ارورهای کولر گازی پاناسونیک

 • ارورهای کولر گازی پاناسونیک (Panasonic air conditioner error) سیستم تهویه مطبوع برند پاناسونیک یکی از با کیفیت ترین و بهترین کولرهای گازی موجود در بازار است،سیستم های تهویه مطبوع پاناسونیک دارای سیستم عیب یابی هوشمند هستند و تقریبا هر مشکلی در کولر گازی پاناسونیک با استفاده از کدهای خطا نمایش داده می شود.
  فهمیدن علت بروز این ارورها و قطعه ای که دچار مشکل است ،کمک بزرگی به تعمیرکاران و مصرف کنندگان این سیستم تهویه برای رفع مشکل خواهد کرد.
  ما لیست کاملی از کدهای خطا کولر گازی پاناسونیک را برای شما تهیه کرده ایم،تا در صورت بروز مشکل برای رفع آن به این لیست مراجعه کرده و نسبت به حل مشکل پیش اقدام نمایید.

  تعمیر کولر گازی پاناسونیک :

  کولر گازی پاناسونیک یکی از برندهای معروف در کشورماست که به دلیل کیفیت بالای این محصول از محبوبیت بالایی نیز برخودار است.تمامی خدمات کولر گازی پاناسونیک اعم از نصب کولر گازی ، سرویس و تعمیر این برند توسط تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه در حال ارائه به تمامی هموطنان ما در شهر تهران میباشد.
  تعمیر کولر گازی پاناسونیک خود را با خیالی آسوده به تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین بسپارید ، این شرکت با بیش از 7 سال سابقه در زمینه خدمات کولر گازی پاناسونیک به شما مشتریان عزیز این نوید را میدهد ،که در تمامی قطعات مورد استفاده تعمیرکاران از برند اصلی پاناسونیک بوده و دارای ضمانت نامه شرکت میباشند.

  کدهای خطا کولر گازی پاناسونیک :

  کدهای خطا را می توان زبان بدن کولر گازی دانست،  چرا که در هنگام بروز مشکل در یکی از قطعات کولر گازی این سیستم کدهای خطا بر روی صفحه نمایشگر خود نمایان میکند تا مصرف کننده را از بروز مشکل در قطع های خاص آگاه سازد.
  کدهای خطا برای هر مدل خاصیت کولر گازی متفاوت بوده و بیانگر  موضوع خاصی می باشد.
  به یاد داشته باشید ارورها تنها به تشخیص درست شما کمک خواهد کرد، و به تنهایی نمی توان آن را دلیل بروز مشکل در کولر گازی دانست .چرا که  اغلب بروز مشکل در کولر گازی به خاطر وجود تعدادی از مشکلات است. که باید توسط تعمیرکار مجاز مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی گری اینجا کلیک کنید

  لیست ارورهای کولر گازی پاناسونیک :

  کد خطا شرح خطای کولر گازی پاناسونیک
  S01 سنسور دمای اتاق خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S02 سنسور دمای کویل در یونیت داخلی خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S03 سنسور رطوبت کولر گازی پاناسونیک خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S04 سنسور دمای کمپرسور با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
  S05 سنسور کویل در یونیت خارجی با خطا مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S06 سنسور خارجی کولر خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  S07 سنسور جریان بیرونی خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E01 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E02 مدار HIC در مدار فن و کمپرسور دچار مشکل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E03 حافظه‌ ROM و یا OTP یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E04 جراین برق در کولر غیر عادی است و بهتر است هرچه زودتر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E05 در جریان فعال کولر گازی پاناسونیک و یا در قسمت PAM اختلال ایجاد شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E06 دمای دیس شارژ کمپرسور بالا رفته و باید فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E07 عملکرد فن یونیت داخلی با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E08 شیر چهار راهی کولر خراب شده و باید خیلی زود تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E09 میزان گاز مبرد کولر کم شده که بسیار خطرناک است. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E10 جریان راه اندازی کمپرسور DC با مشکل روبه‌رو شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E11 فن یونیت خارجی خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فورا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E12 یونیت خارجی کولر با مشکل مواجه شده. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  E13 حالت ضد یخ زدگی کولر فعال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H00 مشکلی نیست و نمایش آن روی صفحه، طبیعی است.
  H11 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی با اشکال مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H12 پارامتر برق بین یونیت داخلی و خارجی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H14 سنسور دما در یونیت داخلی خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H15 سنسور دمای کمپرسور که در یونیت خارجی قرار دارد، خراب شده است. هرچه سریع‌تر برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H16 ترانس جریان در یونیت خارجی با مشکل مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H19 مکانیزم موتور فن کولر گازی به هم ریخته است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H23 و H24 سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی با خطا مواجه است و عملکرد درستی ندارد. بهتر است هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H25 برد داخلی کولر با مشکل مواجه شده است و باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H26 واحد یون ساز کولر گازی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H27 سنسور دما در یونیت خارجی خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H28 سنسور دمای مبدل حرارتی خارجی کولر خراب شده است و بهتر است فورا تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H30 سنسور دمای دیس شارژ در یونیت خارجی خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H33 و H38 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی مختل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H50 موتور تهویه‌ی کولر مشکل دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H51 نازل کولر گازی پاناسونیک قفل شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H52 برد در یونیت داخلی خراب شده است و باید بررسی شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H97 مکانیزم موتور در فن یونیت خارجی خراب یا قفل شده است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H98 سنسور فشار بالا در یونیت داخلی ایراد دارد. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  H99 محافظ ضد یخ مبدل حرارتی در یونیت داخلی کولر خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F11 سیکل حالت گرمایشی و سرمایشی مختل شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F90 کنترل PFC کولر خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F91 سیکل حالت گرمایشی کولر با ایراد مواجه است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F93 گردش کمپرسور ایراد دارد، همچنین ممکن است مشکلاتی در سیم کشی دستگاه ایجاد شده باشد و یا برد اینورتر خراب شده باشد. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
  F95 در حالت سرمایشی کولر فشار زیادی وجود داشته و دمای یونیت خارجی بالا رفته است. سریعا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F96 دمای IPM بسیار بالاست و سنسور دمای کولر فعال شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F97 کمپرسور گرم شده و سنسور حفاظت از گرما فعال شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F98 در کولر جریانی غیر عادی برقرار است. لطفا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  F99 جریان مستقیم با ایراد مواجه شده است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌‌‌‌های ۱-۲-۴-۵-۶-۷ عملکرد یونیت داخلی و خارجی کولر با مشکل مواجه شده است. بهتر است هرچه زودتر فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۵-۶-۷ کمبود ظرفیت تعداد دستگاه‌های داخلی؛ فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۶-۷ یکی از فازهای برق قطع شده یا معکوس عمل کرده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵-۷ محافظ فشار معکوس هوا فعال شده، چراکه میزان گاز مبرد کاهش یافته است. بهتر است سریعا فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵-۶ کولر تحت فشار است. فیوز مینیاتور برق دستگاه را برای مدتی قطع کنید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۶-۷ شیر چهار راه مشکل دارد و باید تعمیر یا تعویض شود. فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۴-۶-۷ شیر سه راهی کولر خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود برای این کار فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۴-۵ جریان برق زیادی از کمپرسور عبور کرده است؛ جهت بررسی برق سه فاز کولر، فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
  روشن بودن چراغ‌های ۱-۲-۳-۵ سیستم محافظ دمای تخلیه‌ی کمپرسور فعال شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

  رفع ارور کولر گازی پاناسونیک در منزل:

   خواهشمندیم در صورت نداشتن دانش فنی فنی و تجربه نسبت به انجام اقدام خودسرانه برای کولر گازی خود بپرهیزید،چرا که این وسیله برقی بسیار خطرناک بوده و ممکن است، علاوه بر داشتن خطرات جانی برای شما مشکلات حاد ترین را برای دستگاه ایجاد کند.در صورت بروز ارور در کولر گازی پاناسونیک خود قبل از تماس با تکنسین های مربوط ابتدا کولر گازی خود را ریست کنید و یا آن را برای مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه از برق خارج کرده و سپس مجددا به برق بزنیم هنگامی که دوباره ارور بر روی صفحه نمایشگر شما ظاهر شد برای رفع آن تماس حاصل نمایید.برخی مواقع علت ایجاد ارور کولر گازی تنها نوسانات برقی بوده که با ریست کردن آن کاملاً برطرف میشود.
  برای مطالعه آموزش سیم کشی کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  چگونه از ایجاد ارور در کولر گازی پاناسونیک خود جلوگیری نماییم:

   یکی از روش های ساده اما کاربردی در استفاده از کولر گازی پاناسونیک شستن مرتبه یونیت داخلی و خارجی  و پاک کردن سیستم تهویه از هرگونه گرد و غبار می باشد.
  به یاد داشته باشید ،این موضوع به نگهداری درسته سیستم تهویه شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد، اما نباید باعث شود، که شما نسبت به سرویس سالانه کولر گازی خود غافل می شوید، چرا که در سرویس کولر گازی دستگاه شما که توسط تعمیرکاران مجاز تهران سرویس آنلاین صورت میگیرد بسیاری از موارد مورد بررسی قرار می گیرد.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی RTC اینجا کلیک کنید.

   سرویس کولر گازی پاناسونیک شامل چه مواردی است:

  •  شستن یونیت داخلی
  •  تعویض فیلترهای یونیت داخلی در صورت فرسوده بودن
  •  شستن یونیت خارجی چی با کارواش
  •  بررسی سلامت لوله   و عدم وجود هم خوردگی و شکستگی
  •  بررسی سلامت عایق و پرایمر
  •  بررسی شارژ گاز کولر گازی
  •  تست سلامت کمپرسور
  •  تست سلامت خازن یونیت خارجی
  •  بررسی عملکرد دستگاه در حین کار
  •  بررسی برق مصرفی دستگاه

   تمامی موارد بالا باید توسط سرویسکار مجاز در حین سرویس بررسی و در صورت بروز مشکل برطرف شود، چرا که وجود مشکل در هر یک از موارد بالا علاوه بر کاهش روند عملکردی دستگاه می تواند باعث می تواند باعث بروز مشکلات بیشتری در دستگاه شما شود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی تعمیر کولر گازی وستینگهاوس اینجا کلیک کنید.

  علت ایجاد ارور در کولر گازی پاناسونیک :

  1. نصب غیر اصولی
  2. کمبود گاز مبرد
  3. سرویس نکردن به موقع دستگاه
  4. ایجاد اختلال در برد دستگاه
  5. بروز مشکل در کمپرسور
  6. بروز مشکل در فن یونیت داخلی
  7. نوسانات برقی
  8. ایجاد مشکل در سنسور یونیت داخلی
  9. از کار افتادن حافظه‌ی EEPROM
  10. اخلال در ارتباط یونیت داخلی و خارجی
   برای مطالعه مقاله ارور کولر گازی هیوندای اینجا کلیک کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس