10 راهکار کاهش مصرف برق یخچال

مصرف برق یخچال فریزر
 • راهکار کاهش مصرف برق یخچال (A solution to reduce refrigerator electricity consumption) یخچال‌فریزر به عضو جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده است. امروزه انواع مختلفی از یخچال‌فریزرها را در خانه، محل کار، هتل‌ها، هایپرها… مشاهده می‌کنید. ما در این مقاله قصد داریم چند راهکار بسیار ساده برای کاهش مصرف انرژی یخچال‌فریزر به شما عزیزان ارائه کرده و از هزینه‌های مصرفی شما بکاهیم.
  با ما همراه باشید و سؤالات خود را در بخش کامنت و یا چت آنلاین با مشاوران ما در میان بگذارید.
  نکات ساده برای کاهش هزینه‌های انرژی یخچال شما با افزایش هزینه‌های انرژی، ممکن است احساس کنید که یخچال شما به‌سادگی بخش بزرگی از مصرف انرژی و هزینه‌های مصرفی خانواده را به خود اختصاص داده است. یک یخچال خوب برای تازه نگه‌داشتن محصولات و افزایش طول عمر مواد غذایی ضروری است. متأسفانه، تعدادی از مشکلات نگهداری و تعمیرات وجود دارد که می‌تواند کارایی یخچال شما را کاهش دهد و منجر به هزینه‌های بالاتر شود؛ بنابراین، در اینجا چند نکته ساده برای کاهش هزینه انرژی یخچال شما وجود دارد.
  برای دانلود فایل راهکار کاهش مصرف برق یخچال اینجا کلیک کنید.

  کاهش مصرف انرژی یخچال فریزر :

  با رعایت این 10 نکته مصرف انرژی یخچال فریزر خود را تا حد ممکن کاهش داده و به افزایش طول عمر یخچال فریز خود کمک کنید.
  یخچال فریزرها دستگاه های حساسی هستند که نیازمند مراقب و رسیدگی زیادی دارند شما عزیزان میتواند به راحتی از آنها مراقب کرده و از هزینه های مصرفی آن بکاهید.

  چگونه از مصرف برق یخچال فریزر بکاهیم؟
  • نصب در مکان مناسب به دور از نور خورشید
  • رعایت فاصله از پشت و طرفین
  • تنظیم دمای مناسب
  • باز و بسته نکردن غیر ضروری درب یخچال
  • خرید یخچال فریزر کم مصرف
  • سرویس به موقع یخچال
  • چیدمان درست یخچال فریزر

  مصرف برق یخچال فریزر

  1-دمای صحیح را تنظیم کنید:

  درحالی‌که وسوسه‌انگیز است که به‌سادگی یخچال خود را برای بهترین خنک‌کننده بالا ببرید، کلید کاهش هزینه‌های انرژی این است که اطمینان حاصل کنید که دمای مناسب را برای یخچال و فریزر خودتنظیم کرده‌اید. دمای ایدئال برای یخچال بین 37 تا 40 درجه فارنهایت است، درحالی‌که فریزر شما باید روی 5 درجه فارنهایت تنظیم شود. اگر در داخل فریزر شما یخ‌زدگی ایجاد شده است، باید دما را کاهش دهید و یخ را حذف کنید؛ زیرا مانع انرژی می‌شود. انباشته‌شدن یخ‌نشان می‌دهد که فریزر شما بیش از حد تنظیم شده است و این باعث مصرف انرژی بسیار بیشتر از حد لازم می‌شود.تعمیرات یخچال فریزر

  2-در هنگام خرید یخچال به مصرف انرژی آن توجه کنید:

  در هنگام خرید یخچال و تمامی وسایل برقی باید به مصرف انرژی آن توجه کرده و حتماً به‌خاطر داشته باشید که باید مصرف انرژی وسایل برقی در کمترین حالت قرار داشته باشد. زمان خرید وسایل برقی برچسب انرژی روی آن قرار گرفته است که این مصرف هرچقدر به A نزدیک‌تر باشد مصرف بر دستگاه شما کمتر خواهد بود.
  برای مطالعه مقاله تعمیر یخچال صنعتی اینجا کلیک کنید.

  3-به نحوه نگهداری غذا فکر کنید:

  آنچه در یخچال خود ذخیره می‌کنید می‌تواند تفاوت زیادی در هزینه انرژی شما ایجاد کند. اگرچه ممکن است غیرمنطقی به نظر برسد، اما پر بودن یخچال شما در واقع می‌تواند هزینه‌های انرژی را کاهش دهد. دلیل این امر این است که فضای هوایی کمتری وجود دارد که باید خنک شود. متأسفانه، پر کردن بیش از حد یخچال می‌تواند گردش هوا را کاهش دهد و این باعث می‌شود اقلام سریع‌تر خراب شوند؛ زیرا به‌درستی سرد نشده‌اند.
  سعی کنید یخچال خود را محکم بسته‌بندی نکنید و به این فکر کنید که اجازه دهید هوا در جریان باشد. اطمینان حاصل کنید که همه مواد غذایی در ظروف قرار دارند یا به طور مناسب پوشانده شده‌اند، در غیر این صورت رطوبت به دستگاه وارد می‌شود و کمپرسور را مجبور می‌کند تا بیشتر کار کند و انرژی بیشتری مصرف کند.

  4-تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید :

  وقتی همه اجزای یخچال شما به‌درستی کار می‌کنند، دستگاه کارآمدتر کار می‌کند و انرژی کمتری مصرف می‌کند. یکی از رایج‌ترین مسائل تعمیر و نگهداری که باعث به‌خطرافتادن راندمان می‌شود، آسیب یا معیوب‌شدن واشرهای داخل درب است. واشر بد اجازه می‌دهد تا هوای خنک شده به بیرون نشت کند و یخچال شما را مجبور می‌کند برای حفظ دما سخت‌تر و سخت‌تر کار کند. برای بررسی اینکه آیا واشر شما خراب شده است، یک‌تکه کاغذ را در درب بسته و سعی کنید آن را بیرون بکشید. اگر به‌راحتی بیرون می‌لغزد یا حتی در جای خود نمی‌ماند، مهروموم ضعیفی دارد و واشر شما هوا نشت می‌کند. یکی دیگر از مشکلات رایج، گرفتگی کویل‌های کندانسور است، جایی که گردوغبار و زباله می‌توانند جمع شوند و عملکرد را به خطر بیندازند. این مشکل را می‌توان با تمیزکردن کویل‌ها هر ماه یا دو ماه برطرف کرد. دستورالعمل‌های مربوط به تمیزکردن کویل‌های یخچال خاص خود را در دفترچه راهنمای مالک خود خواهید یافت.

  5-مطمئن شوید که یخچال شما در یک مکان خنک قرار دارد:

  مکان فیزیکی یخچال شما در واقع می‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه‌های انرژی شما داشته باشد. دمای بیرونی یخچال شما بر عملکرد دستگاه تأثیر می‌گذارد و این می‌تواند منجر به افزایش قبوض شود. اگر یخچال شما در نزدیکی ماشین ظرف‌شویی یا اجاق قرار گرفته باشد، یا با کابینت احاطه شده باشد، دمای هوای ناهماهنگی در اطراف دستگاه وجود خواهد داشت و آن را مجبور به کار سخت‌تر می‌کند. در حالت ایدئال، یخچال شما باید در خنک‌ترین نقطه آشپزخانه قرار گیرد تا در دمای ثابت کار کند. اگر این امکان وجود ندارد، اطمینان حاصل کنید که فضای زیادی در پشت و اطراف دستگاه وجود دارد تا جریان هوا و تهویه مناسب فراهم شود.

  6-از باز و بسته کردن غیرضروری درب یخچال‌فریزر خودداری کنید :

  هر زمانی که شما درب یخچال‌فریزر خود را باز می‌کنید مقداری از سرمای داخل کابین کاسته می‌شود، در این زمان ترموستات به برد فرمان صادر کرده و کمپرسور باید برای جبران این مقدار دما باید مجدداً شروع به کار نماید. این روند باعث افزایش مصرف برق خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل از باز و بسته کردن زیاد درب یخچال‌فریزر خودداری نمایید.

  7-فاصلهٔ مناسب بین یخچال و دیوار :

  در زمان نصب یخچال‌فریزر باید فاصله مناسب بین یخچال و دیوار اطراف و پشت حفظ شود تا جریان هوا به‌خوبی انجام شود.
  زمانی که یخچال‌فریزر شما به‌خوبی از جریان هوا برخوردار نباشد موتور کمپرسور داغ‌کرده و فشار بیشتری را متحمل می‌شود این موضوع سبب می‌شود که مصرف برق دستگاه شما افزایش یابد.چیدمان درست مواد غذایی در یخچال فریزر

  8-قرارندادن غذای داغ در یخچال‌فریزر :

  زمانی که جسم داغ و یا غذای داغی را وارد یخچال و یا فریزر خود می‌کنید این موضوع باعث افزایش دمای یخچال‌فریزر شما شده و موتور باید برای کاهش دمای این جسم وارد شده فشار بیشتری را متحمل شود این موضوع باعث افزایش مصرف برق دستگاه شما خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع باید تا خنک‌شدن دمای غذا صبر کرده و سپس وارد یخچال‌فریزر کنید.

  9-کثیفی کویل‌ها و سیم‌پیچ‌های یخچال:

  یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید سرویس یخچال‌فریزر و توجه به تمیز بودن دستگاه است. کویل‌ها و کمپرسور یخچال‌فریزر که در قسمت پشتی یخچال قرار گرفته‌اند در گذر زمان به دلیل نشست گردوغبار و کثیف شده و کم‌کم باعث خواند شد که دمای کمپرسور افزایش داشته و مصرف برق دستگاه افزایش یابد برای جلوگیری از این موضوع بهتر است هرچند مدت یکبار با استفاده از یک جاروبرقی کویل‌ها کمپرسور و تمامی قسمت‌های یخچال‌فریزر را تمیز نمایید.

  10-درب یخچال‌فریزر را برسی کنید :

  واشر و لاستیک درب یخچال‌فریزر خود را بررسی کرده و حتماً از سفت‌بودن آن مطمئن شوید اگر لاستیک درب یخچال‌فریزر شما خاصیت خود را ازدست‌داده باشد و هوای داخل کابین به بیرون نفوذ کند از سرمای دستگاه شما کاسته شده این موضوع باعث اتومات نکردن یخچال و یا دیر اتومات کردن آن خواهد شد. برای تست درب یخچال‌فریزر خود باید یک اسکناس را بین درب و لاستیک قرار داده و بعد از بستن درب سعی کنید اسکناس را به بیرون بکشید، اگر اسکناس به‌آسانی خارج شد باید با تعمیرکار یخچال‌فریزر خود تماس حاصل کرده و بخواهید برای تعویض لاستیک درب یخچال‌فریزر به منزل شما مراجعه نماید.
  برای مطالعه مقاله چرا یخچال فریزر اتومات نمیکند؟ اینجا کلیک کنید.

  عوامل تاثیر گذار در مصرف برق یخچال فریزر توضیحات
  برچسب انرژی توجه به برچسب انرژی یخچال‌فریزر بسیار مهم است. برچسب انرژی یکی از فاکتورهای مهمی بوده که به شما کمک می‌کند که میزان مصرف برق محصول موردنظر را به هنگام خرید شناسایی کنید. این برچسب از 7 رده مختلف رنگی و با حروف انگلیسی A، B، C، D، E، F و G تشکیل شده که معمولا بر روی بدنه دستگاه درج میشود. حرف A، حداقل میزان مصرف برق را نشان داده و هر چقدر به حرف G نزدیک‌تر می‌شویم، میزان مصرف انرژی بیشتر خواهد شد.
  لاستیک درب یخچال از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در کاهش مصرف انرژی برق تأثیر بگذارد، توجه به سالم‌بودن نوار لاستیکی درب یخچال‌فریزر است. به‌مرورزمان، نوارهای لاستیکی درب دستگاه خاصیت انعطاف‌پذیری خود را ازدست‌داده و هوای بیرون به داخل یخچال نفوذ می‌کند. همین امر باعث شده که موتور دستگاه جهت حفظ دما به طور مداوم فعالیت نماید و مصرف انرژی بیشتری داشته باشد. هر چند وقت یکبار از سالم‌بودن لولای درب دستگاه، اطمینان کسب نمایید.
  توجه به محیط نصب یخچال فریزر محیط نصب یخچال‌فریزر بسیار مهم است بارها در مقابلات مختلف به این موضوع اشاره کرده‌ایم که محل نصب یخچال‌فریزر نباید در معرض تابش مستقیم خورشید باشد یا در کنار مولدهای گرمازا مانند آب‌گرم‌کن و پکیج قرار گیرد.
  کاهش میزان باز و بسته کردن درب یخچال فریزر مسلما هرچقدر درب دستگاه به طور مداوم باز و بسته شود، تاثیر آن را بر صورتحساب هزینه برق مشاهده خواهید کرد. متاسفانه در فصل گرما به دلیل احتیاج به آب آشامیدنی سرد و عدم تعادل در باز و بسته شدن درب دستگاه، میزان مصرف انرژی افزایش خواهد یافت. در این مورد می‌توانید از فلاکس یا کلمن آب سرد کن جهت جلوگیری از باز و بسته شدن بیش از حد دستگاه استفاده نمایید. در یخچال‌هایی که مجهز به آب سرد کن بوده، دیگر نگرانی جهت افزایش هزینه برق نخواهید داشت.
  تنظیم درست یخچال فریزر بررسی وضعیت ترموستات جز موارد مهم دیگری بوده که جهت جلوگیری از مصرف انرژی یخچال باید مد نظر قرار گیرد. تنظیم نبودن ترموستات از طرفی باعث یخ زدن مواد غذایی و فاسد شدن آنها می‌شود و از طرف دیگر هزینه برق را به طرز قابل توجهی افزایش خواهد داد.
  تراز بودن یخچال فریزر این فاکتور جز اصلی‌ترین نکاتی بوده که همیشه باید در نظر بگیرید. تراز بودن دستگاه و نحوه درست قرارگیری آن بر روی زمین باعث عملکرد بهتر موتور و بسته شدن درب آن به طور کامل می‌شود. در غیر اینصورت با نفوذ هوای گرم بیرون به داخل دستگاه هم بر استهلاک زودهنگام آن تاثیر خواهد گذاشت و هم از طرفی با فشار آمدن بیش از حد به موتور، مصرف انرژی برق بالاتر خواهد رفت. ناگفته نماند که قرار گرفتن یخچال از دیوار به فاصله 20 سانتی متر، باعث انتقال بهتر حرارت بین هوا و لوله‌ها شده که در نهایت امر در مصرف بهینه انرژی، تاثیر مثبتی می‌گذارد.
  برفک زدایی یخچال فریزر توجه به سیستم برفک زدایی یخچال هنگام خرید، بسیار ضروری است. خوشبختانه بیشتر مدل‌های موجود در بازار دارای سیستم برفک زدایی اتوماتیک بوده که مصرف انرژی برق را به طور قابل مشاهده‌ای، کاهش می‌دهند. اگر دستگاه شما مجهز به سیستم خودکار برف زدایی نیست، بهتر است در فواصل زمانی مشخص جهت ذوب کردن برفک‌ها اقدام نمایید.
  پر کردن فضای خالی درون یخچال در حد استاندارد : شما با قرار دادن مواد غذایی در کنار همدیگر باعث ایجاد عایق حفاظتی درون دستگاه جهت ذخیره انرژی خواهید شد. این امر از طرفی باعث جلوگیری از فشار بیش از حد به موتور دستگاه جهت تولید سرمای بیشتر خواهد شد. بد نیست بدانید که پر کردن محتویات درون یخچال تا حد زیادی باعث کاهش مصرف انرژی شده و چیدمان بیش از حد وسایل، گردش هوا درون دستگاه را با مشکل مواجه می‌کند.
  قرار ندادن مواد غذایی داغ درون یخچال فریزر متاسفانه بیشتر افراد هنگام استفاده از یخچال نسبت به این مورد بی‌توجه هستند که مواد غذایی نباید به صورت گرم درون دستگاه قرار داده شوند. دستگاه برای اینکه اختلاف دما را به میزان مشخص شده برساند بیشتر فعالیت کرده و فشار زیادی به موتور وارد خواهد شد. در نهایت، این امر بر افزایش هزینه‌های مصرفی تاثیر خواهد گذاشت.

  تعمیر یخچال در تهران :

  اگر هنوز با یخچال خود مشکل دارید، می‌توانید مطمئن باشید که یک متخصص حرفه‌ای تعمیر لوازم‌خانگی می‌تواند راه‌حل مؤثری را ارائه دهد. برای کمک به هر یک از نیازهای تعمیر یخچال خود، حتماً ازطریق چت آنلاین با مشاوران تهران سرویس آنلاین در ارتباط باشید.
  مجموعه ما با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه تعمیر یخچال و ارائه انواع خدمات یخچال‌فریزرهای خانگی و صنعتی آماده است تا مشکل یخچال‌فریزر شما را در کوتاه‌ترین بازه زمانی برطرف کرده و مشکل دستگاه شما را برطرف نماید.
  برای استفاده از خدمات تهران سرویس آنلاین با ما در ارتباط باشید.

  سرویس یخچال‌فریزر:

  آن چیزی که به شما در کاهش مصرف انرژی کمک خواهد کرد، سرویس یخچال‌فریزر است.
  همان‌طور که می‌دانید ما بارها به اهمیت سرویس یخچال‌فریزر اشاره کرده‌ایم و این نکات را یادآور شده‌ایم که هزینهٔ اندک سرویس یخچال‌فریزر در مقابل کاهش هزینه‌های تعمیراتی و کاهش مصرف انرژی بسیار برای خانواده‌ها پرسود بوده و از بروز بسیاری از مشکلات در یخچال‌فریزر نیز جلوگیری خواهد کرد.
  در سرویس یخچال‌فریزر سرویس‌کار ابتدا به بررسی قطعات دستگاه پرداخته و بعد از اطمینان از سلامت آنها شروع به تمیزکردن کندانسور و فن‌ها، بررسی عملکرد موتور یخچال، شارژ گاز در صورت نیاز، بررسی سلامت لاستیک درب یخچال‌فریزر و مواردی ازاین‌قبیل که در سرویس یخچال‌فریزر به طور کامل به آن پرداخته‌ایم می‌پردازد و همین امر سبب می‌شود که علاوه بر کاهش هزینه‌های مصرف برق هزینه‌های تعمیراتی دستگاه نیز کاهش‌یافته و طول عمر یخچال‌فریزر شما نیز به طرز چشمگیری افزایش یابد.
  برای سرویس یخچال‌فریزر خود همین حالا با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.تعمیرات یخچال در تهران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس