نکات مهم در خرید کولر گازی دست دوم

 • خرید وسایل برقی دست دو از جمله کولر گازی امروزه با بالا رفتن قیمت ها یک امر طبیعی به حساب می آید ، چرا که با بالا رفتن قیمت دلار شاهد بالارفتن قیمت اجناس ازجمله سیستم های تهویه مطبوع نیز بوده ایم .در این مقاله قصد داریم نکات طلایی درباره خرید کولر گازی دست دوم را به شما عزیزان آموزش دهیم تا بهترین خرید را برای منزل خود داشته باشید . با تهران سرویس همراه شوید.

  خرید کولر گازی دست دوم :

  شما میتوانید برای خرید کولر گازی های دست دوم با مشاوران تهران سرویس در سراسر تهران تماس حاصل نمایید ، و از محصولات مورد تایید این شرکت خریداری نمایید.

  نکات مهم در خرید کولر گازی دست دوم:

  1-طول عمر کولر گازی:

  مهم ترین نکته در خرید کولر گازی دست دوم میزان سال های استفاده شده این سیستم است ، چرا که میزان مصرف انرژی و عملکرد دستگاه کاملا به سالهای مصرف کولر گازی بستگی دارد ، حتما این نکته را در نظر بگیرید ،که خرید کولر گازی های خیلی قدیمی هیچ گونه صرفه اقتصادی برای شما نخواهند نداشت چرا که میزان مصرف انرژی بسیار بالایی دارند.

  2-مصرف انرزی :

  با مطالعه مطلب بالا حتما متوجه این موضوع شدید که مصرف کولر گازی های دست دوم از کولر گازی نو بیشتر است ، و از راندمان کاری کمتری برخوردار هستند، با این حال میزان رده بندی مصرف انرژی کولر گازی خریداری شده بسیار مهم است.برای کم کردن میزان مصرف انرژی کولر گازی های قدیمی و دست دوم حتما سرویس کولر گازی را در اولویت قرار دهید.

  3-چک کردن قطعات کولر گازی:

  برای خرید کولر گازی حتما باید تمامی قطعات آن مورد بازبینی قرار بگیرد چرا که خرابی یکی از قطعات از جمله برد یا کمپرسور کولر گازی میتواند برای شما هزینه ی زیادی به همراه داشته باشد و اصلا از نظر اقتصادی خرید آن کولر گازی را توجیه نکند.

  4-ظرفیت کولر گازی:

  در خرید کولر گازی نو و دست دوم مهمترین فاکتور ظرفیت کولر گازی است، چرا که همانگونه که در مقاله راهنمای خرید کولر گازی بیان کردیم کولر گازی نو هم در صورت مناسب نبودن برای متراژ منزل شما شما را به نتیجه ی معقول خود نخواهند رساند.

  5-سلامت فیلتر های کولر گازی:

  فیلتر یکی دیگر از مهم‌ترین و ضروری‌ترین قطعات کولر است، که وظایف مختلفی مانند تهویه و تصفیه هوا، از بین بردن ذرات ریز معلق در هوا، بو‌های نامطلوب، مواد شیمیایی، آلاینده‌ها و… را بر عهده دارد. گاهی اوقات میزان ذرات و گرد و غبار که به فیلتر می‌چسبد، به قدری زیاد می‌شود که می‌تواند تاثیر منفی روی هوای کولر داشته باشد.نکات مهم در خرید کولر گازی دست دوم

  6-میزان صدای کولر گازی:

  یکی از فاکتور های مهم در هنگام خرید کولر گازی توجه به میزان صدای تولیدی از کمپرسور و یونیت داخلی است ، چرا که این میزان صدا در شب و آرامش خانه بیشتر خواهد شد و باعث آزردگی خاطر شما میشود.

  7-تست گاز مبرد دستگاه :

  در هنگام خرید کولر گازی به میزان گاز دستگاه توجه نمایید ، چرا که از جمله عوامل اصلی در خنک کنندگی دستگاه گاز مبرد سیستم تهویه است.برای خرید و جا به جایی کولر گازی شما نیازمند یک نصاب ماهر کولر گازی هستید ، که گاز دستگاه را درون کمپرسور جمع کند و شما را از هزینه اضافی برای شارژ گاز کولر گازی رهایی دهد.

  8-اطلاعات دستگاه را مطابقت دهید:

  بسیار دیده شده افراد سودجو با قرار دادن اطلاعات نادرست در هنگام خرید افراد را مورد سوء استفاده قرار داده و با نشان دادن عکس برند های معتبر برند فیک را به آن میفروشند ، حتما تمامی مشخصات دستگاه مد نظر را در گوگل سرچ کنید و با دستگاه مطابقت دهید.

  9-پنل بیرونی و داخلی را تطبیق بدهید:

  گاها دیده شده است که در انبار ها پنل های بیرونی و داخلی کولر های گازی جابجا شده و است و در نتیجه به اشتباه نیز به فروش می رودند، حتما پیش از خرید کولر گازی دسته دوم مطئن شوید که پنل داخلی و خارجی کولر متعلق به همدیگر هستند.

  10-ریموت فابریک را فراموش نکنید:

  قطعا همه دوست دارند که از تمامی آپشن های کولر گازی که می خرند استفاده کنند، در این زمینه شما نیاز به ریموت فابریک کولر گازی تان دارید تا تمامی امکانات کولر گازی را پشتیبانی کند، گاها دیده شده ایت که فروشندگان کولر گازی دسته دوم پس از گم شدن ریموت اصلی کولر، ریموت های همه کاره موجود در بازار را برای فروش ارائه می دهند، این ریموت ها ممکن است که از تمامی آپشن های کولر گازی پشتیبانی نکند و شما را از برخی از امکانات کولر تان محروم کند.

  11-ترموستات کولر گازی:

  ترموستات کولر گازی به عنوان قطعه ای محیطی که نقش به سزایی در عملکرد کولر گازی دارد ، باید مورد تست قرار کرفته و از سلامت آن اطمینان حاصل شود.

  • کولر گازی را خاموش کنید
  • کاور ترموستات را بیرون بیاورید
  • سیم ها را در ترمینال مربوطه چک کنید
  • دمای خانه را اندازه گیری کنید
  • دمای ورودی کولر گازی را در بازه های زمانی مختلف چک کنید
  • اگر در فصل تابستان هستید، درب را باز کنید و دمای هوای خروجی کولر گازی را تست کنید.
  • در تمام این مراحل باید دماهای تست شده کاملا عادی باشد، در غیر این صورت ترموستات خراب است.

  نکات مهم در خرید کولر گازی دست دوم

  کولر گازی چیست و نحوه عملکر آن چگونه است ؟

  مزایای خرید کولر گازی دست دوم :

  1-پرداخت هزینه کمتر نسبت به کولر گازی آکبند
  2-کیفیت بهتر اجناس قدیمی نسبت به اجناس جدید
  3-بهترین گزینه برای استفاده های موقت
  4-بهترین گزینه برای مناطق سردسیر

  یک کولر خوب چه ویژگی های دارد؟

  معایب خرید کولر گازی دست دوم:

  1-مصرف برق بالا
  2-نداشتن ضمانت کالا
  3-کمبود قطعات یدکی دستگاه به علت قدیمی بودن
  4-هزینه نگهداری بالا
  5-هزینه نصب بالا در مقابل رایگان بودن نصب کولر گازی آکبند
  6-هزینه شارژ گاز برودتی و سرویس دستگاه

  جدول BTU برای خرید کولر گازی استوک

  • کولر گازی 5000 مناسب برای اتاق 15 متر مربعی
  • کولر گازی 10000 مناسب برای اتاق 40 متر مربعی
  • کولر گازی 18000 مناسب برای اتاق 90 متر مربعی
  • کولر گازی 23000 مناسب برای اتاق 130 متر مربعی
  • کولر گازی 28000 مناسب برای اتاق 180 متر مربعی

  تست کولر گازی دست دوم:

  شما میتوانید برای خرید کولر گازی و اطمینان از سلامت آن با ثبت درخواست کارشناس از تهران سرویس بخواهید که کارشناس در روز موعود در محل حاضر و اقدام به تست و کارشناسی کامل دستگاه مورد نظر شما کند و شما با خیالی آسوده اقدام به خرید کولر گازی خود نمایید.

  تست کمپرسور کولر گازی:

  کمپرسور کولر گازی که به قلب کولر گازی نیز معروف است ، از جمله گران ترین قطعه ی کولر گازی است که هنگام خرید کولر گازی دست دوم باید و از سلامت آن اطمینان حاصل شود.

  تست سیم پیچی کمپرسور کولر گازی:

  برای این تست باید به ترمینال کمپرسور دسترسی پیدا کنید، مکانی سیم ها کمپرسور قرار می گیرد. روغنی بودن سوکت ها، نشان دهنده کارکرد بالای آن است و اینکه در کمپرسور کولر گازی در زمان سرویس، به آن رسیدگی نشده یا اینکه رسیدگی بسیار سطحی صورت گرفته است. همین طور صحت و سلامت این بخش را می توانید با اهم متر اندازه بگیرید.

  تست صدای کمپرسور کولر گازی:

  بهتر است که ابتدا تست سیم پیچی کمپرسور با اهم متر و مواردی که گفته شد، انجام بگیرد، سپس به تست صدای کمپرسور برای خرید کولر گازی استوک، دست به کار شوید. معمولا کمپرسورها دارای صدای یک نواخت و ملایم هستند، البته تست صدا بهتر است که توسط کسانی انجام بگیرد که تجربه کافی در این موضوع داشته باشند و همین طور صدای کمپرسور کولر گازی قبلا به گوششان خورده باشد.

  تست فشار کمپرسور کولر گازی:

  این تست فشار کمپرسور کولر گازی فقط زمانی که قصد دارید از صحت و سلامت کمپرسور در مواقع ضروری، مطلع شوید، باید انجام دهید. در این تست نیاز به انجام کارهایی است که قطعا در زمان خرید کولر گازی اسپلیت دست دوم، نمی توان به سرعت انجام داد. معمولا تکنسین های کولر گازی زمانی این تست را انجام می دهند که مطمئن شوند که آیا کمپرسور نیاز به تعویض دارد یا تعمیر.

  بهترین راهکار خرید کولر گازی دست دوم:

  -کولر گازی دست دوم را حدالمکان از فروشگاه و مراکز معتبر تهیه کنید.
  -از فروشنده بخواهید به شما مهلت تست دستگاه را بدهد.
  -هنگام خرید کولر گازی دست دوم با ثبت سفارش از کارشناس تهران سرویس بخواهید کولر گازی شما را کارشناسی نماید.
  -تمامی مشخصات فنی کولر گازی را چک کنید .
  -از تعمیر و تعویض قطعات کولر گازی مطعئن شوید.
  -درصورت تعویض قطعه از اصل بودن قطعه یدکی اطمینان حاصل کنید.
  -مبلغ را بعد از تست دستگاه به حساب فروشنده واریز نمایید.
  -میزان شارژ دستگاه را حتما چک کنید.
  -حتما دستگاه را قبا از نصب سرویس کنید.
  -از نصابان ماهر برای نصب دستگاه بهرم گیرید.

  برندهای معتبر کولر گازی :

  • سامسونگ Samsung
  • اجنرال OGENERAL
  • ال جی LG
  • پاناسونیک Panasonic

  برای مطالعه مقاله جمع کردن گاز کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  نکات مهم در خرید کولر گازی دست دوم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس