علت خروج بخار از کولر گازی چیست؟

 • در طی تماسی های مشتریان عزیز با پشتیبانی شرکت تهران سرویس آنلاین بسیار با این موضوع روبه رو شده ایم، که در چند شرایط خاص کولر گازی بخار از خود خارج میکند و این موضوع باعث نگرانی های زیادی در بین شما عزیزان شده است.در این مقاله قصد داریم به علت خروج بخار از کولر گازی بپردازیم و این موضوع را برای شما عزیزان توضیح دهیم که خروج بخار از کولر گازی در چه مواقعی خطرناک است،با تهران سرویس آنلاین همراه شوید.
  در صورت نیاز برای تعمیر کولر گازی خود تنها کافی است با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین آنلاین در تماس باشید ، تعمیرکار کولر گازی شما ظرف مدت 1 ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به رفع مشکلات کولر گازی شما عزیزان خواهد کرد.

  در هنگام خروج بخار از کولر گازی چه کار کنیم؟

  بخار دادن کولر گازی یکی از مشکلات متداول کولر گازی محسوب می‌شود که توجه به موقع به آن، می‌تواند از بروز خسارات جبران‌ناپذیر به دستگاه، پیشگیری کند.بعد از مطاله این مقاله و آشنایی بیشتر با علت های خروج بخار از کولر گازی در صورت مواجه این مشکل با تکنسین های کولر گازی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا در مشکل ایجاد شده در کمترین زمان برطرف شود.
  برای مطالعه مقاله اورلود کولر گازی اینجا کلیک کنید.علت خروج بخار از کولر گازی چیست؟

  علت بخار دادن یونیت داخلی کولر گازی:

  • وجود اختلاف دمای زیاد بین پنل داخلی و هوای اتاق
  • رطوبت بیش از حد موجود در هوای محیط و انتقال آن به کویل‌های پنل کولر

  بخار دادن یونیت داخلی کولر گازی در مواقعی ایجاد می شود، که اختلاف دمای اوپراتور یا همان پنل داخلی دستگاه با دمای هوای اتاق زیاد باشد.در چنین حالتی رطوبت موجود در هوای اتاق بعد از برخورد با کویل های اوپراتور تبخیر شده و ما شاهد بخار دادن یونیت کولر گازی خواهیم بود.توجه داشته باشید چنانچه در داخل اتاق وسایلی همچون دستگاه بخور و یا سماور روشن استفاده شود، احتمال بخار دادن یونیت داخلی دستگاه بالاتر بوده و میزان بخار تولید شده نیز بیشتر است.با توجه به این توضیحات کاملاً مشخص است، که بخار دادن یونیت داخلی کولر گازی کاملاً طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
  برای مطالعه مقاله ترموستات کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  علت بخار دادن کولر گازی از یونیت خارجی چیست؟

  پیش از هرچیز باید بدانیم که کمپرسور و کندانسور کولر گازی در یونیت خارجی قرار دارند و زمانی بخار دادن کولر گازی از یونیت خارجی اتفاق می‌افتد که حالت ضد یخ زدگی یا دیفراست کولر گازی فعال می‌شود. وجود یخ در یونیت خارجی کولر گازی باعث پایین آوردن بازدهی کارکرد دستگاه می‌شود و به همین دلیل خود دستگاه، حالت ضد یخ زدگی یا دیفراست را فعال می‌کند تا یخ‌های یونیت خارجی هرچه زودتر از بین بروند.با انجام به موقع سرویس کولر گازی از بروز چنین اتفاقاتی در کولر گازی خود جلوگیری به عمل آورید.
  سرویس کولر گازی با تخفیف های 10 الی 15 درصدی ویژه مشترکین تهران سرویس آنلاین همراه با ضمانت نامه در سراسر تهران در حال انجام است.

  حالت ضد یخ زدگی کولر گازی چگونه عمل می کند؟

  اگر حالت ضد یخ زدگی کولر فعال شود مراحل زیر به وجود می‌آید:

  1. فن موجود در یونیت خارجی از کار می‌افتد تا دمای موتور کولر بالا رود و گرمای به وجود آمده باعث ذوب شدن یخ شود.
  2. شیر برقی حالت سیستم کولر را تغییر می‌دهد تا یونیت خارجی نقش یک تبخیر کننده را برای کولر بازی کند.
  3. گازهای موجود در مبرد گرم کولر به سمت کویل‌ها حرکت می‌کنند تا باعث گرم شدن یونیت خارجی و آب شدن یخ‌ها شوند.
  4. با این اقدامات یخ موجود در یونیت آب شده و با تبخیر آب، بخار از یونیت کولر خارج می‌شود.

  عواملی که باعث فعال شدن حالت ضدیخ کولرگازی می‌شود عبارتند از:

  • کاهش شارژ کولر
  • غیرفعال شدن ترموستات سیستم دیفراست
  • مسدود شدن کویل یونیت خارجی از طریق اشیای مختلف مانند برگ درخت
  • غیرفعال شدن حالت کنترل‌کننده ضد یخ یا دیفراست
  • عدم کارایی موتور فن یونیت خارجی

  نتیجه گیری:

  بر اساس آنچه گفته شد می توان اینطور نتیجه گیری کرد که بخار دادن کولر گازی چه در یونیت داخلی و چه در یونیت خارجی دستگاه کاملاً طبیعی است.بعضی مواقع به علت یخ زدن پنل به دلیل سرما و گاهی به خاطر اختلاف دمای بالای بین دمای اتاق و اوپراتور این اتفاق رخ می دهد.اما در این میان نیز دریافتیم که حالت دیفراست یا ضد یخ زدگی کولر گازی قابلیت بسیار مهمی در سیستم کولر گازی است، که نباید مکرراً فعال شود.در غیر این صورت حتماً مشکلی در روند کار دستگاه و به خصوص در سیستم دیفراست کولر گازی وجود دارد، که بهتر است حتماً مورد بررسی قرار بگیرد.

  رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی  در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است .کافیست با شماره تلفن ۲۲۶۶۹۱۹۶ تماس حاصل نمایید .

  رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی در شرق تهران :

  تهران سرویس آنلاین تعمیر کولر گازی را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با ۷۷۲۴۱۵۰۵

  رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی ۶۶۵۹۳۳۶۸

  رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۴۳۴ تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب کولر گازی را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی 
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  • سلام مهندس جان سلام از داخل پنل کولر گازی ال جی برخی مواقع بخار سفید رنگ همراه با جریان باد خارج میشود آیا این گاز دستگاه است ؟ برای سلامتی ما خطر ایجاد میکنه ؟

   • سلام خیر علت خروج بخار از دستگاه شما دیفراست یا سیستم ضد یخ زدگی هست که عمل میکنه و مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

  • سلام یک کولر گازی گری داریم هر روز ازش بخار خارج میشه چند نفر اومدن نتونستن مشکل رو برطرف کنن علتش چیه ؟

   • سلام با یکی از شعب ما تماس بگیرید و مشخصات خودتون رو ثبت کنید برای رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی باید کل گاز سیستم خارج شده و دستگاه مجدد شارژ گاز بشه

  • سلام ما یک کولر گازی سامسونگ داریم ازش بخار خارج میشه خانومم میترسه برای دستگاه مشکل ایجاد بشه

  • سلام ببخشید شما علت خارج شدن بخار از دریچه کولر ماشین رو هم میدونید ؟

   • سلام دوست عزیز ما قبلا موضوع خارج شدن بخار از دریچه کولر ماشین رو با یک کارشناس خودر در میان گذاشتیم و این پاسخ رو به ما دادن :
    گرفتگی لوله های و یا مشکل از رادیاتور خودرو میتونه یکی از عوامل بروز این اتفاق باشه ولی باز بهتر است این موضوع رو شما با یک کارشناس خودرو مطرح کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس