چرا آبسرد کن یخچال فریزر کار نمیکند؟

 • چرا آبسرد کن یخچال‌فریزر کار نمی‌کند (Why does the refrigerator water cooler not work)همان‌طور که می‌دانید مصرف آب‌خنک یکی از مهم‌ترین دلایل باز کردن درب یخچال توسط مصرف‌کنندگان است شاید در روز چندین بار فقط درب یخچال برای مصرف آب ‌باز و بسته شود وهمان گونه که در مقالات قبلی اشاره کردیم باز کردن زیاد درب یخچال در روز خود باعث بروز مشکلات متعددی در این دستگاه خواهد شد.
  این موضوع سبب شد که تولیدکنندگان یخچال‌فریزر با طراحی آب‌سردکن به‌تمامی این مشکلات پایان دهند.
  آبسرد کن یخچال یکی از ویژگی‌های محبوبی است که توسط طراحان یخچال فریزر به این وسیله اضافه شده است. هدف طراحان از اضافه‌کردن این قسمت به یخچال فریزر دسترسی آسان و دائمی به آب سرد و یخ برای مصرف‌کننده عزیز است که در زورهای گرم تابستان بدون نیاز به باز کردن درب یخچال فریزر خود آبی خنک نوش جان کنند.
  حال تصور کنید که آبسردکن یخچال فریزر شما از شما کارافتاده و یا آب خروجی از آن خنکای دلخواه را نداشته باشد و دیگر نتوانید مثل روزهای قبل از آب‌خنک و گوارای آن بهرمند باشید. در این مقاله ما می‌خواهیم به بررسی این مشکل در یخچال‌فریزر پرداخته و به شما عزیزان آموزش دهیم که در صورت بروز این مشکلات چه اقداماتی باید انجام دهید.
  پس تا انتها این مقاله با ما همراه باشید و سؤالات خود را در بخش کامنت و یا از طریق چت آنلاین با کارشناسان ما در میان بگذارید.

  تعمیر یخچال فریزر در تهران :

  فرقی نمی‌کند که برند یخچال فریزر شما چیست و یا اینکه چه مشکلی برای یخچال فریزر شما پیش‌آمده است.
  تیم متخصصان تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات تعمیر یخچال در تهران آماده است تا مشکلات یخچال فریزر شما در کمتر از 1 ساعت برطرف کرده و آرامش را به منزل شما بازگرداند.
  تعمیر آبسردکن یخچال فریزر خود را به تهران سرویس آنلاین بسپارید و خیالتان از بابت کیفیت خدمات ارائه شده آسوده باشد چرا که این شرکت بهترین متخصصان پایتخت را گرد هم آورده و در تمامی تعمیرات خود از باکیفیت‌ترین قطعات یدکی استفاده می‌کند همین موضوع سبب شده تا بالاترین کیفیت خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید.
  تمامی خدمات در تهران سرویس آنلاین دارای گارانتی 6 ماه بوده و شما عزیزان در طول این مدت از پشتیبانی آنلاین مجموعه نیز بهرمند خواهید بود .
  برای ثبت درخواست خود همین حالا با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.آبسردکن یخچال فریزر

  کارنکردن آب سردکن یخچال:

  این بخش محبوب و پر کار در یخچال‌فریزر که روزانه بارها مورداستفاده قرار می‌گیرد ممکن است به دلایل مختلفی ازکارافتاده و دیگر کار نکند و یا آب خروجی از آن به میزان دلخواه خنک نباشد ما می‌خواهیم در ادامه به بررسی این مشکلات پرداخته و راهکار برطرف‌کردن هریک را برای شما عزیزان بیان کنیم.
  برخی از این مشکلات به‌راحتی در منزل قابل‌حل بوده و می‌توان به‌آسانی آنها برطرف کرد؛ اما برخی دیگر نیازمند آن است که توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز قطعه‌ای تعمیر یا تعویض شود.

  اجزای سازنده آب‌سردکن یخچال‌فریزر:

  • اواپراتور
  • لوله مویی
  • شیر برقی یخ‌ساز
  • شیر برقی آب‌سردکن
  • فن کندانسور
  • کندانسور اجباری
  • فیلتر درایر

  در وهلهٔ اول باید نوع مشکل مورد یخچال فریزر خود را مشخص کرده بر اساس آن به سراغ عیب‌یابی یخچال‌فریزر خود بروید. به‌طورکلی دو نوع مشکل ممکن است برای آب‌سردکن یخچال فریزر شما اتفاق بی افتد که عیب‌یابی و تعمیر هریک با دیگری کاملاً متفاوت خواهد بود:

  1. کارنکردن آبسرد کن یخچال‌فریزر
  2. نداشتن دمای مطبوع آب خروجی

  در مرحلهٔ اول به سراغ عیب‌یابی کارنکردن آب‌سردکن یخچال‌فریزر می‌رویم:

  اگر زمانی که دکمهٔ آب‌سردکن یخچال‌فریزر خود را فشار می‌دهید هیچ آبی از آن خارج نمی‌شود باید به ترتیب موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:
  برای مطالعه مقاله راهکار کاهش مصرف برق یخچال اینجا کلیک کنید.

  لوله‌ای انتقال آب به آب‌سردکن یخچال‌فریزر:

  در قدم اول باید دمای یخچال فریزر خود را بررسی کنید درصورتی‌که دما به زیر صفر درجه فارنهایت و یا -17 سانتی‌گراد رسیده باشد لوله‌های انتقال آب دچار یخ‌زدگی شده و امکان انتقال و خروج آب از آب‌سردکن وجود ندارد.
  برای مطمئن شدن از این موضوع باید لوله‌های انتقال آب را از پشت یخچال بازکرده و درون آن فوت کنید اگر لوله‌ها دچار یخ‌زدگی شده باشد از سمت دیگر هیچ‌چیزی خارج نخواهد شد.
  یخ‌زدن لوله‌های انتقال آب که در درون درب یخچال فریزر قرار می‌گیرند یکی از اصلی‌ترین دلایل خراج نشدن آب از آبسرد کن است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

  خرابی شیر برقی یخچال فریزر :

  شیر ورودی آب یا همان شیر برقی یخچال فریزر یکی از اصلی‌ترین قطعات آب‌سردکن است که وظیفه دارد آب را به داخل یخچال آورده و به بخش‌های آب‌سردکن و یخ‌ساز یخچال برساند.
  این قطعه یک قطعهٔ الکتریکی مکانیکی بوده و ممکن است به دلیل بروز مشکل در هری از این بخش‌ها ورود آب به آب‌سردکن یخچال‌فریزر با مشکل مواجه خواهد شد.
  برای تست این قطعه می‌توانید با استفاده از یک مولتی‌متر سلنویدهای شیر ورودی اطمینان حاصل کنید.
  درصورتی‌که به تشخیص تعمیرکار یخچال فریزر، شیر ورودی آب یخچال شما معیوب از آب درآمد، با تعویض آن احتمالاً مشکل کارنکردن آب‌سردکن یخچال حل خواهد شد.

  ایراد فیلتر آب:

  فیلتر آب یخچال ابزاری است که آب آشامیدنی خارج شده از یخچال را تصفیه می‌کند. این فیلترها به‌منظور کاهش میزان کلر در آب و بهبود طعم آب آشامیدنی در آب‌سردکن یخچال فریزر تعبیه شده است.
  درصورتی‌که فیلتر آب یخچال گرفته شده و مسدود باشد، جریان آب به آب‌سردکن دچار اختلال شده و کاهش می‌یابد که این امر خود باعث کارکرد نادرست آب‌سردکن خواهد شد.
  فیلتر آب یخچال به طور معمول هر 6 ماه یک بار باید تعویض شود، تا از جریان مناسب و کیفیت آب قابل قبول اطمینان حاصل شود.
  اگر برای مدت طولانی است که فیلترهای یخچال فریزر خود را تعویض نکرده و با کاهش فشار آب در آب‌سردکن خود مواجه شده‌اید در اولین فرصت برای تعویض آن اقدام کنید.

  کاهش فشار آب در یخچال‌فریزر:

  اگر فشار آب در منزل شما کاهش پیدا کرده است طبیعی است که با کاهش و یا اختلال در خروج آب از آب‌سردکن نیز مواجه شوید.
  حداقل فشار موردنیاز برای عملکرد صحیح شیر ورودی آب، 20 psi است.برای رفع این مشکل می‌توانید با اضافه‌کردن پمپ به منزل خود هم فشار آب منزل را بهبود بخشیده و هم مشکل آب خروجی از آب‌سردکن را برطرف نمایید.

  کلید آب‌سردکن و کلید درب یخچال

  کلید درب یخچال‌فریزر وظیفه دارد تا زمانی که درب یخچال فریزر شما باز است سیستم یخ‌ساز را به حالت غیرفعال دربیاورد برخی مواقع دلیل کارنکردن آب‌سردکن یخچال فریزر شما تنها خرابی کلید درب یخچال است و با تعویض ان این مشکل برطرف خواهد شد.
  برای تست کلید درب باید با استفاده از یک مولتی‌متر ولتاژ برق دستگاه را زمانی که کلید فعال است بررسی کنید در صورت فعال‌بودن کلید باید جریان داخل کلید برقرار باشد در غیر این صورت باید هرچه سریع‌تر کلید تعویض شود.
  کلید آب‌سردکن یخچال‌فریزر وظیفه دارد تا ولتاژ برق آب‌سردکن را تأمین کرده و در زمان موردنیاز آب موردنیاز را تأمین نماید اگر یکی از کلیدهای آب‌سردکن دچار مشکل شود ممکن است عملکرد آب‌سردکن را با اختلال مواجه کند. برای این که از خرابی کلید مطمئن شوید باید با مولتی‌متر اتصال جریان را در آن بررسی کنید. اگر جریان وجود نداشت باید فوراً کلید را تعویض کنید.

  مشکلات سیم‌کشی یخچال‌فریزر

  برخی مواقع مشکل کارنکردن آب‌سردکن یخچال‌فریزر تنها قطع‌شدن سیم‌های ارتباطی درون یخچال فریز است که برای برطرف‌کردن این مشکل باید تمامی سیم‌ها بررسی شده و در صورت ایجاد قطعی و یا سوختگی مجدداً سیم‌کشی انجام شود.
  ازآنجایی‌که این موضوع بسیار تخصص است بهتر است برای انجام آن با تعمیرکار متخصص خود در ارتباط باشید.

  خرابی میکروسوئیچ و کلیدهای دیسپنسر

  ممکن است میکروسوئیچ یا کلیدهای دیسپنسر که روی یخچال نصب می‌شوند و عملیات اتوماتیک خروج آب و یخ آب‌سردکن و یخ‌ساز را کنترل می‌کنند، معیوب باشند.
  این کلیدها که می‌توانند نوع یخ، دمای آب و سایر تنظیمات را کنترل کنند، ممکن است دارای اتصالات نادرست یا سوختگی باشند.
  همچنین ممکن است از فریم و بدنه خارج شده یا به سبب ضربه یا حرارت دچار مشکلات فنی شده، جریان نداشته باشند.

  خراب بودن برد کنترل‌کننده

  برد کنترل‌کننده بسته به فعالیت آب‌سردکن به آن برق‌رسانی می‌کند. اگر برد خراب شود برق‌رسانی به‌خوبی صورت نمی‌گیرد و باعث می‌شود که آب داخل آب‌سردکن گرم باشد یا اصلاً آبی از آن خارج نشود. اگر آب‌خنک است و فقط دیسپنسر کار نمی‌کند باید اجزا و قطعات این قسمت را بررسی کنید و بعد سراغ برد کنترلی بروید. زمانی که کل سیستم آب‌سردکن کار نمی‌کند احتمال خراب بودن برد کنترل‌کننده بیشتر است.تعمیرات آبسردکن یخچال فریزر

  اگر مشکل آب‌سردکن یخچال فریزر شما خنک‌نشدن آب است باید مشکل را در دو بخش:

  • ترموستات یخچال‌فریزر
  • برد الکتریکی یخچال‌فریزر

  بررسی کنید که در ادامه به هریک از این دو بخش به‌صورت جداگانه خواهیم پرداخت:

  ترموستات یخچال‌فریزر:

  ترموستات یخچال فریزر یکی از قطعاتی است که نقش به سزایی در عملکرد یخچال‌فریزر مشابه عهده دارد. به طور مثال باتوجه‌به تشخیص دما در ترموستات یخچال زمان اتومات کردن و فعالیت کمپرسور مشخص می‌شود و هرگونه خطا در عملکرد ترموستات می‌تواند باعث بروز اختلال در یخچال‌فریزر شما شود.
  اگر اب آبسرد یخچال فریزر شما به میزان دلخواه خنک نیست باید ترموستات یخچال فریزر خود را باز کرده و بررسی کنید در صورت بروز کوچکترین مشکل در ترموستات دستگاه باید سریعا مشکل برطرف شود.

  مشکل برد یخچال‌فریزر:

  برد یا همان مغز هوشمند یخچال فریزر شما تمامی عملکرد یخچال‌فریزر را مورد بررسی قرار داده و عملکرد تمامی آنها را کنترل می‌نماید. اگر برد دستگاه شما با مشکل مواجه شود ممکن است که عملکرد هریک از قطعات مرتبط باآب‌سردکنن دچار اختلال شده و ما شاهد گرم بودن آب یخچال فریزر خود باشیم. اگر مشکل خنک نبودن آب آب‌سردکن یخچال‌فریزر شما عزیزان با تعویض ترموستات برطرف نشود باید برد دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
  ازآنجایی‌که بررسی و تعمیر برد یخچال نیازمند مهارت و سابقه در این زمینه است بهتر است با تعمیرکاران یخچال فریزر تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  نکاتی برای نگهداری از یخچال و آبسردکن :

  نگهداری از یخچال و آبسردکن آن اصولی و قوانینی دارد که در صورت رعایت آن‌ها مشکلی برای یخچال شما پیش نمی‌آید. البته برخی از مشکلاتی که برای یخچال و آبسردکن ایجاد می‌شود حتی با رعایت این اصول نیز ایجاد می‌شود. در ادامه نکاتی را به شما می‌گوییم که استفاده از آن‌ها به یخچال شما کمک می‌کند.
  سعی کنید که دمای یخچال خود در درجه‌ای مناسبی نگهدارید که به یخچال آسیب نزند
  در صورتی که محفظه یخچال خود تمیز کردید، از اتصال و جایگذاری آن اطمینان حاصل کنید
  بهتر است که فیلتر را در مدت کمتر از 6 ماه عوض کنید تا جلوی ورود املاح را به آبسردکن بگیرید
  سعی کنید که محفظه آبسردکن را کامل پر نکنید تا فضای کافی برای ورود و خروج هوا وجود داشته باشد و آب در لوله‌ها یخ نزند.
  از ریختن شربت و مواد شیرین در آبسردکن خودداری کنید، زیرا این امکان وجود دارد که شیرینی آن‌ها ته‌نشین شود و خروجی آبسردکن را مسدود کند.
  اگر قطعه‌ای در یخچال شما خراب شد، سعی کنید که سریعا آن را تعمیر کنید تا یخچال به خوبی کار کند و هزینه‌های جانبی برای شما ایجاد نشود.
  بهتر است که در زمان مسافرت، یخچال مواد فاسد شدنی را از یخچال خارج کرده و آن را از برق بکشید تا هم از مصرف انرژی و هم از خراب شدن یخچال جلوگیری کنید.
  اگر قطعه‌ای از یخچال شما خراب شد سعی کنید که خودسرانه و بدون داشتن اطلاعات دست به تعمیر آن قطعه نزنید. در صورتی که خودسرانه دست به تعمیر بزنید، ممکن است که قطعات دیگر را نیز خراب کنید و هزینه زیادی را برای تعمیر یخچال محتمل شوید.

  تعمیر آب‌سردکن یخچال در شمال تهران:

  مشتریان عزیز ساکن مناطق شما پایتخت به‌منظور ثبت درخواست تعمیرکار یخچال‌فریزر خود می‌توانند از طریق تماس با شماره ۲۲۶۶۹۱۹۶ و یا چت آنلاین سایت اقدام نمایند.
  از زمان ثبت درخواست شما عزیزان تا حضور تکنسین تنها ۱ ساعت به طول خواهد انجامید.
  تیم تخصصی تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از ۱۰۰ تکنسین مجرب و حرفه‌ای در زمینهٔ تعمیرات یخچال‌فریزر در کنار شماست تا کیفیت بالای خدمات را با کمترین هزینه تجربه کنید.
  گارانتی ۶ ماه خدمات ارائه شده تضمین گر کیفیت ماست.

  تعمیر آب‌سردکن یخچال در غرب تهران:

  اگر شما عزیزان ساکن مناطق غربی پایتخت هستید، دیگر نگران تعمیرات یخچال‌فریزر خود نباشید. تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبهٔ غرب تهران با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ امکان اعزام نیرو در کمتر از ۱ ساعت در تمام طول شبانه‌روز برای شما عزیزان فراهم کرده است.
  تعمیرات یخچال‌فریزر توسط بهترین متخصصان پایتخت در کمترین زمان و با ارائه ضمانت‌نامه ۶ ماه خدمات صورت‌گرفته و شما عزیزان با دریافت کد اشتراک مجموعه می‌توانید از تخفیف‌های ویژه مشتریان مجموعه برخوردار شوید.

  تعمیر آب‌سردکن یخچال در شرق تهران:

  شهروندان عزیز ساکن شرق و یا جنوب شرق تهران به جهت ثبت درخواست تعمیرکار یخچال‌فریزر خود با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مشخصات خود را ثبت نمایند.
  اعزام نیرو به‌تمامی مناطق شرق پایتخت در کمتر از ۱ ساعت امکان‌پذیر خواهد بود.
  شعبه شرق تهران به‌صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی مشتریان عزیز بوده و ارائه تمام خدمات تعمیراتی با گارانتی ۶ ماه صورت خواهد گرفت.

  تعمیر آب‌سردکن یخچال در مرکز تهران:

  یکی از مشکلات مشتریان عزیز ساکن مناطق مرکزی تهران وجود طرح ترافیک بوده ارائه بسیاری از خدمات را برای این شهروندان با مشکل مواجه کرده است.
  اما متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی پایتخت حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال‌فریزر مشتریان عزیز می‌نمایند. تنها کافی است برای ثبت درخواست تعمیرکار یخچال‌فریزر با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت مشخصات خود را ثبت نمایید.

  تعمیر آب‌سردکن یخچال در جنوب تهران:

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795334 تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.
  شعبه جنوب تهران باتوجه‌به درخواست بسیاری از مشتریان عزیز به‌صورت حضوری به ارائه خدمات تعمیراتی پرداخته و امکان خرید حضوری قطعات را نیز برای همکاران فراهم کرده است.
  پیش از حضور در این شعبه ضمن تماس قبلی ساعت مراجعه خود را فیکس نمایید.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین:

  برای ثبت سفارش در تهران سرویس آنلاین می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه ما به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید و یا با ارسال پیامک مشخصات خود برای کارشناسان ما ارسال کنید، پس از ارسال پیامک کارشناسان تهران سرویس آنلاین با شما تماس خواهند گرفت و نزدیک‌ترین تکنیسین را برای شما اعزام می‌کنند. مشترکین قبلی با بیان کد اشتراک و یا شماره فاکتور قبلی می‌توانند از ۱۰ درصد تخفیف مجموعه ما به‌رمند شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  پس از ثبت درخواست توسط مشتریان عزیز نزدیک‌ترین تکنسین در کمتر از ۱ ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به رفع مشکل یخچال‌فریزر شما عزیزان اقدام خواهد کرد.
  اما درصورتی‌که ساعت مشخصی را برای حضور تعمیرکار یخچال فریزر خود در نظر گرفته‌اید، در هنگام ثبت درخواست با کارشناس پشتیبان ساعت حضور را اعلام نمایید.
  برای دریافت خدمات در روزهای تعطیل و بخصوص جمعه‌ها می‌توانید از چند روز قبل ساعت و روز مدنظر را با کارشناس پشتیبانی فیکس کرده تا تعمیرات شما در تایمم مقرر انجام گردد.

  اگر از ارائه خدمات یخچال ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مجموعه ما با داشتن بیش از ۱۰۰ پشتیبان فعال در راستای ثبت نظرات شما عزیزان آماده است، تا تمامی
  نظرات و انتقادات شما را در بهبود ارائه خدمات تهران سرویس آنلاین به کار گیرد.
  بعد از اتمام ارائه خدمات توسط کارشناسان در صورت عدم رضایت از نحوه انجام کار و یا هرگونه مشکل پیش‌آمده کافی است با شماره تماس مرکزی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا شکایت شما از طریق دفتر مرکزی پیگیری شود و نتیجه آن به شما ابلاغ شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس