تبدیل کولر گازی پرمصرف به کم مصرف

 • تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر (Converting a regular air conditioner to an inverter) اگر شما عزیزان نیز از کولر گازی استفاده میکنید شاید نام نسل جدید کولر گازی های کم مصرف که اینورتر نیز نامیده میشوند به گوشتان خورده باشد.این کولر گازی ها به دلیل مصرف کمتر نسبت به سایر کولر گازی های معمولی از محیوبیت بیشتری برخوردار است.
  یکی از پر تکرارترین سوالات این روزها با توجه به افزایش هزینه ی مصرف برق تبدیل کولر گازی های پرمصرف به کولر گازی های اینورتر یا همان کم مصرف است.
  قبل از پرداختن به نحوه ی انجام این موضوع باید به شما عزیزان متذکر شویم این پروژه از نظر اقتصادی برای شما صرفه ی اقتصادی نداشته و حتی ممکن است کولر گازی شما عملکرد مطلوبی نیز نداشته باشد.با این حال ما به نحوه ی انجام تبدیل کولر گازی های پرمصرف به کولر گازی های کم مصرف خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.
  در مقالات قبل درباره مزایای کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی معمولی صحبت کرده ایم .در اینجا قصد داریم نحوه ی تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر بیان کنیم با تهران سرویس انلاین  همراه باشید.
  برای دانلود فایل تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر اینجا کلیک کنید.

  کولر گازی اینورتر چیست ؟

  کولر گازی اینورتر یا کم مصرف به نسل جدید کولر گازی ها گفته میشود که به دلیل طراحی و استفاده از نسل جدید قطعاتی همچون برد، کمپرسور ، کندانسور ، گاز مبرد در این سری از کولر گازی میزان مصرف انرژی آنها به حد چشم گیری کاهش پیدا کرده است.در طراحی جدید این کولر گازی کمپرسور با دور متغییر کارکرده و باد از رسیدن به دمای مورد نیاز کمپرسور خاموش میشود.این در حالی است که کمپروسور کولر گازی معمولی با یک دور ثابت روشن خواهد ماند.همین موضوع میزان چشم گیری از مصرف برق کولر گازی را کاهش داده است.

  از مهم ترین تفاوت های کولر گازی های معمولی و اینورتر ، نحوه کارکرد موتور آن ها می باشد.
  که کولر های اینورتر قابلیت کار با دور موتور پایین را نیز دارا می باشند اما کولر های معمولی فقط با سرعتی ثابت کار میکنند.
  در کولر گازی های اینورتر بعد از تعیین دمای مطلوب کمپرسور هوشمندانه شروع به کار میکند.
  و تا رسیدن به دمای مورد نظر از حداکثر توان خود استفاده میکند و بعد از رسیدن به آن در دور پایین کار خواهد کردما کولر گازی های معمولی بعد از رسیدن به حداکثر دمای مطلوب ، کمپرسور خاموش شده و از کار می افتد.
  در نهایت میتوان این نتیجه را نسبت به این تفاوت ها گرفت که کولر های گازی اینورتر انرژی کمتری در مقابل کولر های گازی معمولی استفاده میکنند و طول عمر این کولر ها به دلیل روشن و خاموش شدن مداوم کمپرسور نسبت به کولر های گازی اینورتر کم تر میباشد.
  برای خرید کولر گازی اینورتر از تهران سرویس آنلاین کافیست با ما تماس بگیرید

  نمودار تفاوت مصرف کولر گازی معمولی و اینورتر را مشاهده میکنید.

  تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر (کم مصرف):

  اینورتر یک قطعه نیست که بتوان به صورت مجزا در کولر نصب کرد و مصرف انرژی دستگاه رو با این کار کاهش داد. این سیستم، در واقع یه تکنولوژی جدید و متفاوت است که در کولرهای گازی مورد استفاده قرار میگیرد. و مجموعه ای از قطعات رو شامل می شود. بنابراین میتوان گفت که تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.
  اگه کسی قصد انجام این کار را داشته باشد، باید قطعاتی مثل کمپرسور، درایو اینورتر جدید برای هر کدوم از کنترلر موتورها، برد کنترل اصلی، شیرهای سلنویدی، شیرهای الکترونیکی، فنها و سایر قطعات مرتبط را درکولر گازی تغییر بدهد. در واقع همه این قطعات باید متناسب با عملکرد اینورتر طراحی و نصب بشوند . ، هیچ تضمینی نیست که با انجام این فرایند کولر به راحتی و بدون نقص بتواند مانند سابق عملکرد مورد نظر را داشته باشد.در نظر داشته باشید با اینکه هزینه اولیه خرید کولر گازی برای مصرف کننده از هزینه خرید کولر گازی معمولی بیشتر است ولی این هزینه در فرصتی کمتری در هزینه فیش برق مصرفی جبران میشود.

  برای تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر باید قطعات زیر تعویض شود:

  • در اولین مرحله باید کمپروسور دستگاه تعویض شده و به کمپرسور اینورتر تبدیل شود.
  • داشتن درایور اینورتر جدید برای هر یک از کنترلر موتورها و مادربرد یا برد کنترلی اصلی که دارای مشخصه ی برقراری تعامل با درایوها هستند.
  • شیرهای الکترونیکی
  • شیرهای سلنویدی
  • فن و بقیه قطعات مرتبط

  کاهش مصرف برق کولرهای گازی معمولی:

  خب متاسفانه مجبور بودیم به شما عرض کنیم که امکان تبدیل کولرگازی معمولی به اینورتر وجود ندارد. اما این بدان معنا نیست که اصلا نمی‌توانید مصرف برق کولر گازی خودتون رو کاهش دهید. در این قسمت قصد داریم تا با چند ترفند ساده به شما کمک کنیم تا حد چشم گیری به کاهش مصرف برق کولر گازی خانه خودتون کمک کنید:
  محل قرار گیری کولر گازی:
  از نظر علم فیزیک، هوای گرم سبک‌تر از هوای سرد است و همیشه بالای هوای سرد قرار میگیرد. به خاطر همین موضوع همیشه نزدیک سقف هوا گرم‌تره و درجه ی هوا بیشتر است. اما بعضی‌ها مصرف کنندگان عزیز اسپلیت را نزدیک به سقف نصب می‌کنند. با این کار، اسپلیت باید به سختی هوای گرم نزدیک سقف را خنک کند تا آن را به دمای مطلوب برساند . اگر اسپلیت را حدود ۴۰ سانتی متر از سقف فاصله دهید، خنکای آن بهتر خواهد شد و به این شکل مصرف برق کولر گازی شما کمتر می‌شود.
  محل قرار گیری کندانسور:
  کمپرسور کولر گازی شما داخل کندانسور قرار دارد. کندانسور هم در بیرون خونه قرار میگیرد و همواره در معرض آفتاباست. اگه می‌خواید به کاهش مصرف برق کولر گازی معمولی خودتون کمک کنید، حتما کندانسور رو توی سایه قرار دهید تا گرما را مستقیم دریافت نکند. به این طریق داخل کندانسور خنک‌تر میشود و مبرد راحت‌تر فشرده خواهد شد.
  از لامپ‌های کم مصرف استفاده کنید:
  لامپ‌های کم مصرف در درجه اول به صورت مستقیم باعث کاهش مصرف برق منزل یا محل کار شما می‌شوند. اما شاید از خودتان بپرسید که لامپ چه ربطی به کولر دارد؟ لامپ‌های تنگستنی قدیمی، گرمای زیادی تولید می‌کنند و این گرما توسط سنسورهای دمای کولر گازی کاملا مشهود است و باعث می‌شود تا کمپرسور میزان بیشتری کار کند.
  سرویس به موقع و تمیز کردن کویل و فیلترها:
  هنگامی که فیلر های کولر گازی کثیف باشد و سرویس کولر گازی انجام نگردد. کولر به سختی نفس میکشد . و نمیتواند به راحتی فضای اطراف را خنک کند . در این حالت مصرف برق بیشتر میشود.
  دمای آسایش:
  بر اساس تحقیقات جهانی انجام شده، دمای آسایش دمای ۲۱ درجه سانتی گراد است. یعنی انسان در این دما کاملا احساس آسایش می‌کند و نه سرد و نه گرم خواهد بود. بعضی از ما در فصل تابستان دمای کولر گازی را روی ۱۴ درجه تنظیم می‌کنیم. کولر گازی هم به این شکل در اکثر مواقع کار میکند و فشار زیادی به برق خونه وارد میشود. پس سعی کنید برای کاهش مصرف برق کولر گازی معمولی، حتما دما را روی ۲۱ درجه تنظیم کنید.
  استفاده از سیستم عایق بندی:
  استفاده از پنجره‌های دو جداره و بستن درز و پنجره‌ها کمک می‌کند تا هوای گرم وارد فضای خونه نشود و به این شکل کمپرسور کمتر کار میکند. وقتی که هوای گرم داخل خونه میشود، پنل به کمپرسور فرمان میدهد که مدوام تا پایین امدن درجه هوا کار کند و همین باعث بالا رفتن مصرف برق کولر گازی شما میشود.تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر

  هزینه تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر :

  همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم ، تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر صرفه ی اقتصادی نداشته و حتی ممکن است کولر گازی با تغییر شرایط و تعویض قطعاتی که در بالا ذکر شده اصلا عملکرد مناسبی نداشته باشد.به همین دلیل به شما عزیزان توصیه میکنیم در همان ابتدا کولر گازی اینورتر خریداری کنید.و گول تبلیغات تبدیل کولر گازی های معمولی به اینورتر را نخورید.

  خدمات تهران سرویس آنلاین برای کولر گازی های اینورتر و پرمصرف :

  • سلام وعرض ادب مایک کولر۲۴۰۰۰گری داریم امکان نصب اینورترروی اون وجودداره ممنون

   • سلام دوست عزیز خیر در مثاله هم خدمت شما عزیزان عرض کردیم که اینورتر یک سیستم هست و با نصب یک برد مجزا این قابلیت اجرا نمیشه

  • سلام آیا امکان نصب سیستم اینورتر بر روی روی کولر 18000 ایوولی گلدن وجود دارد ؟

  • با سلام آیا سیستم اینورتور برای کولر گازی داکت اسپیلیت مناسب هست و قابل انجام است؟

   • باید داکت اسپلیت شما DC باشد تا امکان نصب داکت اسپلیت بر روی آن وجود داشته باشد.

  • سلام ی سوالی داشتم ازتون ما یک کولر گازی جنرال گلد 30000 T3 با موتور روتاری گرفتیم اماکن نصب اینورتر داره ؟
   هزینه برد اینورتر و نصبش چقدره؟

   • سلام بله کولر گازی شما امکان نصب اینوتر دارد باید با پشتیبانی برای دریافت هزینه ها تماس بگیرید.

  • تفاوت هزینه ی برق کولر گازی اینورتر با کولر گازی های معمولی چقدر است ؟

  • سلام ما یک کولر گازی معمولی داریم کمپرسورش به صورت دائم کار میکنه اینورتر کنیمش ایا این سرعت کمتر میشه ؟

   • سلام دوست عزیز کولر گازی اینورتر سرعت کمپرسور متغیر است.و دائم با یک سرعت کار نمیکند.

  • سلام برد اینوتر برای فروش دارید میخوام روی کولر گازی جنرالم نصب کنم ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس