عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی

 • عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی چگونه است ؟(Air conditioner heating system performance)با جایگزین شدن سیستم های نوین گرمایشی و حذف بخاری و شوفاژ از منازل بسیاری از مردم به دنبال این پیشرفت به دنبال بهترین جایگزین برای سیستم گرمایشی منزل خود سراغ کولر های گازی رفته اند.
  اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از سیستم گرمایشی کولر گازی استفاده میکنند ، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که سیستم گرمایشی کولر گازی چگونه عمل میکند ،با تهران سرویس آنلاین همراه باشید تا بهاین سوال شما عزیزان به صورت کامل پاسخ دهیم.

  عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی چگونه است ؟

   برای عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی عملکرد سیکل آن به طور کامل تغییر کند می کند  وظیفه این عملکرد به عهده شیر چهار طرفه است و در این فرآیند گاز مبرد بیشترین نقش را ایفا می کند 

  در عملکرد گرمایشی کولر گازی بازی گاز مبرد که بسیار داغ شده است است به جای حرکت به سمت کمپرسور پسته اپراتوردر یونیت داخلی حرکت میکند.دلیل این فرایند لوله‌های اوپراتور یونیت داخلی بسیار گرم شده و با کار کردن فن داخلی هوای محیط شروع به گرم شدن میکند.
  پس مبرد موجود در سیکل که حال سرد شده است به سمت پنل خارجی هدایت شده و با جذب گرمای محیط دمای آن افزایش می یابد و مجددا به کمپرسور وارد می شود. بدین ترتیب کولر گرما را به داخل منزل هدایت می کند تا اتاق به دمای تنظیم شده از سوی شما برسد.

  عملکرد کولر گازی در فصل زمستان

  چگونه کولر گازی را روی حالت گرمایش تنظیم کنیم؟

  برای راه افتادن سیستم گرمایشی کولر گازی باید پس از روشن کردن آن از روی ریموت کنترل با فشردن دکمه مود مود  mood کولر گازی روی حالت گرمایش قرار دهیم حال می توانیم با استفاده از از ریموت کنترل کولر گازی دمای دلخواه را تنظیم کنید کنیم بیشترین دمای گرمایش برای کولرهای گازی  30 درجه سانتی گراد اما بهترین دما برای بدن انسان دمای بین ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد .

  میزان مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش :

   یکی از رایج ترین سوالات در زمینه سیکل گرمایشی کولر گازی میزان مصرف برق برق کولر گازی است ،  در پاسخ به این سوال مصرف کنندگان عزیز لازم است متذکر شویم که میزان مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش از حالت سرمایش آن بیشتر است چرا که در زمان استفاده از حالت سرمایش کولر گازی پس از رسیدن  دمای مورد نظر کمپرسور اتومات کرده و برای چند دقیقه از کار می ایستد و تا زمان گرم نشدن محیط کولر گازی در حالت استاپ خواهد بود ولی این عمل کرد در سیستم گرمایشی وجود نداشته کولر گازی به صورت یکسره فعالیت خواهد کرد چرا که در حالت گرمایش پس از رسیدن به دمای مورد نظر داخلی کولر گازی از کارمیایستد و کمپرسور در یونیت خارجی شروع به عملیات برفک زدایی می کندکه بعد از این فعالیت مجدد داخلی شروع به کار کرد در نتیجه مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش برای شما عزیزان بیشتر خواهد بود.

  راهکارهای کاهش مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش

   برای بهبود مصرف برق در ساختمان هایی که تنها سیستم گرمایشی آن ها کولر گازی است میتوان  با انجام چند راهکار ساده میزان مصرف برق کولر گازی را تا حد ممکن کاهش داد 

  1- انتخاب ظرفیت مناسب برای خرید کولر گازی

   یکی از رایج ترین اشتباهات در بین مصرف کنندگان کولر گازی انتخاب نادرست ظرفیت کولر گازی با توجه به متراژ مدنظر آنهاست ،ما در مقاله راهنمای خرید کولر گازی بسیار   مفصل  به این موضوع پرداختیم به شما عزیزانی که قصد خرید کولر گازی را دارید توصیه می نماییم ، قبل از خرید این مقاله را مطالعه کرده و با یکی از مشاوران مجموعه تهران سرویس آنلاین درباره  برند کولر گازی مورد نظر و متراژ محل سکونت صحبت نمایید  تا شما را در خرید بهترین کولر گازی یاری دهند چراکه در بیشتر موارد انتخاب نادرسته ظرفیت کولر گازی منجر به افزایش مصرف برق، کاهش عمر کولر گازی و خرابی های پی در پی کولر گازی شما خواهد بود

  2-سرویس کولر گازی :

  سرویس کولر گازی امری بسیار مهم و غیرقابل چشم پوشی است همانگونه که در سایر مقالات به این امر مهم اشاره کردیم سرویس به موقع کولر گازی علاوه بر افزایش طول عمر کولر گازی شما باعث افزایش راندمان کاری و به طرز چشمگیری باعث کاهش مصرف برق کولر گازی خواهد شد.
  سرویس کولر گازی یک امر بسیار تخصصی بوده که باید به دست سرویسکاران  مطمئن و با تجربه انجام گیرد چراکه انجام ندادن تنها یک مورد است چک لیست سرویس کولر گازی کافیست تا راندمان کاری ان بشدت کاهش یابد

  سرویس کولر گازی توسط سرویسکاران تهران سرویس آنلاین شامله موارد زیر می باشد:

  1- شست و شو و تمیز کردن یونیت داخلی و خارجی:

   اولین اقدام برای سرویس کولر گازی شستن یونیت خارجی به وسیله کارواش و با محلول مخصوص است. سپس سرویس کار با شستن و یا تعویض فیلترهای یونیت داخلی اقدام به تمیز کردن یونیت داخلی کند. 

  تمیز بودن هر دو یونیت داخلی و خارجی  را هرگز بی اهمیت تلقی نکنید  چرا که همین امر باعث کاهش چشمگیر مصرف برق کولر گازی شما خواهد بود.

  2- اندازه گیری میزان گاز مبرد:

   همانگونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم در سیستم گرمایشی کولر گازی نقش اساسی به عهده گاز مبرد دستگاه می باشد به همین دلیل کمبود گاز  مبرد باعث کاهش راندمان گرمایشی کولر گازی شده و دستگاه مجبور است برای رساندن محیط به دمای مورد نظر تایم بیشتری را فعالیت نماید که این خود سبب افزایش مصرف برق کولر گازی شما خواهد بود.

  شارژ گاز کولر گازی یکی از مهمترین این فاکتورها در هنگام سرویس کولر گازی باشد که باید با رعایت نکات و با دقت بسیاری انجام شود سرویسکاران کولر گازی تهران سرویس  آنلاین نصب کردن کمپرسور دستگاه میزان کمبود گاز کولر گازی را اندازه گرفته و سپس با استفاده از از وسایل مخصوص خصوص اقدام به شارژ گاز کولر گازی خواهند کرد.

  3-بستن تمامی درها و پنجره :

   آخرین نکته در هنگام استفاده از کولر گازی مطمئن شدن از  بسته بودن تمامی درها و پنجره هاست .توصیه ما به شما عزیزان مصرف کننده کولر گازی این است که تا حد ممکن از هدر رفتن انرژی چه در حالت سرمایش و گرمایش کولر گازی جلوگیری کنید، چراکه تنها با بستن تمامی درها و پنجره ها ، درز های کانال کولر به مقدار بسیار زیاد از هزینه‌های مصرف برق شما کم خواهد شد.

  سرویس کولر گازی پیش از فصل زمستان

  نکات مثبت درباره استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی

  1. استفاده از سیستم گرمایشی و سرمایشی بدون نیاز به خرید وسیله ای مجزا
  2. دسترسی به هوای معتدل و یکنواخت
  3. بدون نیاز به لوله کشی
  4. کاهش مصرف انرژیهای سوخت
  5. کاهش هزینه خرید سیستم گرمایشی مجزا
  6. امکانات دسترسی به هوای پاک
  7. کاهش خطرات گاز گرفتگی و آتش سوزی

  معایب استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی

  1. هزینه خرید بالاتر نسبت به سایر سیستم های گرمایشی
  2. نیاز به تکنسین متخصص برای نصب نصب و بهره برداری
  3. نیاز به رسیدگی و سرویس ماهانه
  4.  افزایش مصرف برق نسبت به سیکل سرمایشی

  سوالات رایج درباره سیستم گرمایشی کولر گازی

   کولر گازی ما سیستم گرمایشی دارد؟

   در پاسخ به این سوال باید بگویید مادر مقاله جداگانه به طور مفصل درباره این قابلیت بازی های مختلف صحبت کرده در اینجا به صورت کوتاه یاد آور می شویم برای فهمیدن اینکه کولر گازی شما سیستم گرمایشی دارد یا خیر اولین و مطمئن ترین راه مراجعه به دفترچه راهنما و مطالعه قابلیت های کولر گازی در این قسمت به صورت کلی تمامی قابلیت های کولر گازی شما را شرح داده است،در صورت عدم دسترسی دفترچه کولر گازی کافیست با سرچ مدل کولر گازی خود در اینترنت تمامی قابلیت‌های این مدل به راحتی دست پیدا کنید  شما می توانید در هر مرحله در صورت نیاز به مشاوره با یکی از شعبه تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  چرا کولر گازی ما به خوبی گرم  نمی‌کند؟

  قبل از شروع فصل سرما ما و استفاده از کولر گازی نسبت به سرویس کولر گازی خود اقدام نمایید چراکه کولر گازی شما در صورت عدم سرویس به موقع  و کمبود گاز مبرد دیگر عملکرد مناسب خود را نخواهد داشت.

   شما می توانید قبل از تماس با تکنیسین‌های تهران سرویس آنلاین با مطالعه مقاله ما با همین عنوان متوجه مشکل کولر گازی خود شویم و در صورت تمایل میتوانید در منزل و با رعایت نکات ایمنی به شستشوی یونیت داخلی و خارجی بپردازید چنانچه بعد از شستشو عملکرد کولر گازی شما بهبود نیافت با تماس با یکی از شعب ما ما از خدمات تهران سرویس آنلاین در تمام مدت شبانه روز روز در سراسر مناطق ۲۱ گانه تهران بزرگ   بهره مند شوید.

  سیستم گرمایشی کولر گازی یا سیستم های گرمایشی قدیمی؟

   با توجه به نکات گفته شده در مقاله بالا اگر قصه خریده کولر گازی برای استفاده از سرمایشی و گرمایشی را دارید سعی کنید تمامی موارد گفته شده را رعایت نمایید  و از اینورتر بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید.
  استفاده از کولر گازی به عنوان سیستم گرمایشی نوین در بسیاری از مناطق  که امکان نصب سیستم های گرمایشی قدیمی را ندارند بسیار پیشرفت کرده و با اشتیاق مردم همراه بوده است چراکه بدون نیاز به لوله کشی و خرید سیستم مجزا برای گرمایش میتوانند از یک سیستم گرمایشی جدید بهره مند شود اما در مقابل بسیاری از مردم به دلیل هزینه های جانبی و رسیدگی های منظم کولر گازی استفاده از این دستگاه در فصل زمستان را مناسب نمیداند و ترجیح می دهند د تنها از سیکل سرمایشی بهره گیرند در هر صورت تصمیم آخر برای انتخاب سیستم گرمایشی به عهده خود شما و کارشناسان گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین حاضراند تا در تمام طول مدت شبانه روز روز شما را در خرید این امر مهم یاری دهنده.

  منبع :

  https://www.ny-engineers.com/blog/performance-metrics-of-heating-and-cooling-equipment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس