هزینه تعمیر پکیج به عهده مالک است یا مستاجر؟

هزینه تعمیر پکیج به عهده موجر است سا مستاجر
 • هزینه تعمیر پکیج با چه کسی است؟ اگر شما عزیزان نیز مستاجر هستید و یا ملکی را به فردی اجاره داده اید شاید این سوال برای شما نیز ایجاد شود که هزینه تعمیر پکیج با چه کسی است؟
  همه روزه در طی تماس های گرفته شده با واحد های پشتیبانی تهران سرویس آنلاین یک سوال از کارشناسان به کررات پرسیده میشود و آن سوال این است که
  هزینه تعمیر پکیج به عهده مالک است یا مستاجر؟
  چه زمانی هزینه تعمیر پکیج را باید صاحبخانه بپرداز؟
  و از این دسته سوالات که امروز میخواهیم به بخشی از آنها پاسخ دهیم با تهران سرویس آنلاین همراه باشید.
  تعمیر پکیج یکی از هزینه هایی است که اگر به درستی درمورد آن صحبت نشود میتواند مشکلات زیادی را برای مالک و مستاجر ایجاد کند.
  برای دانلود فایل هزینه تعمیر پکیج با چه کسی است اینجا کلیک کنید.

  تعمیر پکیج در تهران:

  در صورت نیاز به هریک از خدمات پکیج دیواری مانند سرویس ، تعمیر پکیج کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید،کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر حاضر و اقدام به رفع مشکلات پکیج شما خواهند کرد.تمامی خدمات پکیج ما دارای 6 ماه ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهیم که تمامی قطعات مورد استفاده از برند اصلی پکیج شما خواهد بود.

  در این باره توضیح برخی از صاحبان خانه اینگونه است که :

  صاحبان خانه میگویند که سالم تحویل داده ایم سالم هم میخواهیم.اما در این خصوص توضیحاتی هست که باید در باره آن صحبت کنیم:

  همچنین مطابق قانون موجر و مستاجر:

  «در صورتی که در ملک اجاره داده شده عیبی به وجود آید قانون مدنی پرداخت هزینه های تعمیرات را به دو قسمت تقسیم کرده است.
  که شامل تعمیرات جزیی یا فرعی و تعمیرات کلی یا اساسی می شود.
  هزینه تعمیرات جزیی یا فرعی به عهده مستاجر است و هزینه تعمیرات کلی و اساسی به عهده موجر است.
  تشخیص هزینه های جزیی یا فرعی از هزینه های کلی و اساسی، تابع عرف است؛

  بنابراین با در نظر گرفتن مکان و زمان قابل تشخیص است.
  به عنوان مثال هزینه های مرتبط با سرویس سالیانه شوفاژ و تعمیرات جزیی آن به عهده مستاجر است.
  و هزینه های مرتبط با مشکلات جدی در موتورخانه یا پکیج قطعا بر عهده مالک قرار دارد.»
  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج بوتان اینجا کلیک کنید.هزینه تعمیر پکیج با مالک است یا مستاجر

  مسئولیت هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است؟

  طبق ماده ۴۸۶ قانون مدنی، اگر ایراد از وسایل خانه باشد مستاجر وظیفه پرداخت آن را برعهده دارد، در غیر این صورت مسئولیت آن با مالک است. این یعنی وجود هرگونه ایرادی در دستگاه‌ها و وسایل خانه در اثر اخلال در تاسیسات کلی ساختمان، مالک را مسئول پرداخت هزینه می‌کند. دلیل این امر وجود حق مالکیت بر تاسیسات ملک است. فرض کنید وجود ایرادی در تاسیسات برق‌کشی ساختمان موجب آسیب‌دیدگی پکیج شود. در این صورت آشکار است که مستاجر تقصیری در ایجاد خرابی نداشته و مالک باید پاسخگو باشد.

  هر چند که قانون یک شرایط عمومی برای مشخص کردن وضعیت بوجود آورده است، اما در برخی موارد مسئولیت پرداخت هزینه به شکل عرفی و در هر مکان به طور مستقل اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال زمان حضور مستاجر در ملک می‌تواند فاکتوری تعیین کننده باشد. اما اگر مستاجر زمان طولانی‌تری (بیش از یک سال) در ملک مورد نظر اقامت داشته باشد تا حدی پرداخت هزینه‌ها از دوش مالک برداشته می‌شود.هزینه تعمیر پکیج با موجر است یا مستاجر

   تعمیر پمپ پکیج به عهده کیست؛ هزینه تعمیر پمپ پکیج با مالک یا مستاجر است؟

  به طور معمول هزینه تعمیر پمپ با مالک است چرا که پمپ بخش مقاومی به حساب می‌آید و به ندرت در اثر کارکرد با فشار زیاد دچار خرابی می‌شود. مشکل پمپ پکیج یا از اول در دستگاه وجود داشته یا به دلیل عدم ساخت درست دستگاه بوده که در هر دو مورد پراخت هزینه با مالک است. با این وجود پیچیدن یک نسخه کلی برای تعمیر پمپ پکیج و دیگر بخش‌های آن کار چندان درستی نیست، زیرا باید به نوع مشکل و مسبب آن توجه شود.

  هزینه تعمیر برد پکیج با مالک یا مستاجر است؟

  همانطور که در بالا توضیح داده شد بسته به شرایط تعیین می‌شود که هزینه تعمیر پکیج با مالک است یا مستاجر. اما از آن جایی که برد پکیج یکی از مهم‌ترین قطعات و گران‌ترین آنهاست در اثر استفاده طولانی مدت ممکن است آسیب ببیند؛ پس مسئولیت پرداخت هزینه آن با مستاجر است. در مواردی ممکن است برد دستگاه در اثر قطع و وصل شدن جریان برق از کار بیفتد که اگر قطعی برق به وسیله مالک و قطعی تاسیسات برق ساختمان انجام شده باشد، بی‌شک مقصر آن فرد مالک بوده و ملزم به پرداخت خسارت است.

  آیا هزینه تعمیر پکیج همواره با مالک است؟

  مساله مهمی که در اینجا باید به آن اشاره شود، وضعیت پکیج هنگام تحویل به مستاجر است. اگر هنگام تحویل منزل به مستاجر، پکیج صحیح و سالم تحویل داده شود و نیاز به تعمیر پکیج به علت قصور مستاجر در رسیدگی به آن باشد، باید هزینه تعمیر پکیج را مستاجر تامین کند. یا اگر به علت عدم سرویس به موقع مستاجر پکیج خراب شود، باز هم هزینه تعمیر پکیج با مستاجر خواهد بود. اما به طور کلی هزینه تعمیرات تاسیسات منزل بر عهده مالک است زیرا  پکیج جز تاسیسات اساسی ساختمان است. اگر قطعه ای از پکیج در طول زمان خراب شود، هزینه های آن بر عهده مالک ملک است.هزینه تعمیرات پکیج

  اگر مستاجر اجاره تعمیرات پکیج را ندهد چه کنیم؟

  این امکان نیز وجود دارد که مستاجر مانع از تعمیر پکیج شود. که در این صورت مالک می تواند از مستاجر شکایت کند و با حکم دادگاه به تعمیرات لازمه را انجام دهد.

   اگر مالک از تعمیر پکیج سرباز زد چه کنیم؟

  در صورتی که مالک مسئول پرداخت هزینه تعمیر پکیج باشد و از انجام این کار سرباز بزند، مستاجر با مراجعه به شورای حل اختلاف و مطرح کردن موضوع، مالک را ملزم به پرداخت هزینه کند. باید دقت داشت این اتفاق در صورتی امکان‌پذیر است که هیچ توافقی از پیش بین طرفین امضا نشده باشد.اما توصیه ما در این خصوص این است که در زمان تحویل دقت لازم را در تست انواع مسایل تهویه مطبوع به خرج دهید و در قرار داد خود بندی را برای این موضوع اختصاص داده تا از بروز مشکلات با طرف قرار داد جلوگیری کرده باشید.

  توضیحات کلی درباره تعمیر پکیج:

  استنباط کلی ما از قوانین و رعایت عرف این است که اگر تعمیر پکیج شامل قطعاتی که در طول زمان خراب شده پرداخت هزینه آن به عهده صاحب خانه و در غیر این صورت اگر خرابی به دلیل عدم سرویس سالانه و بی دقتی مستاجر باشد ، هزینه ی تعمیر به عهده مستاجر خواهد بود.
  لینک کوتاه مقاله : https://B2n.ir/s29321هزینه تعمیر پکیج با موجر است یا مستاجر

  • سلام بعد از سه سال رادياتو تركيده و حالا يه پروانه بايد عوض بشه
   بايد چه كسي هزينه رو پرداخت كنه؟؟مالك يا مستاجر؟

   • سلام دوست عزیز طبق توافق شما با صاحب ملک در این موضوع تصمیم گیری میشه.به قولنامه رجوع کنید ببینید چیزی راجع به این موضوع ذکر شده یا خیر

  • سلام ما املاک داریم و هر روز روی مسائه هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر حث داریم با دو طرف ممنون که انقد خوب توضیح دادید

  • سلام مهندس جان در اجاره نامه هزینه سرویس پکیج با مالک یا مستاجر قید نشده به عهده کی هست باید هزینه رو چه کسی پرداخت کنه ؟

   • سلام دوست عزیز این موضوع بستگی به توافق شما با مالک داره و بهتره از مشاور املاک درباره نحوه قرار داد خودتون سوال کنید.

  • سلام وقت بخیر ما مستاجر هستیم و از روز اول هزینه تعمیرات پکیج مستاجر گفتن به خود صاحب خونه هست ولی صاحب خونه ما هزینه ی تعمیر پکیج رو پرداخت نکردن

   • سلام دوست عزیز بهتر است هنگام تخویل منزل از مالک بخواهید پکیج رو سرویس شده و سالم به شما تحویل بده و شما هم بعد از مدت استجاره به همون شکل به مالک تحویل بدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس