پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟

پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟
 • تفاوت پکیج فن دار و بدون فن در میان آشفتگی خریداران پکیج علاوه بر تردید ها درباره برند مورد نظر تفاوت های ساختاری پکیج مانند تک مبدله یا دو مبدله بدون پکیج دیواری و فن دار یا بدون فن بودن پکیج نیز از فاکتورهایی است که باید قبل از خرید درباره آنها به خوبی تحقیق کرد.
  تفاوت پکیج فن دار و بدون فن در نحوه خروج گازها و دودهای سمی ناشی از احتراق و ورود اکسیژن و هوای تازه به داخل پکیج جهت امکان ادامه کار است.
  همان‌طور که می‌دانید در نتیجه سوختن گاز و ایجاد شعله برای گرم‌کردن آب مصرفی و رادیاتورها میزانی گاز منوکسید کربن بخارت آب و…..تولید شده که باید به بیرون زا محفظه احتراق هدایت شود و از طرفی یکی از مؤلفه‌های تولید شعله اکسیژن است که باید وارد محفظه شده و شعله را ایجاد نماید.در این مقاله ما قصد داریم به شما بگوییم که پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن و مزایا و معایب هریک را مورد بررسی قرار دهیم ،با تهران سرویس آنلاین همراه باشید.
  شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در بخش چت آنلاین با کارشناسان ما درمیان بگذارید.
  برای دانلود فایل تفاوت پکیج فن دار و بدون فن اینجا کلیک کنید.

  پکیج فن دار چیست؟

  پکیج‌های دیواری بر اساس نوع خروجی به دو نوع فن دار و بدون فن تقسیم می‌شوند، پکیج‌های دیواری فن دار که به فن مجهز هستند، علاوه بر خروج گاز سمی و مضر اکسیژن موردنیاز برای پکیج را نیز فراهم می‌کند. این دستگاه‌ها هوای موردنیاز خود را از هوای آزاد بیرون تهیه می‌کنند و آن را به دستگاه مکش انتقال می‌دهند. البته باید توجه کنید که این دستگاه دودکش دوجداره دارد و قابلیت خارج‌کردن دود را به آن می‌دهد. این دودکش یک جدار داخلی و یک جدار خارجی دارد که جدار داخلی قطر کمتری نسبت به دیگری دارد وسیلهٔ این دوجداره هم هوای موردنیاز به داخل مکش وارد می‌شود و هم دود از دستگاه خارج می‌شود.
  فن پکیج

  ویژگی پکیج فن دار:

  باید در نظر داشته باشید که پکیج فن دار نیابد در معرض باد مسقیم قرار بگیرد ، در این حالت مشعل پکیج به سرعت خاموش می شود.
  پکیج های فن دار بسیار کوچک بوده و حجم کمی از فضای محیط را اشغال میکنند.این پکیج ها گار تولیدی را به راحتی به بیرون منتقل کرده و از نشت گاز داخل محیط جلوگیری به عمل می آورند.

  • بسیار کوچک و قابل نصب در محیط آشپزخانه
  • هدایت گازهای تولیدی به محیط بیرون
  • بدون نیاز به دودکش
  • بسیا کم صدا

  برای مطالعه مقاله تعمیر پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید .

  پکیج بدون فن:

  پکیج بدون فن دستگاهی است که دود و گازهایی که در اثر سوختن و احتراق در آن ایجاد می‌شود از راه دودکشی که به شیوه خاصی در آن قرار داده شده است، خارج می‌شوند. دودهای حاصل از احتراق در این نوع دستگاه به‌صورت مکش طبیعی متأثر از ارتفاع دودکش خارج شده و نیاز به سیستم دیگری برای خارج‌کردن گازها نیست.
  اما پکیج های بدون فن این قابلیت را نداشته و از اکسیژن محیط برای احتراق استفاده میکند .این نکته که در ظاهر پکیج ها نیز مشخص است اولین تفاوت پکیج های فن دار و بدون محسوب میشوند،در ادامه به سایر تفاوت های پکیج فن دار و بدون فن خواهیم پرداخت.باید در نظر داشته باشید که پکیج فن دار نیابد در معرض باد مسقیم قرار بگیرد ، در این حالت مشعل پکیج به سرعت خاموش میشود.

  تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن :

  1-ابعاد دستگاه :

  از آنجایی که پکیج های فن دار نسل جدید پکیج های دیواری محسوب میشوند ، از نظر ابعادی دارای ابعاد کوچیکتری هستند که بسیار مورد استقبال مشتریان عزیز واقع شده اند.

  2-کاهش اکسیژن محیط:

  تفاوت دیگر پکیج های فن دار و بدون فن در نحوه احتراق آنهاست ، که در پکیج های فن دار اکسیژن مورد نیاز برای احتراق دستگاه توسط فن تامین میشود ،اما در پکیج های بدون فن این اکسیژن از محیط مورد نظر تامین خواهد شد.

  3-تهویه هوا :

  در پکیج های فن دار به دلیل  وجود فن در سیستم فنی آن دود و گازهای مضرر ایجاد شده در دستگاه توسط فن به بیرون انتقال یافته و موجب تهویه هوا میشود.و جایگزینی دود با هوای تازه با سرعت بیشتری انجام میگردد.

  4-دودکش :

  قطر دودکش، عامل مهمی در کارایی پکیج فن دار و بدون فن ایفا می‌کند. پکیج بدون فن جهت تخلیه دود و جایگزینی آن با هوای تازه نیاز به دودکشی با قطر 15 سانتی‌متر و ارتفاع 3 متر دارد. این در حالی است که پکیج فن دار به دودکشی با این ویژگی‌ها نیازی ندارد و به طور کلی قطر دودکش آن به بیش از 6 سانتی‌متر نمی‌رسد.یکی دیگر از تفاوت های پکیج فن دار و بدون فن جنس دودکش آنهاست ،که  جنس دودکش در پکیج بدون فن از جنس سیمان است و در داخل دیوار ساختمان ساخته می‌شود. اما پکیج فن دار نیاز به دودکس دوجداره دارد.

  -دودکش دستگاه های بدون فن باید با هوای آزاد ارتباط داشته باشد اما به این معنا نیست که دودکش در معرض باد و طوفان و باران و برف قرار گیرد. چون این نوع دودکش باید در فضای آزاد نصب شود برای اینکه دود و گاز پکیج با باد و باران به داخل ساختمان بر نگردد باید سر کلاهک آن را با پشم شیشه بپوشانید.

  5-محل نصب :

  پکیج های بدون فن باید در محیط داخلی ساختمان نصب شود اما پکیج های فن دار این محدودیت را ندارند و میتوان آنها را در داخل بالکن نیز نصب کرد ، که این موضوع خود مزیتی برای پکیج های دیواری فن دار محسوب میشوند.

  6-امنیت :

  هر دو پکیج دارای امنیت بالا و اتاندارهای روز اروپا هستند اما پکیج های فن دار به دلیل تهویه مناسب و عدم کاهش اکسیژن محیطی از استاندار بالاتری برخوردار است.

  7-ایجاد صدا و آلودگی صوتی:

  الودگی صوتی در خرید پکیج یکی از عوامل تاثیر گذار است چرا که قرار است ، این سیستم به صورت دائمی در شبانه روز روشن باشد.پکیج های فن دار به دلیل وجود قطعه فلنج فن ایجاد صدای بیشتری نسبت به پکیج های بدون فن دارد.

  8-شرایط سخت نصب  :

  شرایط نصب پکیج بدون فن بسیار خاص و حساستر از پکیج های فن دار می باشد.

  • وجود دودکش از جنس سیمان
  • کمتر نبودن طول دودکش از 3 متر
  • لزوم نصب کلاهک بر روی دودکش
  • کمتر نبودن قطر دودکش از 15 سانتی متر
  • لزوم تایید شرایط نصب توسط کارشناس مربوطه یا مجری نصاب و تعمیرکار پکیج
  • عدم امکان نصب پکیج بدون دودکش در فضای باز و در ساختمان هایی با متراژ کمتر از 75 متر مربعپکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟
  ویژگی پکیج فن دار پکیج بدون فن
  پکیج های تک مبدل          √
  پکیج های دو مبدل          √
  پرشر هوا          √
  سنسور اطمینان          √
  صدای کمتر          √
  استهلاک بیشتر          √
  قیمت بالاتر          √
  سایز کلاهک بزرگتر          √
  انتشار گرمای بیشتر در محیط          √

  پکیج فن دار بخریم یا بدون فن؟

  در هنگام خرید پکیج علاوه بر توجه به برند پکیج خود ظرفیت پکیج امری بسیار مهم است که باید به آن توجه شود ، چرا که عدم تعادل در میزان متراژ منزل و گرمادهی پکیج دیواری عملکرد بهترین برندها را نیز مختل خواهد کرد ، نکته سوم بحث فن دار و بدون فن بودن پکیج است ، که در اینجا بادی محل نصب پکیج را در نظر داشته باشید، اگر قصد نصب پکیج در بالکن را دارید و یا فضای کوچکی برای نصب پکیج خود در اختیار دارید بهترین گزینه برای شما خرید پکیج های فن دار است.

  نکته :

  اگر پکیج فن دار میخرید سعی کنید دودکش دوجداره را هم برای آن تهیه کنید تا مطمئن شوید گازهای سمی به صورت کامل از دستگاه خارج می شوند.
  پکیج فن دار و بدون فن

  در چه مواقعی بهتر است از پکیج فن دار استفاده کنیم؟

  اگر قصد دارید، پکیج خود را در بالکن و یا فضای باز قرار دهید، باید از پکیج فن دار استفاده کنید. در محل هایی که دودکش مناسب وجود ندارد و یا دودکش ساختمان کشش خوبی ندارد، باید از پکیج فن دار استفاده شود. دقت کنید که هرگز نباید دودکش مخصوص پکیج فن دار را دستکاری کنید.  محل نصب دستگاه باید کمتر از 120 متر باشد.

  پکیج بدون فن برای کجا مناسب است؟

  دانستن اطلاعاتی در رابطه با تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن پکیج ها بدون فن به شما عزیزان این امکان را می دهند تا به درستی انخاب کنید. برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که محیط کافی برای نصب لوله های استاندارد و بلند را داشته باشند، در چنین فضاهایی نصب پکیج بدون فن بهتر است. مصرف برق این پکیج ها کمتر است.

  در بالکن چه پکیجی نصب کنیم؟

  بهتر است در بالکن از پکیج دیواری فن دار استفاده کنید. پکیج فن دار در باد شعله اش خاموش نمی شود . دودکش آن محفظه ی مناسب برای خروج دود را دارد. همچنین زمانی که فضایی برای خروج دود نیست، فن این وظیفه را بر عهده می گیرد.
  اگر فضایی که برای نصب پکیج در نظر گرفته اید بسیار کم باشد باید حتما از پکیج فن دار دیواری استفاده کنید.  ارتفاع دودکش نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زمانی که ارتفاع دودکش شما کمتر از 4 متر است باید از پکیج دیواری فن  دار استفاده کنید.
  قطر دودکش نیز اهمیت دارد. مقدار استاندارد برای قطر دودکش 15 سانتی متر می باشد. اگر این قطر کمتر است بازهم باید از پکیج دیواری فن دار استفاده کنید.
  پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟

  • اگر در داخل خانه پکیج نصب میکنید به هیچ عنوان سراغ فن دار نروید چون صدای فن کلافه‌تون میکنه. ما فن دار داریم حالم از هرچی پکیج بهم خورده صدا نیست که عین تراکتوره. فقط برای بالکن خوبه. اونم از توی کوچه قابل شنیدنه. باید از اول هم موتورخونه نصب میکردم.

  • پکیج فن دار خیی بهتره ما قبلا استفاده کردیم پکیج های بدون فن خیلی اذیت میکنن

  • فرق پکیج فن دار و بدون فن در هزینه هم هست پکیج های فن دار معمولا گران تر هستند

  • تفاوت پکیج فن دار و بدون فن را خیلی عالی برامون توضیح دادید ممنون از مقاله خوبتون

  • پکیج فن دار بوتان خریدم 4 ساله استفاده میکنیم بسیار راضی هستیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس