علت خالی‌شدن گاز یخچال‌فریزر

 • علت خالی‌شدن گاز یخچال‌فریزر اگر مقالات ما را از ابتدا دنبال کرده باشید با سیکل یخچال فریزر آشنایی کامل خواهید داشت و حتماً می‌دانید که در این سیکل وظیفه خنک‌سازی دستگاه به‌وسیلهٔ گاز مبرد و تحت یک شرایط ویژه که توسط طراحان این دستگاه انجام شده است صورت می‌گیرد.
  گاز مبرد که دائماً در سیکل یخچال‌فریزر در حال چرخش است ممکن است بنا به دلایل متعددی که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم کاهش‌یافته و یا حتی در موارد بسیار نادری شاهد خالی‌شدن کلی گاز یخچال فریزر خود باشیم.
  به شما عزیزان نیز توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در صورت بروز در یخچال‌فریزر خود به‌راحتی بتوانید آن را در منزل عیب‌یابی کنید. شما عزیزان می‌توانید سؤالات خود را در بخش چت آنلاین این مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.

  تعمیر یخچال‌فریزر در تهران:

  اگر یخچال‌فریزر شما با مشکل مواجه شده یا از سرمای آن کاسته شده است دیگر نگران نباشید، تهران سرویس آنلاین در کنار شماست تا مشکلات یخچال‌فریزر شما را در کوتاه‌ترین بازه زمانی برطرف نماید.
  فرقی نمی‌کند که برند دستگاه شما چیست و یا اینکه در کدام یک از مناطق تهران سکونت دارید، مجموعه ما با داشتن 5 شعبه فعال در سراسر پایتخت و داشتن تیم‌های تخصصی انواع برند یخچال‌فریزر در کمتر از 1 ساعت به منزل شما آمده و آرامش را به شما عزیزان بازمی‌گرداند.
  باکیفیت‌ترین خدمات تعمیر یخچال‌فریزر در تهران با مناسب‌ترین قیمت‌ها را تنها با ما تجربه کنید.
  تیم‌های تخصصی تعمیرکاران ما از بهترین متخصصان پایتخت تشکیل شده که در تعمیرات خود از باکیفیت‌ترین قطعات یدکی استفاده می‌نمایند همین موضوع سبب شده تا مجموعه برای آسودگی خیال مشتریان عزیز خود ضمانت 6 ماه را برای تعمیرات در نظر داشته باشد.
  برای ثبت درخواست خود همین حالا با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.

  گاز مبرد چیست؟

  گاز مبرد یخچال‌فریزر یک سیال است که چرخش آن درون لوله‌های پشت یخچال باعث خنک‌شدن یخچال‌فریزر شده و درنتیجه و تازه ماندن و جلوگیری از فاسدشدن مواد غذایی را به دنبال خواهد داشت. گاز مبرد معمولاً انواع گاز CFC و گاز فریون است که برای کاهش زیان‌های محیط زیستی و آسیب به لایه اوزون ممکن است از ترکیب‌های شیمیایی مختلف مانند R600، R22 یا R407 استفاده شود.این گاز تحت یک فشار ویژه در قطعات مختلف یخچال‌فریزر به گردش درآمده و باعث خنک‌شدن محیط یخچال‌فریزر می‌شود.

  گاز یخچال‌فریزر در کدام قسمت‌ها وجود دارد:

  • گاز در سیکل یخچال‌فریزر در داخل کمپرسور فشرده‌سازی و گرمای خود را از دست می‌دهد کمپرسور این گاز را مجدداً به داخل سیکل یخچال‌فریزر هدایت می‌کند.
  • این گاز از درون لوله‌های کندانسور، رادیاتور، یخ‌ساز، اواپراتور، کمپرسور و سایر نقاط یخچال عبور می‌کنند.
  • مجدداً برای خنک‌شدن فشرده‌سازی به داخل کمپرسور یخچال‌فریزر بازمی‌گردد.
  عملکرد گاز یخچال‌فریزر:
  کمپرسور یخچال وظیفه چرخاندن و حرکت‌دادن این گاز را در لوله‌ها بر عهده دارد. گاز خنک‌کننده در قسمت جایخی، گرمای مواد درون آن را گرفته و گرم می‌شود. سپس به‌وسیله فشار وارد شده از کمپرسور به میله‌های شبکه‌ای پشت یخچال انتقال می‌یابد. در این میله‌ها، گاز گرمای خود را به بیرون منتقل می‌کند و خودش سرد می‌شود. دوباره به حرکت درآمده و چرخه تکرار می‌گردد.
  برای مطالعه مقاله راهکار کاهش مصرف برق یخچال اینجا کلیک کنید.

  چه مواردی باعث خالی‌شدن گاز یخچال و نشت گاز  می‌شود؟

  • هر گونه فشار و ضربه به لوله گاز در زمان جابه‌جایی
  • سوراخ‌شدن لوله گاز به‌خاطر کهنه بودن آن و استفاده زیاد از یخچال
  • تراشیدن برف‌ویخ زدگی یخچال با وسایل نوک‌تیز
  • ایجاد سوراخ یا ایجاد شکستگی در لوله‌های اوپراتور
  • ضخامت و جنس لوله‌های اواپراتور
  • عدم اتصالات درست شیر والف به کمپرسور
  • تمیزکردن نادرست یخچال‌فریزرشارژ گاز یخچال فریزر

  ایجاد شکستگی در اواپراتور:

  در زمان جابه‌جایی یخچال‌فریزر باید به‌دقت مراقب لوله‌های اواپراتور آن باشید تا هرگز صدمه ندیده و دچار شکستگی نشود. برخی مواقع جابه‌جایی یخچال فریزر باعث می‌شود این لوله‌ها از جای خود خارج شده و یا سوراخ شوند. این مشکل باعث خروج و ایجاد نشتی گاز شده و درصورتی‌که سریعاً این مشکل برطرف نشود می‌تواند حتی آسیب به موتور یخچال‌فریزر را نیز به همراه داشته باشد.
  چرا آبسرد کن یخچال‌فریزر کار نمی‌کند

  ضخامت و جنس لوله‌های پشت یخچال :

  کم‌وزیاد بودن قطر و اندازه لوله‌ها در خروج گاز از لوله تأثیر دارد. مثلاً اگر لوله‌ها ضخامت کمتری داشته باشند، گاز فشار بیشتری به لوله وارد کرده و باعث سوراخ‌شدن و خالی‌شدن گاز یخچال می‌گردد. جنس لوله در اپراتور مهم‌ترین نقش را در نشتی گاز دارد. برخی لوله‌ها از فولاد یا آهن بدون عایق ساخته می‌شوند که ممکن است پس از مدتی دچار پوسیدگی شوند. جنس لوله‌ها معمولاً از آلومینیوم و مس است. لوله‌های مسی، باکیفیت‎ترین لوله‌ها هستند که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارند و دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی نیز نمی‌شوند.

  وجود نشتی در مسیر لوله‌های کندانسور و کمپرسور :

  اگر دقت کرده باشید در بیشتر یخچال‌فریزرهای قدیمی یک شبکه از لوله‌های مسی در پشت یخچال‌فریزر قرارداد که در یخچال‌فریزرهای نسل جدید این بخش اغلب به داخل دستگاه برده شده است. به این لوله‌های مارپیچ پشت یخچال‌فریزر کندانسور گفته می‌شود.
  کندانسور ممکن است ممکن است به دلیل جابه‌جایی غیراصولی، ضربه، واردشدن جسم سخت دچار شکست یا ترک‌خوردگی شود. همچنین افزایش طول عمر یخچال فریزر و پوسیدگی در لوله‌های کندانسور می‌تواند باعث خالی‌شدن گاز یخچال فریزر شود.افزایش طول عمر کمپرسور یخچال فریزر نیز می‌تواند باعث بروز نشتی در کمپرسور شود چرا که با افزایش طول عمر کمپرسور امکان ایجاد نشتی در لوله‌ها و اتصالات آن افزایش میابد.

  عدم اتصال مناسب شیر والف به کمپرسور یخچال :

  شیر والف به کمپرسور متصل است لوله اصلی که از لوله مسی به کمپرسور وصل می‌شود به‌درستی جوش نخورده باشد یا به دلایل جابه‌جایی نادرست و تکان شدید نشتی گاز یخچال اتفاق می‌افتد. همچنین اگر شیر والف نصب شده هم مرغوب نبوده یا خراب باشد، گاز فریون به‌مرورزمان از لوله‌ها خارج می‌شود.
  تمیزکردن نادرست یخچال‌فریزر
  شاید این موضوع بسیار ساده و پیش‌پاافتاده باشد؛ اما در زمان تمیزکردن کندانسور یخچال فریزر باید به‌دقت و به‌آرامی این کار را انجام دهید چرا که ممکن است در اثر برخورد جسم سخت و یا تکان‌های شدید کندانسور دچار مشکل شده و نشتی ایجاد شود

  علائم و نشانه‌های کم‌شدن گاز یخچال :

  علائم کاهش گاز در یخچال فریزر بسیار متنوع بوده و شما عزیزان می‌توانید با یک بررسی دقیق به‌سرعت و پیش از بروز مشکلات جدی‌تری جلوی این مشکل را گرفته و یخچال فریزر خود را تعمیر کنید.

  افزایش دمای یخچال فریزر :

  هنگامی که گاز درون یخچال دچار نشتی شده و تخلیه شود، یخچال فریزر دیگر قادر به انجام وظایف خود نبوده و شما شاهد گرم‌تر شدن دمای درون یخچال فریزر خود خواهید بود.
  در زمان بروز این مشکل باید سریعاً با تعمیرکار یخچال فریزر خود تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید. چرا که ادامه‌دار شدن این مشکل باعث بروز مشکلات بزرگ‌تری در کمپرسور یخچال فریزر خواهد بود.

  کارکردن زیاد یخچال :

  هنگامی که گاز درون‌مدار و لوله‌های خنک‌کننده یخچال کاهش یابد، به دلیل این که یخچال به دمای مناسب نمی‌رسد، یک‌سره کار می‌کند و ابتدای اوپراتور برفک می‌زند.

  کارکردن زیاد و مداوم موتور یخچال :

  با افزایش دمای یخچال و فریزر، کمپرسور و کندانسور بیش‌تر از قبل کار می‌کنند تا با استفاده از چرخش گاز فریون در سیکل، دما را کاهش بدهند تا به حد مطلوب برسند. هنگام نشت گاز مبرد، موتور یخچال هم باید بیشتر از قبل و به مدت طولانی‌تری کار کند تا مقدار کم مبرد را جبران کند؛ لذا موتور تحت‌فشار بیش از حد قرار می‌گیرد که می‌تواند منجر به بروز خطای بیشتری شود.

  گرم‌شدن اواپراتور یخچال‌فریزر :

  با لمس‌کردن اواپراتور یخچال فریزر خود به‌راحتی متیوانید متوجه بروز مشکل در دستگاهتان شوید می‌توان با دست‌زدن به لوله‌های پشت یخچال تخلیه گاز مطمئن شد. درصورتی‌که گاز تخلیه نشده باشد، لوله‌ها گرم بوده و گاز درون آنها جریان دارد؛ اما اگر متوجه شدید که لوله‌ها و همچنین کمپرسور یخچال سرد است می‌توانید اطمینان حاصل کنید که گاز یخچال تخلیه شده است.

  هزینه زیاد قبض برق :

  همان‌طور که گفته شد، هنگام نشت گاز یخچال، موتور و بعضی قطعات دیگر زمان طولانی‌تر و به میزان بیشتری کار می‌کنند یا به زبان دیگر همان گونه که در مقاله اتومات کردن یخچال فریزر برای شما عزیزان مطرح کردیم این مشکل باعث کارکردن بیشتر کمپرسور شده و افزایش مصرف برق دستگاه را به دنبال خواهد داشت.

  انتشار بوی نامطبوع :

  گاز فریون و سایر گازهای مبرد مورداستفاده در لوله‌های یخچال معمولاً بوی ناخوشایندی دارند. به‌خصوص اگر در یک فضای محدود باشند. بوی این گازها کمی مشابه بوی غذای فاسد شده است؛ لذا ممکن است شما فکر کنید مواد غذایی درون یخچال فاسد شده‌اند. در صورت استشمام این بو، سریعاً نسبت به بررسی نشت گاز اقدام کنید. مراقب باشید که در معرض بوی مستقیم گاز فریون قرار نگیرید.

  نکات مهم درباره گاز یخچال فریزر :

  • گاز یخچال فریزر تنها به دلیل بروز نشتی خارج شده و این باور که باز گذاشتن درب یخچال باعث خالی‌شدن گاز آن می‌شود کاملاً اشتباه است
  • گاز یخچال دائماً بین لوله‌های کندانسور و کمپرسور یخچال فریزر در حال حرکت است.
  • سرعت تخلیه گاز یخچال فریزر به میزان نشتی و مدت‌زمان بروز نشتی بستگی دارد.
  • اگر برای پاک‌کردن یخچال فریزر خود از برفک مانند بزرگ‌ترها از اجسام تیز استفاده می‌کنید باید منتظر بروز نشتی در دستگاه خود باشید.
  • اگر نشتی دستگاه کم باشد چندین روز طول می‌کشد تا تمام گاز یخچال فریزر تخلیه شود؛ اما بهتر است در اولین فرصت با تعمیرکار یخچال فریزر برای تعمیر دستگاه خود در تماس باشید.
  • هنگام نشت‌یابی و شارژ گاز یخچال مجدد، لوله‌های پوسیده را تعویض نمایید.
  • یکی از عمده دلایل خنک‌نکردن یخچال فریزر خالی شدن گاز آنهاست اما دلایل دیگری نیز می‌تواند در این موضوع دخیل باشد؛ مانند خرابی فن، خرابی لاستیک درب یخچال، کثیف بودن دستگاه و….
  • در برخی موارد تنها فرسودگی عامل بروز نشتی در دستگاه شما است.
  • برای تعویض لوله مویی طبق استاندارد متراژ عمل نمایید و اگر حتی کوچک‌ترین تغییری ایجاد شود فرایند برودت در یخچال شما مختل می‌شود.
  • میزان فشار گاز در یخچال بسته به مدل کمپرسور حدود 200 psi است.
  • بوی حاصل از نشتی گاز بوی شبیه فاسد شدم غذا است.
  • زمان نشتی بهتر است تهویه‌مطبوع منزل را روشن کنید.
  • در یخچال های قدیمی از گاز آمونیاک استفاده می‌شده که بسیار سمی و خطرناک هستند.
  • بعد از جابه‌جایی یخچال فریزر به مدت 10 ساعت آن را به برق متصل نکنید.
  • گاز یخچال در کمپرسور تحت‌فشار به مایع تبدیل شده و در نهایت سرما را برای شما به خنکی یخچال‌فریزر شما می‌شود.گاز یخچال فریزر

  چگونه محل نشتی گاز در یخچال فریزر خود را پیدا کنیم؟

  اگر شما عزیزان از بروز نشتی در یخچال فریزر خود مطمئن هستید و می‌خواهید محل دقیق آن را پیدا کنید، میتوایند به چند روش عمل کنید
  در اولین و قدیمی‌ترین روش می‌توانید با استفاده از محلول آب و کف محل نشتی را پیدا کنید، در این روش باید دقت بسیاری داشته باشید چرا که ممکن است در نشتی‌های ریز دچار خطا شوید.
  دومین روش پیداکردن محل‌هایی است که نسبت به سایر نقاط چرب شده و روغن از آن قسمت‌ها بیرون‌زدن باشد. همان‌طور که می‌دانید در مسیر حرکتی گاز یخچال‌فریزر مقداری روغن وجود دارد و بروز نشتی باعث روغنی شدن محیط اطراف خود می‌شود.
  در قدم سوم میتوانید به دنبال ایجاد برفک و یا یخ زدگی در مسیر لوله کشی خود باشید.به دلیل دمای پایین گاز یخچال فریزر به محل نشت به محیط بیرون به صورت برفک نمایان خواهد شد.
  به‌خاطر داشته باشید در نشتی‌های بسیار ریز شما به‌تنهایی قادر به پیداکردن محل نشتی نخواهید بود باید از تکنسین تهران سرویس آنلاین بخواهید برای این کار به منزل شما مراجعه نماید.

  چرا گاز یخچال‌فریزر سایدبای‌ساید تخلیه می‌شود:

  • برخورد جسم سخت و یا حمل‌ونقل اشتباه باعث بروز نشتی در یخچال فریز سایدبای‌ساید خواهد شد.
  • در برخی موارد جنس نامرغوب فلز به‌کاررفته در لوله‌های پشت یخچال که به‌جای مس از آهن استفاده شده و به‌مرورزمان باعث فرسودگی و بروز نشتی می‌شود.
  • کم‌کاری و اشتباه در زمان تولید و جوش‌های نامناسب باعث جداشدن لوله‌های اواپراتور خواهد شد.
  • بروز مشکل در شیر والف نصب شده و ایجاد نشتی در همان قسمت
  • استفاده از لوله‌هایی نامناسب با ضخامت کم

  سؤالات رایج مشتریان عزیز درباره گاز یخچال‌فریزر

  آیا گاز یخچال‌فریزر بعد از باز ماندن درب یخچال خالی می‌شود؟

  خیر این یک باور قدیمی و کاملاً نادرست است گاز یخچال فریزر تنها به دلیل بروز نشتی خالی خواهد شد.

  اگر یخچال فریزر برای مدت زیادی خاموش بماند گازش خالی می‌شود؟

  خیر، هیچ مشکلی ندارد.

  آیا نشتی گاز یخچال خطرناک است؟

  گازهای جدید که امروزه در یخچال فریزرها استفاده می‌شوند خیر اما گاز r600 که درگذشته در صنعت از آن استفاده می‌شد بسیار مشتعل و خطرناک بوده است.

  آیا نشتی گاز می‌تواند برای موتور یخچال خطرناک باشد؟

  بله باعث اتومات نکردن و یکسره کارکردن موتور یخچال‌فریزر شده و همین موضوع به‌مرورزمان باعث سوختگی موتور یخچال‌فریزر شما خواهد شد.

  آیا گاز یخچال فریزر عمر مشخصی دارد؟

  خیر نمی‌توان مدت‌زمان مشخصی را برای این موضوع در نظر گرفت.

  برطرف کردن مشکل نشتی یخچال فریزر در شمال تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق شما پایتخت به منظور ثبت درخواست تعمیرکار یخچال فریزر خود میتوانند از طریق تماس با شماره ۲۲۶۶۹۱۹۶ و یا چت آنلاین سایت اقدام نمایند.
  از زمان ثبت درخواست شما عزیزان تا حضور تکنسین تنها ۱ ساعت به طول خواهد انجامید.
  تیم تخصصی تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از ۱۰۰ تکنسین مجرب و حرفه ای در زمینه ی تعمیرات یخچال فریزر در کنار شماست تا کیفیت بالای خدمات را با کمترین هزینه تجربه کنید.
  گارانتی ۶ ماه خدمات ارائه شده تضمین گر کیفیت ماست.

  برطرف کردن مشکل نشتی یخچال فریزر در غرب تهران:

  اگر شما عزیزان ساکن مناطق غربی پایتخت هستید، دیگر نگران تعمیرات یخچال فریزر خود نباشید.تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه ی غرب تهران با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ امکان اعزام نیرو در کمتر از ۱ ساعت در تمام طول شبانه روز برای شما عزیزان فراهم کرده است.
  تعمیرات یخچال فریزر توسط بهترین متخصصان پایتخت در کمترین زمان و با ارائه ضمانت نامه ۶ ماه خدمات صورت گرفته و شما عزیزان با دریافت کد اشتراک مجموعه میتوانید از تخفیف های ویژه مشتریان مجموعه برخوارد شوید.

  برطرف کردن مشکل نشتی یخچال فریزر در شرق تهران :

  شهروندان عزیز ساکن شرق و یا جنوب شرق تهران به جهت ثبت درخواست تعمیرکار یخچال فریزر خود با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مشخصات خود را ثبت نمایند.
  اعزام نیرو به تمامی مناطق شرق پایتخت در کمتر از ۱ ساعت امکان پذیر خواهد بود.
  شعبه شرق تهران به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی مشتریان عزیز بوده و ارائه تمام خدمات تعمیراتی با گارانتی ۶ ماه صورت خواهد گرفت.

  برطرف کردن مشکل نشتی یخچال فریزر در مرکز تهران :

  یکی از مشکلات مشتریان عزیز ساکن مناطق مرکزی تهران وجود طرح ترافیک بوده ه ارائه بسیاری از خدمات را برای این شهروندان با مشکل مواجه کرده است.
  اما متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی پایتخت حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال فریزر مشتریان عزیز مینمایند.تنها کافی است برای ثبت درخواست تعمیرکار یخچال فریزر با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت مشخصات خود را ثبت نمایید.

  برطرف کردن مشکل نشتی یخچال فریزر در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795334 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.
  شعبه جنوب تهران با توجه به درخواست بسیاری از مشتریان عزیز به صورت حضوری به ارائه خدمات تعمیراتی پرداخته و امکان خرید حضوری قطعات را نیز برای همکاران فراهم کرده است.
  پیش از حضور در این شعبه ضمن تماس قبلی ساعت مراجعه خود را فیکس نمایید.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت سفارش در تهران سرویس آنلاین میتوانید به نزدیکترین شعبه ما به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید و یا با ارسال پیامک مشخصات خود برای کارشناسان ما ارسال کنید،پس از ارسال پیامک کارشناسان تهران سرویس آنلاین با شما تماس خواهند گرفت و نزدیکترین تکنیسین را برای شما اعزام میکنند.مشترکین قبلی با بیان کد اشتراک و یا شماره فاکتور قبلی میتوانند از ۱۰ درصد تخفیف مجموعه ما بهرمند شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  پس از ثبت درخواست توسط مشتریان عزیز نزدیکترین تکنسین در کمتر از ۱ ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به رفع مشکل یخچال فریزر شما عزیزان اقدام خواهد کرد.
  اما در صورتی که ساعت مشخصی را برای حضور تعمیرکار یخچال فریزر خود در نظر گرفته اید، در هنگام ثبت درخواست با کارشناس پشتیبان ساعت حضور را اعلام نمایید.
  برای دریافت خدمات در روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها میتوانید از چند روز قبل ساعت و روز مد نظر را با کارشناس پشتیبانی فیکس کرده تا تعمیرات شما در تایمم مقرر انجام گردد.

  اگر از ارائه خدمات یخچال ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مجموعه ما با داشتن بیش از ۱۰۰ پشتیبان فعال در راستای ثبت نظرات شما عزیزان آماده است، تا تمامی
  نظرات و انتقادات شما را در بهبود ارائه خدمات تهران سرویس آنلاین به کار گیرد.
  بعد از اتمام ارائه خدمات توسط کارشناسان در صوررت عدم رضایت از نحوه انجام کار و یا هرگونه مشکل پیش امده کافیست با شماره تماس مرکزی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا شکایت شما از طریق دفتر مرکزی پیگیری شود و نتیجه آن به شما ابلاغ شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس