علت گرم نکردن کولر گازی و راه حل آن

 • علت گرم نکردن کولر گازی (The reason for not heating the air conditioner) در سال های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توجه بیشتر به زیبایی محیط کار و منزل استفاده از کولر گازی در فصل زمستان به جای بخاری و شوفاژ رواج بیشتری یافته است.
  اما گرم نکردن کولر گازی در فصل سرما یکی از مشکلاتی است که مصرف کنندگان در زمستان با آن مواجه خواهند شد .در این مقاله ما قصد داریم به بررسی علت گرم نکردن کولر گازی در فصل زمستان بپردازیم با تهران سرویس آنلاین همراه شوید.پیش از خرید کولر گازی باید به تمام نکات مربوط خرید آن که شامل مساحت منزل یا محل کار ، نوع آب و هوا و….. در صورت تمایل به  استفاده از سیستم گرمایشی آن باید از داشتن این سیستم بر روی کولر گازی خود مطمئن شوید.

  رفع مشکل گرم نکردن کولر گازی :

  اگر کولر گازی شما باد گرم نمیزند و در فصل زمستان از گرمای مطلوب کولر گازی خود بی بهره مانده اید، تنها کافی است ، با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و با ثبت مشخصات خود درخواست تعمیر کولر گازی خود را ثبت نمایید.
  پس از گذشت 1 ساعت از ثبت درخواست شما تعمیرکار کولر گازی در محل حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی شما عزیزان خواهد کرد.

  اطمینان از دارا بودن سیستم گرمایش کولر گازی:

  -سوال از تکنیسین و یا فروشگاه خریداری شده
  -با بررسی MODE ریموت و پیدا کردن حالت گرمایشی که با شکلک خورشید یا نوشته HEAT مشخص می گردد.
  -مطالعه دفترچه راهنما کولر گازی
  -سرچ مدل کولر گازی در اینترنت و مطالعه قابلیت های آن
  – چک کردن برچسب فنی دستگاه
  – مشاهده شیر چهار طرفهعلت گرم نکردن کولر گازی در زمستان

  کلمه cooling , heating در برچسب فنی دستگاه بیانگر داشتن قابلیت سرمایش و گرمایش در کولر گازی است.

  نحوه تنظیم گرمایش اسپیلت به کمک ریموت کنترل:

  برای استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی، ابتدا باید تنظیمات دستگاه را از حالت سرما به گرما تغییر دهید. با زدن دکمه MODE یا منو (MENU) این امکان را خواهید داشت تا حالت های مختلف کولر گازی را مشاهده و انتخاب کنید. این حالت ها عموما شامل فن (FAN)، سرما (COOL)، گرما (HEAT)، خودکار (AUTO) و خشک (DRY) می باشند که به صورت نمادین به ترتیب با اشکال پنکه، دانه برف، خورشید، چند فلش مدور و قطره آب بر روی نمایشگر ریموت کنترل ظاهر می شوند.

  علت گرم نکردن کولر گازی چیست؟

  -چک کردن قطعات تاثیر گذار در گرم نکردن کولر گازی:

  زمانی که کولر گازی شما دچار مشکل شده و دیگر گرمای سابق را مانند قبل ندارد، ابتدا قطعات زیر را بررسی کرده و از سلامت آنها اطمینان حاصل نمایید.

  شیر برقی کولرگازی
  برد الکتریکی فرمان
  فن بلوور داخلی پنل
  فن کندانسور
  مجموعه موتور کولر گازی
  اواپراتور
  کندانسور
  لوله مویی
  کنتاکتور کولر گازی
  خازن اسپیلتعلت گرم نکردن کولر گازی در فصل زمستان

  کم بودن ظرفیت کولر گازی در مقایسه با مقیاس محیط آن:

  شما بايد اندازه فضای كه نياز به گرم کردن آن را دارید بدانيد. اگر توان و ظرفيت كولر گازی بيش از اندازه باشد هميشه احساس گرما می كنيد و اگر توان و ظرفيتی كمتر از مقدار مورد نياز داشته باشد در تهويه و گرم کردن دمای محيط تاثير مثبتی نخواهد داشت و همچنين در شرايطی كه ظرفيت دستگاه از حد مورد نياز كمتر می باشد، دستگاه بيشتر كار می كند تا بتواند دمای محيط را به حد مطلوب برساند و اين مورد سبب كاهش طول عمر دستگاه و همچنين بالا رفتن هزينه انرژي خواهد شد .
  در هنگام خرید کولر گازی حتما مقاله راهنمای خرید کولر گازی را مطالعه کنید و کولر گازی را مطابق با متراژ منزل خود تهیه کنید .چرا که کوچک بودن کولر گازی نسبت به متراژ منزل باعث میشود کولر گازی به خوبی محیط را گرم نکند.علت گرم نکردن کولر گازی

  -کثیف بودن فیلترهای کولر گازی:

  علت گرم نکردن کولر گازی در زمستان می تواند به دلیل کثیفی , گرفتگی در فیلترهای هوای تعبیه شده در ساختار دستگاه باشد.یاد آور میشویم فیلتر های هوای کولر گازی نقش به سزایی در عملکرد درست کولر گازی ایفا میکنند و عدم توجه به سرویس سالانه و تمیزی دستگاه عملکرد کولر گازی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
  همچنین، عدم تعویض فیلترها می‌تواند به تدریج منجر به خرابی و معیوب شدن قطعات کولر گازی شود. بنابراین توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز این مشکل در کثیف بودن اقدام به شستشو کولر گازی نمایید.و برای سرویس سالانه کولر گازی خود با متخصصان تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  خاموش و روشن شدن دستگاه:
  کثیفی فیلتر های دستگاه باعث خاموش و شدن کولر گازی به صورت پشت هم خواهد شد،که این کار باعث بروز استهلاک و خرابی قطعات مختلف کولر گازی خواهد شد.

  یخ زدن شبکه کولر گازی:
  فیلتر هوای کثیف جریان هوای سرد را محدود می‌کند و باعث می‌شود که دمای داخلی پنل کاهش یابد. با در نظر گرفتن زمان کافی روشن بودن، پایین آمدن دما در پنل می‌تواند باعث ایجاد یخ در داخل شبکه‌ها شود. این تشکیل یخ مانع عبور جریان هوا می‌شود و تشکیل یخ افزایش می‌یابد و هوای محیط کمتر خنک می‌شود.

  ایجاد حساسیت:
  ایجاد حساسیت و ایجاد چرخه ذرات معلق کثیف در هوا و آلودگی محیط مورد استفاده مشتریان عزیز.

  کاهش کارایی سیستم گرمایشی کولر گازی:
  کثیف بودن فیلتر های کولر گازی سبب کاهش کارایی دستگاه کولر گازی و توان خروجی آن میشود .سرویس به موقع دستگاه کولر گازی با هزینه اندک خود تمامی این مشکلات را برطرف خواهد کرد.با سرویس کولر گازی خود در ابتدای فصل ازاین مشکلات رهایی خواهید یافت.علت گرم نکردن کولر گازی

  -خرابی ترموستان کولر گازی:

  ترموستات وظیفه تنظیم دما را طبق ریموت کنترل دارد و چنانچه هوا متناسب با تنظیمات نیست می‌تواند نشانه خرابی ترموستات باشد. و همانگونه که می‌دانید تعمیر یا تعویض ترموستات به دست تعمیرکار امکان پذیر است.

  نحوه تنظیم ترموستات کولر گازی:

  ترموستات ها مانند کنترل کننده های شناور دارای نقاط دقیق وصل ( cut in ) و قطع ( cut out ) هستند. یعنی عمل کرد، به گونه ی است که هر گاه دمای محصول به ماکزیمم مقدار معین برسد، کمپرسور را روشن می کند و هر گاه دمای محصول به مینیمم مقدار معینی برسد فکمپرسور را خاموش می کند اختلاف بین دمای وصل ( cut in ) و دمای قطع (cut out ) را تفاضل ( differential ) می نامند.

  خرابی سنسور دمایی کولر گازی:

  یکی دیگر از دلایل رایج گرم نکردن کولر گازی در زمستان معیوب شدن سنسور دمایی یا ترمیستور دستگاه می باشد. در پرتو تعبیه این قطعه در ساختار کولر گازی، قابلیت تشخیص دما به راحتی امکان پذیر می گردد. با تغییر دما، مقاومت سنسور دمایی نیز تغییر پیدا می کند. تغییرات ایجاد شده به برد دستگاه ارسال شده و فرمان مناسب متناسب با دمای هوا صادر می شود.
  در صورت خرابی سنسور دمایی این چرخه معیوب شده و هوای سرد در فصل زمستان تولید می گردد. با تعمیر یا تعویض این قطعه مشکلات ناشی از آن نیز برطرف می گردد.

  -کمبود گاز مبرد:

  همانگونه که پیش از این اشاره کردیم گاز مبرد بر روی گرمایش و سرمایش کولرهای گازی تاثیر مستقیم دارد. و با  شارژ مجدد این مشکل رفع می‌شود و بهترین کار این است که به صورت دوره‌ای سیستم را سرویس کنیم.

  افزایش هزینه‌های برق:
  کاهش گاز کولر گازی به هر دلیلی که باشد ، باعث افزایش شدید مصرف برق شما خواهد شد.چرا که به دلیل کمبود گاز مبرد در کولر گازی دستگاه توان رساندن محیط به دمای مطبوع را ندارد و بخاطر همین موضوع دستگاه بیشتر از قبل باید روشن باشد.درنتجه سبب افزایش مصرف برق و استهلاک شدید دستگاه کولر گازی میشود.

  خروج باد سرد از کولر گازی:
  به علت کمبود گاز مبرد در کولر گازی دستگاه قادر نخواهد بود ،محیط شما را به دمای مطبوع برساند. و محیط شما در فصل زمستان سرد خواهد بود.

  مقدار شارژ زیادتر از استاندارد کمپرسور:

  بهترین بازه برای راندمان مناسب در سیستم گرمایشی اسپیلت فشاری مابین 300 الی 320 psi است. چنانچه زیاد تر باشد پس به خوبی کولر گازی باد گرم نمی زند .

  معیوب شدن شیر برقی چهار طرفه:

  خرابی و مستهلک شدن این قطعه را می‌توان از دیگر دلایلی که باعث گرم نکردن کولر در زمستان می شود عنوان نمود. شیر برقی غالبا در کولرهای گازی دارای قابلیت سرمایش و گرمایش تعبیه می شود. این قطعه وظیفه تغییر مسیر گاز برای توزیع هوای سرد یا گرم در پنل دستگاه را به عهده دارد. در صورت خرابی شیر برقی، به جای باد گرم، باد سرد تولید می شود. تعمیر یا تعویض این قطعه بهترین راهکار برای رفع مشکلات ایجاد شده می باشد.

  علائم خرابی شیر برقی کولر گازی:

  1.بخش‌ها و قطعات شکسته مانند لوله و اهرم‌ها می‌تواند از علائم خرابی شیر برقی کولر گازی باشد.
  2.قطع و وصل بیش از اندازه شیر برقی کولر گازی می‌تواند علت داغ شدن شیر برقی باشد و در نهایت سیم پیچ برقی شیر را بسوزاند.
  3.شکستگی بست الکتریکی و یا بریدگی سیم اتصالات می‌تواند در جریان الکتریکی اختلال ایجاد کرده و باعث خرابی شیر برق شود.
  4.عوامل خارجی بسیاری، مانند کلید خراب می‌تواند از رسیدن جریان به شیر برقی جلوگیری کرده و مانع از کارکرد درست آن شود.
  5.بالا و پایین شدن جریان برق و ولتاژ نامناسب نیز می‌تواند باعث مشکل در شیر برقی کولر گازی شود.
  6.تراز نبودن و روان کاری نامناسب نیز، می‌تواند باعث عدم جابه‌جایی درست مبرد و در نتیجه اختلال در کار شیر برق کولرگازی شود.علت گرم نکردن کولر گازی

  -خراب شدن برد الکتریکی:

  برد کولر گازی به منزله مغز این سیستم عمل می‌کند و تشخیص عیب یابی برد کولر گازی کاری دشوار است که به مهارت و دانش نیاز دارد. چنانچه برد سیستم دچار مشکل شده باشد نه تنها عمل گرمایش آن با مشکل مواجه می‌شود بلکه سایر عملکردهای سیستم نیز با اختلال مواجه می‌شود.در هنگام بروز این مشکل برد دستگاه باید تعمیر شود .تعمیر برد کولر گازی توسط متخصصان تهران سرویس آنلاین با کمترین هزینه صورت میگیرد.

  خرابی فن داخلی کولر گازی از دیگر علت های گرم نکردن کولر گازی:

  از دیگر علل گرم نکردن کولر گازی در زمستان می‌توان به کارکرد نامطلوب فن داخلی موجود در کولر گازی، اشاره نمود. معیوب شدن فن دستگاه مانع از تولید هوای گرم می شود. همچنین، خرابی فن بر روی قدرت پرتاب و عملکرد و کیفیت باد کولر گازی تاثیرگذار است. در صورت اطمینان حاصل کردن از عدم کارکرد فن کولر گازی، بهترین و مقرون به صرفه ترین راهکار، تعویض فن معیوب می باشد.

  -خرابی کمپرسور کولر گازی:

  در برخی مواقع خرابی کمپرسور کولر گازی باعث عدم کار کرد آن در فصل زمستان خواهد شد.در مقاله علت خرابی کمپرسور کولر گازی به نشانه های خرابی کمپرسور اشاره کردیم.در صورت بروز مشکل در کمپرسور کولر گازی خود کافیست با تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  اخلال در پنل داخلی کولر گازی :

  به عبارتی در این مواقع پنل خارجی به روند کار کردن خود ادامه می‌دهد، اما پنل داخلی کولر گازی کار نمی‌کند. این اتفاق نشان دهنده‌ی این است که ارتباط بین پنل داخلی و خارجی قطع شده است. در این حالت که گرمایش صورت نمی‌گیرد شما با یک ارور و یا کد خطا در صفحه مواجه می‌شوید. منشا اولیه به وجود آمدن این مشکل احتمالا از قسمت بُرد کنترل کولر گازی است.

  پاسخ به برخی سوالات رایج مشتریان درباره علت گرم کردن نکردن کولر گازی؟

  مصرف برق کولر گازی در حالت گرمایش چگونه است؟

  به طور کلی به اختلاف دمای هوای محیط و دمایی که برای دستگاه تنظیم شده بستگی دارد. درواقع هرچه اختلاف این دو دما بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری کمپرسور دستگاه در حال کار بوده تا بتواند دمای داخل منزل را به مقدار تنظیم شده دلخواه برساند.

  مصرف برق کولر گازی در حالت سرمایش بیشتر است یا گرمایش؟

  متاسفانه در صورتیکه از سیستم گرمایش به روش هیت پمپ (کمپرسور) استفاده مینمایید باید بدانید که مصرف برق کولرگازی در این حالت از سیستم سرمایش بیشتر است ولی در صورتیکه از سیستم گرمایش آب گرم در کولرهای گازی داکت استفاده مینمایید با خیال راحت از گرمایش لذت ببرید و نگران قبض برق کولرگازی نباشید.

  در نتیجه : با توجه به مطالب گفته شده و افزایش تعرفه های شرکت برق در سالهای اخیر و همچنین تفاوت تعرفه مصرف برق در تابستان (پایین) و در زمستان (بالا) در شهرهای مختلف ایران، استفاده از سیستم گرمایشی اسپیلتها بخصوص در دستگاههای قدیمی مقرون بصرفه نمیباشد.در دستگاههای جدید اینورتر تا حد زیادی مصرف برق کاهش یافته است (حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد) و با اطمینان بیشتری نسبت به دستگاههای قدیمی میتوان از سیستم گرمایشی اسپیلتها استفاده نمود.

  چرا پس از اینکه کولر گازی مدتی کار کردن به جای باد خنک باد گرم پرتاب می‌کند؟

  برای رفع این مشکل ابتدا باید سیستم را سرویس کنیم چنانچه این مشکل رفع نگردد باید خازن نیز بررسی شود.

  کولر گازی اصلا باد ندارد؟

  در این حالت امکان خراب شدن دمنده وجود دارد.

  باد کولر گازی در حالت گرمایش ضعیف است؟

  اگر این مشکل با زیاد کردن قدرت فن به وسیله ریموت برطرف نمیشود، احتمال وجود مشکل در شیر برقی و یا برد فرمان کولر گازی وجود دارد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • سلام کولر ما پاکشوما هست روی حالت سرمایش خیلی خوب کار میکنه ولی میزنیم روی گرما پره اش یکم پایین میاد و مکث میکنه اصلا کاری نمیکنه باید چکار کنیم ؟

   • سلام دوست عزیز باید روی حالت گرمایش باید 10 الی 15 دقیقه به دستگاه زمان بدید تا روی حالت گرمایش فعال بشه

  • یه کولرگازی ال جی داریم وقتی میخوایم روی گرمایش بزاریم اصلا روی گرمایش نمیره مشکل از کجاست ؟

  • سلام روز بخیر ما یک کولر گازی ایوولی داریم که روی حالت گرمایش بادش گرم نیست مشکل از چیه ؟

  • سلام،مهندس جان کولر گازی گری داریم وقتی روی گرمایش میره صدای شدیدتخلیه گازمیدهولی خیلی خوب داره کار میکنه مشکل از چیه

   • سلام دوست محترم سلام، لوله بزرگ را بررسی کنید شاید در قسمتی خمیدگی داشته باشه

  • سلام کولر گازی بوش داریم رو سرما روشن میشه رو گرما کار نمیکنه مشکل از چی هست؟

   • با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین تماس بگیرید تا تعمیرکار برای بررسی دستگاه شما اعزام بشه

  • ما یک اسپلیت ایوولی داریم علت گرم نکردن اسپیلت در فصل زمستان چیه باد معمولی میزنه

  • علت گرم نکردن کولر گازی در زمستان در چیه ما سرویس کولر گازی رو هم انجام دادیم

   • سلام دوست محترم باید توسط تعمیرکار کولر گازی بررسی بشه و بعد علتش مشخص بشه

   • سلام دوست ما در مقاله 8 مورد رو بیان کردیم با حضور تکنسین در محل میشه علت قطعیه گرم نکردن کولر گاز یشما را بیان کرد

  • علت گرم نکردن کولر گازی در زمستان چیه ؟ تو تابستون باد گرم میده ولی در زمستان باد سرد ؟

   • سلام دوست عزیز دستگاه شما باید برسی بشه به احتمال زیاد نیاز به شارژ گاز داره

  • سلام مهندس جان کولر گازی جنرال ما روی سرمایش تو تابستون بخوبی کار میکرد ولی رو حالت گرمایش کار نمیکند راهنمایی کنید.

   • سلام دوست عزیز اجازه بدبد تعمیرکا کولر گازی ما دستگاه شما رو سرویس کنه بعد مشکل شناسایی بشه

  • سلام ما ی کولر گازی ایوولی داریم دستگاه مثل قبل گرم نمیکنه مشکلش چیه ؟

   • سلام دویت عزیز موارد زیادی هست که باید بررسی بشه باید تعمیرکار کولر گازی براتون اعزام بشه و همه ی موارد مورد بررسی قرار بگیره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس