کولر گازی پاناسونیک:

  • E-Ion PCB را بررسی کنید.

  ارور کولر گازی پاناسونیک کد H27

  ارور علت ارور
  H27 عملکرد غیرعادی سنسور دمای هوا بیرونی به وقوع پیوسته است.

  تعمیر و رفع کد خطای H27 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای هوا بیرونی مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.
  • کانکتور و سیم رابط سنسور دمای هوا بیرونی را بررسی کنید.

  آلارم کولرگازی پاناسونیک کد H28

  ارور علت ارور
  H28 عملکرد غیرعادی سنسور دمای مبدل حرارتی بیرونی به وقوع پیوسته است.

  تعمیر و رفع کد خطای H28 کولر گازی پاناسونیک:

  • سنسور دمای مبدل حرارتی بیرونی مدار باز یا اتصال کوتاه شده است.
  • کانکتور و سیم رابط سنسور دمای هوا بیرونی را بررسی کنید.

  ارور کولر گازی پاناسونیک کد F99

  ارور علت ارور
  F99 این کد به معنی “تشخیص پیک جریان مستقیم بیرونی” است. معمولاً هنگامی رخ می دهد که قفل کمپرسور یا مشکلی در ماژول ترانزیستور برق وجود داشته باشد. لطفا سعی نکنید که خودتان آن را حل کنید. این موضوع نیاز به استفاده از تجهیزات حرفه ای دارد.

  کدهای اخطار چشمک زن کولر گازی پاناسونیک

  کولرگازی های سری 30000 و 36000 پاناسونیک ارورهای خود را با رووشن شدن چراغ ها به نمایش می گذارند:

  کد خطای چشمک زن کولرگازی پاناسونیک علت کد خطای چشمک زن کولرگازی پاناسونیک
  چراغ 5 و 7 اشکال در سنسور دمای داخلی
  چراغ 3 و 5 و 7 سنسور پایپ داخلی مشکل دارد.
  چراغ 2 و 3 و 4 و 6 و 7 اشکال در نبود اتصال بین یونیت داخلی و خارجی
  چراغ 4 و 5 و 7 اشکال در عملکرد کنترل از راه دور
  چراغ 2 و 3 و 7 اشکال در موتور فن DC
  چراغ 2 و 5 و 7 بخش داخلی یا بیرونی قطع است.
  چراغ 3 و 4 و 5 و 6 اشکال در سیستم برد
  چراغ 3 و 4 و 6 و 7 اتصال بین یونیت داخلی و خارجی مشکل دارد.
  چراغ 7 اشکال در کلید شناور لوله برگشت

  رفع ارور کولر گازی پاناسونیک در منزل:

   خواهشمندیم در صورت نداشتن دانش فنی فنی و تجربه نسبت به انجام اقدام خودسرانه برای کولر گازی خود بپرهیزید،چرا که این وسیله برقی بسیار خطرناک بوده و ممکن است، علاوه بر داشتن خطرات جانی برای شما مشکلات حاد ترین را برای دستگاه ایجاد کند.در صورت بروز ارور در کولر گازی پاناسونیک خود قبل از تماس با تکنسین های مربوط ابتدا کولر گازی خود را ریست کنید و یا آن را برای مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه از برق خارج کرده و سپس مجددا به برق بزنیم هنگامی که دوباره ارور بر روی صفحه نمایشگر شما ظاهر شد برای رفع آن تماس حاصل نمایید.برخی مواقع علت ایجاد ارور کولر گازی تنها نوسانات برقی بوده که با ریست کردن آن کاملاً برطرف میشود.
  برای مطالعه آموزش سیم کشی کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  چگونه از ایجاد ارور در کولر گازی پاناسونیک خود جلوگیری نماییم:

   یکی از روش های ساده اما کاربردی در استفاده از کولر گازی پاناسونیک شستن مرتبه یونیت داخلی و خارجی  و پاک کردن سیستم تهویه از هرگونه گرد و غبار می باشد.
  به یاد داشته باشید ،این موضوع به نگهداری درسته سیستم تهویه شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد، اما نباید باعث شود، که شما نسبت به سرویس سالانه کولر گازی خود غافل می شوید، چرا که در سرویس کولر گازی دستگاه شما که توسط تعمیرکاران مجاز تهران سرویس آنلاین صورت میگیرد بسیاری از موارد مورد بررسی قرار می گیرد.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی RTC اینجا کلیک کنید.
  تعمیر ارور کولر گازی پاناسونیک

   سرویس کولر گازی پاناسونیک شامل چه مواردی است:

  •  شستن یونیت داخلی
  •  تعویض فیلترهای یونیت داخلی در صورت فرسوده بودن
  •  شستن یونیت خارجی چی با کارواش
  •  بررسی سلامت لوله  و عدم وجود هم خوردگی و شکستگی
  •  بررسی سلامت عایق و پرایمر
  •  بررسی شارژ گاز کولر گازی
  •  تست سلامت کمپرسور
  •  تست سلامت خازن یونیت خارجی
  •  بررسی عملکرد دستگاه در حین کار
  •  بررسی برق مصرفی دستگاه

   تمامی موارد بالا باید توسط سرویسکار مجاز در حین سرویس بررسی و در صورت بروز مشکل برطرف شود، چرا که وجود مشکل در هر یک از موارد بالا علاوه بر کاهش روند عملکردی دستگاه می تواند باعث می تواند باعث بروز مشکلات بیشتری در دستگاه شما شود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی تعمیر کولر گازی وستینگهاوس اینجا کلیک کنید.

  علت ایجاد ارور در کولر گازی پاناسونیک :

  1. نصب غیر اصولی
  2. کمبود گاز مبرد
  3. سرویس نکردن به موقع دستگاه
  4. ایجاد اختلال در برد دستگاه
  5. بروز مشکل در کمپرسور
  6. بروز مشکل در فن یونیت داخلی
  7. نوسانات برقی
  8. ایجاد مشکل در سنسور یونیت داخلی
  9. از کار افتادن حافظه‌ی EEPROM
  10. اخلال در ارتباط یونیت داخلی و خارجی
   برای مطالعه مقاله ارور کولر گازی هیوندای اینجا کلیک کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس