نحوه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

 • تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت (Split duct cooling and heating adjustment) داکت اسپلیت به‌عنوان جدیدترین وسیله تهویه هوا به‌سرعت در منازل جایگزین وسایل تهویه هوای قدیمی شده است. یادگیری کارکرد درست داکت اسپلیت یکی از واجبات استفاده از این وسیله است، چرا که آشنا نبودن با عملکرد یک دستگاه می‌تواند منجر به خرابی و آسیب به دستگاه شود. در این مقاله قصد داریم به نحوه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت بپردازیم و شما را با این سیستم تهویه بیشتر آشنا سازیم. نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان و تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان یکی از بیشترین مسائلی است که در طی تماس‌های تلفنی مشتریان عزیز با گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین مطرح می‌شود. در صورت نیاز به حضور تکنسین تنها کافی است با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید. تمامی خدمات این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت بوده و برای مشترکین محترم با 10% تخفیف به همراه خواهد بود.
  برای دانلود فایل نحوه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.

  داکت اسپلیت برای گرمایش و سرمایش

  تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان:

  یکی از خصوصیات داکت اسپلیت ها ( duct split ) که امروزه طرف‌داران زیادی را به خود جلب کرده است دارابودن حالت سرمایش و گرمایش است که باتوجه‌به محیط کوچک آپارتمان‌های امروزی با خرید یک دستگاه داکت اسپلیت شما از خرید سیستم گرمایش و سرمایشی به‌صورت مجزا آسوده خواهید شد.
  داکت اسپلیت به دلیل قرارگیری توکار یونیت داخلی و نصب یونیت خارجی در پشت‌بام هیچ فضایی از آپارتمان شما را اشغال نخواهد کرد.
  اما آنچه در اینجا حائز اهمیت است نحوه راه‌اندازی گرمایش داکت اسپیلت‌ها است که عده‌ای تصور می‌کنند که با تغییر دکمه مد ریموت کنترل برای تغییر حالت داکت اسپلیت کافی است درحالی‌که جهت راه‌اندازی گرمایش داکت اسپیلت لازم است نکاتی را رعایت کنید تا در حین استفاده از دستگاه با مشکل مواجه نشوید.
  تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان یا تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان نیاز به تخصص و دقت کامل دارد این امر اگر فقط با تغییر نوع کارکرد بر روی ریموت کنترلر انجام شود باعث خرابی و ضررهای جبران‌ناپذیری به داکت اسپیلت شما خواهد شد پس حتماً برای تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان از یک متخصص کمک بگیرید.
  برای مطالعه مقاله تعمیر داکت اسپلیت جی پلاس اینجا کلیک کنید.نحوه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

  راه اندازی گرمایش داکت اسپیلت :

  توجه به نوع سیستم گرمایش داکت اسپلیت برای نحوه تنظیم گرمایش اهمیت دارد.
  برای تنظیم داک اسپلیت بر روی حالت گرمایش باید بگوییم که این کار به‌وسیله موتور یا پکیج خانه انجام می‌شود و معمولاً تنظیم آن در فصل پاییز و زمستان انجام می‌گیرد پیش از انجام این کار باید دستگاه را سرویس کنید. توجه داشته باشید که سرویس کردن دستگاه دارای اهمیت است و باید آن را انجام دهید که در ادامه کار به مشکل بر نخورید. برای سرویس کردن آن مانند روش قبلی، باید فیلترها و رادیاتورها را تمیز نمایید. پیشنهاد می‌کنیم که لوله‌های آب گرم را هم در صورت نیاز تمیز کنید. اگر تنظیم‌کردن این دستگاه را از طریق پکیج انجام می‌دهید، فقط کافی است که حالت گرمایش را تنظیم نمایید.
  اگر تنظیم گرمایش را از طریق موتورخانه انجام می‌دهید، باید شیرهای آب گرم را هم باز کنید. در مرحله بعدی این کار باید هواگیری انجام شود تا دستگاه حین کارکردن سروصدا نداشته باشد. برای تنظیم گرمایش دستگاه باید دکمه heat را روی ترموستات فعال نمایید. در مرحله بعدی می‌توانید به تنظیم دما بپردازید و در ابتدای کار بهتر است که دما را روی ۱۸ تنظیم کنید و اگر باز هم احساس سرما کردید، می‌توانید دمای آن را افزایش دهید. در نهایت این امکان را دارید که پس از فعال‌کردن سیستم گرمایش این دستگاه، از گرمای موجود در فضا بهره ببرید.

  دو نوع سیستم گرمایش داکت اسپلیت وجود دارد:

  • سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت هیت پمپ
  • سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت آبگرم

  برای راه اندازی ابتدا باید داکت اسپلیت را سرویس کنید. جهت سرویس داکت اسپلیت بهتر است از سرویس کار ماهر در این زمینه کمک بگیرید. زیرا سرویس به موقع سبب می‌شود تا داکت اسپلیت دچار مشکل نشود و به تعمیر اسپلیت نیاز نباشد.
  بعد از راه اندازی و سرویس داکت اسپلیت، باید هواگیری انجام شود. هواگیری سبب می‌شود تا در زمان گرم کردن، سرو صدا ایجاد نشود و بدون صدای آزار دهنده، سیستم گرمایش داکت اسپلیت شروع به کار کند.برای مطالعه مقاله آموزش هواگیری داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.

  نحوه تنظیم سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت هیت پمپ :

  در سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت هیت پمپ مراحل زیر را دنبال کنید:

  در این سیستم از کمپرسور جهت افزایش دما و از فشار مبرد استفاده می‌شود.

  1. با ریموت کنترل داکت اسپلیت، مود را تغییر دهید.
  2. مود باید در حالت خورشید یا هیت Heat قرار گیرد.
  3. سپس دمای مورد نظر را براساس نیاز تغییر دهید.
  4. درجه گرمایش را روی دمای 16-18 تنظیم کنید، در صورتی که باز هم هوا سرد بود می‌توانید دما را افزایش دهید.
  5. بهتر است به تدریج دما را افزایش دهید. اگر ناگهانی دما را روی 24 بگذارید، محیط بیش از حد معمول گرم خواهد شد.
  6. حال می‌توانید با توجه به نکته‌های بیان شده جهت تنظیم گرمایش سیستم داکت اسپلیت، با خیال راحت دمای محیط را به حد مطلوب برسانید.

  نحوه تنظیم سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت آبگرم :

  در سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت آبگرم مراحل زیر را دنبال کنید:
  در این سیستم گرمایشی آب گرم از طریق پکیج یا موتورخانه تامین می‌شود.

  1. قبل از راه اندازی سیستم گرمایش داکت اسپلیت مدل آبگرم باید اقدام به تغییر وضعیت پکیج کنید.
  2. بهترین زمان برای سرویس گرمایش داکت اسپلیت، اوایل فصل پاییز و قبل از هوای سرد می‌باشد.
  3. اولین قدم برای سرویس این است که باید فیلترهای یونیت داخلی را شستشو دهید.
  4. همچنین می توانید از سرویسکار ماهر برای سرویس و راه اندازی سیستم گرمایش داکت اسپلیت کمک بگیرید.
  5. شیرهای آبگرم را باز کنید.
  6. دستگاه داکت اسپلیت را راه‌اندازی کنید.
  7. در این نوع سیستم باید داکت اسپلیت را روی فن قرار دهید و سپس دما را از روی کنترلر تنظیم کنید.
  8. با کنترلر مود یا حالت را روی هیت Heat قرار دهید.
  9. دما را روی 18 تنظیم کنید و سپس دما را براساس نیاز افزایش دهید.

  مراحل تنظیم گرمایش داکت اسپلیت:

  1. شست و شو و تمیز کردن داکت اسپلیت:آمدن فصل زمستان و سرد شدن هوا اولین اقدامی که باید در رابطه با تنظیم گرمایش داکت اسپلیت انجام داد تنظیم کردن یونیت داخلی میباشد. زیرا با روشن شدن داکت اسپلیت در روزهای تابستان فیلترها اتصالات دریچه های خروجی همچنین سینه های کندانسور از گرد و غبار و آلودگی ها پوشانده می شود که همین امر می‌تواند موجب گرفتگی لوله ها شده که مانع از انتقال مایع گرم می گردد. برای شست و شو و تمیز کردن قسمتهای داخلی و خارجی داکت اسپلیت باید دریچه بازدید داکت اسپلیت را باز نمایید و آن را از دستگاه جدا کنید تا بتوانید به راحتی و با دقت کارهای لازم را انجام دهید و اقدام به شستشوی کامل آن نمایید. برای بهتر انجام شدن این کار لازم است که از مواد شوینده استفاده کنید تا تمام گرد و غبار های موجود در روی فیلتر ها و دریچه ها از بین برود.
  2. باز کردن شیرهای ورودی و خروجی آب گرم داکت اسپلیتدومین مرحله ای که باید برای راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت انجام ‌داد، باز کردن شیرهای خروجی و ورودی آبگرم می باشد. در صورتیکه گرمایش ساختمان توسط موتورخانه مرکزی می باشد اتم شیر فلکه های ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه را باز کنید. و اگر گرمایش واحد به صورت مجزا و تماس پکیج می باشد می توانید با روشن کردن قسمت گرمایش پکیج این مرحله را انجام دهید. بنابراین برای راه اندازی گرمایش لازم است شیرهای فلکه سرد و گرم را باز نمایید. سپس نسبت به هوا گیری شیرها اقدام نمایید.
  3. تغییر حالت داکت اسپلیت از سرمایش به گرمایش
   سومین مرحله در خصوص راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت تغییر حالت مود دستگاه می باشد. در این مرحله از روی کنترل دستگاه وضعیت دستگاه را روی حالتHOT قرار دهید و دمای دلخواه را بین ۱۸ تا ۲۵ درجه تنظیم نمایید و در این صورت خواهید دید که دستگاه هوای گرم مطلوب و دلنشین را به فضای داخلی منتقل می نماید.

  چند نکته مهم در زمان تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان:

  داکت اسپلیت یکی از گران‌قیمت‌ترین سیستم‌های تهویه‌مطبوع است که به دلیل کیفیت بالا و بازدهی بسیار مناسب خود توانسته جایگاه خوبی را در بین مردم به دست آورد.
  حال ما در ادامهٔ این مقاله به بررسی چند نکته مهم و حیاتی برای نگهداری درست از این سیستم در زمان استفاده از حالت گرمایشی پرداخته‌ایم تا شما عزیزان را در نگهداری درست و کاهش هزینه‌های تعمیراتی یاری دهیم.
  با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید و سؤالات خود را از طریق چت آنلاین با کارشناسان ما در میان بگذارید.
  شاید به‌ظاهر تغییر حالت داکت اسپلیت برای گرمایش به امر بسیار ساده به نظر آید اما
  اما در حقیقت، تغییر لزوماً به این سادگی نیست؛ در زمان تغییر حالت داکت اسپلیت برای گرمایش باید در ابتدا به این نکته توجه کنید که داکت اسپلیت شما حالت گرمایشی داشته باشد.
  برای اطمینان از این موضوع می‌توانید شناسنامهٔ دستگاه خود را که بر روی بدنه آن حک شده است چک کنید.
  در حالت بعدی باید به بررسی فیلترهای داکت اسپلیت بپردازید. توصیه می‌شود در زمان تغییر حالت داکت اسپلیت از کارشناسان تهران سرویس آنلاین کمک گرفته و ابتدا دستگاه خود را سرویس نمایید.
  چرا که کثیفی فیلترهای داکت اسپلیت می‌تواند به میزان بسیار زیادی بازدهی دستگاه شما را کاهش دهد.
  و همچنین استفاده مداوم در تابستان منجر به کثیف‌شدن فیلترها می‌انجامد و همیشه احتمال خرابی قطعات داخلی وجود دارد.
  فیلترها هوای تازه و تمیز را فراهم می‌کنند. اگرچه این نقش اصلی آن‌ها نیست، اما هوا با گیرکردن گردوغبار و زباله در توری فیلتر تصفیه می‌شود که این امر بیشترین فایده را برای حفظ سلامتی افراد مبتلا به آسم و آلرژی دارد.
  به پوست خشک، خشکی چشم، آبریزش بینی، سرفه و موارد دیگر فکر کنید که همۀ آن‌ها ناشی از عدم رسیدگی به فیلتر مسدود شدۀ تهویه‌مطبوع است؛ اما یک تمیزکردن ساده با مقداری آب گرم و صابون می‌تواند به سالم ماندن هوای خانه شما کمک کند.
  همچنین به این نکته توجه کنید که فیلترهای مسدودشدن، باعث می‌شود تا دستگاه انرژی بیشتری مصرف کند؛ بنابراین سعی کنید با تغییر فصل، فیلترها را بیرون بکشید و آن‌ها را کاملاً بشویید و خشک کنید.
  به‌خاطر داشته باشید که نسل جدید سیستم‌های تهویه‌مطبوع نیازی به گردش هوا و باز ماندن یکی از درب و پنجره‌های ساختمان نداشته و این موضوع فقط برای کولرهای آبی کاربرد دارد پس در زمان استفاده از داکت اسپلیت درها و پنجره‌ها را بسته نگه دارید.
  یکی از راه‌های ساده و کم‌هزینه برای گرم نگه‌داشتن خانه در زمستان بستن درها و پنجره‌ها است؛ فضایی را که باید گرم شود کوچک کنید تا سیستم اسپلیت با هوای سرد کمتری روبرو شود.
  با گرم‌کردن اتاق‌های در حال استفاده، انرژی حفظ شده و حداکثر سود حاصل می‌شود. اما این امر، برای اتاق‌های باز که در معرض هوای سرد بیرون از خانه هستند، کمی دشوار است. سعی کنید چیدمان مبلمان را نیز در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که قراردادن یک کاناپه در طرف دیگر اتاقی که باد سیستم اسپلیت نمی‌تواند به آن برسد، فایده‌‌ای ندارد.
  در همین حال، هنگامی که درجه حرارت بالا می‌رود، پرده‌ها را باز کنید تا نور طبیعی خورشید وارد شود و گرمای موردنیاز را تا قبل از غروب خورشید جذب کنید. اگر هوا خیلی سرد نیست، یک پنجره را برای مدت کوتاهی باز کنید تا هوای تازه جریان یابد.
  به‌خاطر داشته باشید اگر شما دو نکته بالا را رعایت کنید دیگر نیازی به افزایش بیش از حد ترموستات نخواهد بود.
  محدودۀ مطلوب برای گرمایش بین 17 تا 20 درجه سانتیگراد است. این محدوده کارکرد، مصرف انرژی را نیز پایین نگه می‌دارد. هر درجه‌ای که ترموستات بالا می‌رود معادل تقریبا 10 درصد انرژی مصرف شده بیشتر است. تنظیم دستگاه روی 22 درجه سانتیگراد در مقایسه با 19 درجه سانتیگراد به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را افزایش می‌دهد.
  سعی کنید برای سیستم بیرونی داکت اسپلیت خود از یک محافظ و یک سقف کاذب استفاده کنید.
  نصب پوشش روی سیستم اسپلیت هرچند ممکن است از ریزش برف روی آن جلوگیری کند، اما ممکن است پنل همچنان در مجاورت برف انباشته شده روی زمین باشد. در این حالت پنل بیرونی اسپلیت ممکن است برف را جذب کند که باعث می‌شود سیستم برای ذوب کردن برف‌ها سخت‌تر کار کند و ممکن است نتواند خانه شما را به طور مؤثر گرم کند.
  برای جلوگیری از تماس واحد خارجی با برف، آن را در بالاترین قسمت ممکن نصب کنید. به‌طورکلی، پنل‌های اسپلیت در فضای باز باید حداقل 60 سانتی‌متر بالاتر از سطح زمین برای محافظت بهینه نصب شوند.
  تنظیم یخ‌زدایی داکت اسپلیت را روشن کنید:
  یکی دیگر از راه‌های مهم برای حفظ عملکرد اسپلیت در طول زمستان، روشن‌کردن تنظیمات یخ‌زدایی است که می‌توانید آن را در کنترل‌های کندانسور پیدا کنید. هنگامی که تنظیم یخ‌زدایی روشن نیست و دما به زیر صفر می‌رسد، رطوبت تولید شده توسط سیم‌پیچ کندانسور می‌تواند به یخ‌زدگی تبدیل شود. باگذشت زمان، یخ می‌تواند شروع به جمع‌شدن روی سیم‌پیچ‌ها کند که از عملکرد مؤثر سیستم جلوگیری به عمل می‌آورد. به‌این‌ترتیب، روشن‌کردن تنظیمات یخ‌زدایی اسپلیت در طول زمستان بسیار ضروری است.
  در صورت نیاز به مشاوره لطفاً از طریق چت آنلاین با ما همراه بوده و سؤالات خود را از این طریق با کارشناسان ما در میان بگذارید.
  لطفاً دوستان عزیزی که از سیستم گرمایشی داکت اسپلیت استفاده می‌نمایند تجربه خود را از طریق کامنت با سایر دوستان به اشتراک بگذارند.تنظیم داکت اسپلیت بر روی گرمایش

  تنظیم سرمایش داکت اسپیلت در تابستان :

  سرمایش داکت اسپلیت به واسطه کمپرسور موجود در یونیت خارجی و گاز مبرد تامین می‌شود که در فصل بهار و تابستان فعال می‌شود.

  • به صورت کلی قبل از شروع تنظیم سرمایش داکت اسپلیت باید سرویس داکت اسپلیت را انجام دهید.
   برای سرویس داکت اسپلیت باید ابتدا فیلترهای داکت اسپلیت را تمیز کرده و یا تعویض کنید.
   رادیاتورهای داکت اسپلیت را با استفاده از شیشه پاک کن و دستمال تمیز، پاک کنید.
   و …
  • در مرحله بعدی تنظیم سرمایش باید گاز مبرد داکت اسپلیت را بررسی کنید و در صورت لزوم شارژ گاز داکت اسپلیت را انجام دهید.
   سپس کمپرسور را بررسی کنید و آن را به صورت جدا گانه راه اندازی کنید تا مطمئن شوید که کمپرسور به درستی کار می‌کند.
  • در این مرحله از تنظیم سرمایش کولر گازی تمام پنجره، در، پرده و … را ببندید تا از هیچ روزنه ای باد داکت اسپلیت شما خارج نشود و تنظیمات سرمایشی را انجام دهید.
  • سپس برای تنظیم سرمایش داکت اسپلیت دکمه cool روی ترموستات داکت اسپلیت را فعال می‌کنید و دمای ترموستات داکت اسپلیت را طبق دمای دلخواه خود تنظیم می‌کنید، بهترین دما برای منازل 26 الی 24 درجه می‌باشد.
  • در مرحله آخر تنظیم سرمایش داکت اسپلیت آن را روشن کرده و از باد خنک آن لذت ببرید.

  برای مطالعه مقاله معرفی بهترین و پرفروش ترین داکت اسپلیت اینجا کلیک کنید.

  سرمایش داکت اسپلیت چگونه است؟

  فرآیند سرمایش داکت اسپلیت همانند اسپلیت (کولر گازی) است و بر پایه سیکل تبرید تراکمی عمل می کند. با این تفاوت که داکت اسپلیت هوای سرد شده را از طریق یونیت داخلی جاسازی شده در سقف کاذب و به صورت مرکزی و با کانال کشی به چند اتاق یا قسمت یک ساختمان ارسال می کند ولی در اسپلیت ها برای هر اتاق یا قسمت یک یونیت داخلی دیواری یا سقفی روکار وجود دارد. داکت اسپلیت دستگاهی است که یونیت بیرونی آن که شامل کمپرسور و کندانسور و … است در بیرون از ساختمان نصب و با لوله کشی مسی به یک یونیت داخلی جاسازی شده در سقف کاذب متصل می شود و یونیت داخلی هم هوا را پس از سرد یا گرم کردن با کانال در بخش های مختلف ساختمان توزیع می کند.

  ظرفیت سرمایش داکت اسپلیت چقدر است ؟

  از نظر ظرفیت سرمایش ، داکت اسپلیت ظرفیت بالاتری نسبت به اسپلیت دارد و در برخی مدل ها برق تک فاز پاسخگوی نیاز دستگاه نیست و از برق سه فاز استفاده می شود. در کل به این خاطر که داکت اسپلیت برای تهویه چند قسمت به صورت مرکزی عمل می کند قطعا در ظرفیت های بیشتری نسبت به اسپلیت ساخته می شود. به جای نصب یک عدد اسپلیت در هر اتاق یا قسمت می توان از یک داکت اسپلیت مرکزی استفاده نمود تا در چند قسمت هوای سرد و گرم توزیع شود.
  برای مثال اگر مکانی به دو عدد اسپلیت ۹۰۰۰ و یک عدد اسپلیت ۲۴۰۰۰ نیاز داشته باشد (در مجموع ۴۲۰۰۰) به جای آن می توان یک داکت اسپلیت ۳۶۰۰۰ (به خاطر هم پوشانی فضاها) به صورت مرکزی نصب نمود و به این سه قسمت هوای سرد و گرم ارسال کرد. اگر سه اسپلیت جداگانه نصب شود ، هر مدار دارای یک کمپرسور خواهد بود و تعداد قطع و وصل شدن کمپرسورها سه برابر داکت اسپلیت جایگزین آن می شود که همین امر افزایش مصرف انرژی در اسپلیت ها را در پی دارد. البته باید به این نکته توجه کرد که این سه قسمت به طور همزمان و با دمای یکسان سرد یا گرم خواهند شد و نمی توان دمای آنها را جداگانه تنظیم نمود. (مگر اینکه همانطور که گفته شد از دمپرهای برقی در مسیر هر کانال استفاده شود.)نحوه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

  نکات قابل توجه برای تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت :

  در صورت نداشتن تخصص از باز کردن دستگاه به‌شدت بپرهیزید.
  قبل از شروع هر کاری داکت اسپلیت خود را از برق خارج کنید تا در حین کار دچار برق‌گرفتگی نشوید.
  برای شستن یونیت خارجی از پاشیدن مستقیم آب بر روی آن خودداری نمایید.
  مراقب باشید قطعاتی مانند کمپرسور و برد داکت اسپلیت را آغشته به آب نکنید که مطمئناً آسیب می‌بیند.
  در اطراف یونیت خارجی داکت اسپلیت وسیله‌ای قرار ندهید و اجازه دهید دستگاه فضای کافی برای پرتاب باد داشته باشد.
  مواظب باشید در زمان روشن شدن دستگاه تمامی دریچه‌های خروجی داکت اسپلیت باز یا نیمه‌باز باشند. چرا که جریان هوا به‌درستی انجام شده و عملکرد مثبتی در کارکرد دستگاه داکت اسپلیت خواهد داشت.
  سرویس داکت اسپلیت خود را به صورت مرتب انجام دهید.

  به طور خلاصه نحوه تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت به ترتیب زیر است :

  1.سرویس داکت اسپلیت برای راه‌اندازی گرمایش و سرمایش
  2.تغییر حالت سرمایش و گرمایش متناسب با نیاز
  3.تمیزکردن فیلترهای یونیت داخلی و خارجی
  4.هواگیری داکت اسپلیت
  5.تنظیم مود از روی کنترل یا ترموستات
  6.تنظیم دما از روی کنترل یا ترموستات

  سوالات متداول در تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت :

  اولین قدم برای تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت چیست؟

  اولین قدم در راه اندازی داکت اسپلیت سرویس کلی داکت اسپلیت است.

  روش های گرمایش داکت اسپلیت چیست؟

  روش Heat Pump
  گرمایش با استفاده از کویل گرمایشی
  برای مطالعه مقاله داکت اسپلیت چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟ اینجا کلیک کنید.

  تعمیر و تعویض ترموستات داکت اسپلیت چه زمانی انجام میشود؟

  ترموستات داکت اسپلیت نیز مانند سایر قطعات داکت اسپلیت ممکن است به‌مرورزمان دچار فرسودگی شود که نیازمند تعویض یا تعمیر باشد.
  برای تعمیر و یا تعویض ترموستات داکت اسپلیت خود کافی است با ما در تماس باشید.

  چرا دمای داکت اسپلیت به‌درستی تنظیم نمی‌شود؟

  زمانی که دمای دستگاه داکت اسپلیت به‌درستی تنظیم نمی‌شود یکی از دلایل احتمالی، خرابی ترموستات است. زمانی که حسگر ترموستات به‌درستی کار نکند این اختلال در ترموستات اتفاق می‌افتد.

  چرا ترموستات دیر شروع به کار می‌کند؟

  اگر ترموستات داکت اسپلیت دیر شروع به کار می‌کند به‌احتمال خیلی زیاد خراب است و نیاز به تعویض دارد.

  چرا ترموستات کار نمی‌کند؟

  در این شرایط ممکن است قفل کودک ترموستات فعال شده باشد. برای خارج‌کردن از حالت قفل‌شدگی می‌توانید به راهنمای استفاده از دستگاه داکت اسپلیت مراجعه کنید.

  چرا ترموستات دمای درست را نشان نمی‌دهد؟

  ترموستات داکت اسپلیت دمای محیط را به‌صورت فارنهایت و سانتیگراد نشان می‌دهد. ممکن است دمای ترموستات روی فارنهایت تنظیم شده باشد.

  تیم تخصصی تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت در تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات سیستم‌های سرمایشی از جمله داکت اسپلیت در سراسر پایتخت بزرگ در کنار شما عزیزان است کافی است در صورت نیاز به حضور کارشناس برای انجام خدمات تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت خود با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم درخواست خدمات با ما در تماس باشید.
  تعمیر داکت اسپلیت خود را به تهران سرویس آنلاین بسپارید تا کیفیت بالای خدمات را در ازای پرداخت مبلغ کمتر از رقبا تجربه کنید.

  هزینهٔ تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت:

  هزینهٔ راه‌اندازی گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت باتوجه‌به برند و خدمات ارائه شده برای هر مشتری متفاوت بوده و نمی‌توان یک مبلغ کلی برای ارائه این خدمات اعلام کرد؛ اما گروه تهران سرویس آنلاین مفتخر است اعلام نمایید تمامی خدمات این مجموعه بر اساس نرخ اتحادیه و با ضمانت 6 ماه به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

  تنظیم دمای داکت اسپلیت

  تنظیم دمای داکت اسپلیت

  • ما دوتا داکت اسپلیت داریم که هر دو دستگاه در راهروی وسط خونه هست. حالا اگر یکیشو روشن کنی یه طرف خونه گرمه یه طرف دیگه سرده و اون دستگاهی که روشنه هوا رو از طرف دیگه میاره و از طرف خودش نمیکشه که باعث می‌شه همیشه اونجا سرد باشه.
   اینکه کجای خونه نصب شده باشه خیلی مهمه

  • سلام ، داکت اسپلیت زانتی دارم ، رو حالت سرمایش دمای خونه که به درجه مد نظر میرسه خودش خاموش و روشن میکنه ، ولی در حالت گرمایش بعد از رسیدن به دمای مد نظر اصلا خاموش نمیکنه و دائم روشنه تا زمانی که خودمون خاموش کنیم ، ایرادی داره یا مدلشه ؟

  • سلام وقت بخیر ما از مشترکین شما هسیم کارتون بسیار عالی و بدون نقص هست ممنون از مجموعه ی خوبتون

  • سلام داکت ما آبریزیش داره.وقتایی که داکت اسپلیت خاموش میشه آب توی سقف جمع میشه علتش چیه ؟

  • سلام وقت بخیر شما گرمایش داکت اسپلیت لنوکس رو هم راه اندازی میکنید ؟

  • سلام سیستم پکیج را راه اندازی کردیم ولی گرمایش داکت اسپلیت کار نمیکند دلیلش چیه ؟

   • سلام دوست عزیز
    خرابی پمپ پکیج رادیاتور یکی از مواردی است که در هنگام راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت باعث بروز مشکلاتی میشود و این موضوع را باید مورد بررسی قرار دهیم.
    و یا د رحالت دوم تنظیمات سیستم گرمایش داکت اسپیلت را روی فن قرار داده و دما را از روی پکیج تنظیم نمائید.
    که باید این موضوع را هم مورد بررسی قرار بگیرد.

  • سلام وقت بخیر گرمایش داکت اسپلیت ما با پکیج است برای فصل زمستان باید پکیج رو هم سرویس کنیم ؟

  • سلام داکت اسپلیت ما روشن که میکنیم بعد از مدتی که کار میکنه خاموش میشه ایرادش از چیه ؟

   • سلام دوست عزیز دستگاه داکت اسپلیت دارای سیستم اینوتر بعد از رسیدن به دمای مدنظر خاموش میشه و این ایراد نیست

  • سلام به نظر من کولر گازی خیلی بهتر است و در مناطق شرجی بهتر جواب میده

  • سلام وقت بخیر دوستان عزیز در نظر باشید
   معمولاً عملکرد داکت اسپلیت به عوامل مختلفی همچون محیطی که استفاده می‌شود و زیرساخت قبل نصبش و اینکه چه رنجی رو برای چه فضایی درنظرگرفتن بستگی دارد
   همچنین دمای داکت اسپلیت هستش که در حالت استاندارد باید 24 درجه باشد زیر این دما باعث بیشترشدن هزینه میشه
   جای‌گیری پنل داخلی و کانال‌ها و ابعاد نکته‌ای هستش که باید در نظر گرفت
   همه اینها در کم یا زیادشدن هزینه‌های برق مصرفی شما تأثیر گذار است.

  • به نظر منم اصلا ارزش نداره کلی هزینه کنی بخری تهشم هر ماه باید کلی پول برق بدی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس