چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

 • چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟ (How to open the locked washing machine door) اگر به روند عملکرد ماشین لباسشویی خود توجه کرده باشید حتما متوجه این موضوع شده اید که بعد از روشن کردن دستگاه درب ماشین قفل شده و سپس آبگیری آغاز میشود.
  برخی مواقع قفل درب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده و بعد از بسته شدن دیگر باز نمیشود این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است بروز دهد که ما در ادامه به بررسی تمامی این عوامل و راه حل ان ها خواهیم پرداخت با ما همراه شوید.
  قفل شدن درب لباسشویی یکی از مشکلات رایج است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. این مشکل می‌تواند ناشی از

  • پوسیدگی و خرابی لولای درب ماشین لباسشویی
  • خرابی و یا شکستگی دستگیره درب
  • خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی
  • فعال بودن قفل کودک دستگاه

  باشد اما نکته حائز اهمیت این است که چگونه این مشکل را برطرف کنیم که آسیبی به دستگاه ما وارد نشود.
  قفل درب ماشین لباسشویی را چگونه باز کنیم

  چگونه درب ماشین لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

  در حالت عادی بعد از پایان عملیات شست و شو قفل دستگاه باز شده و به شما این امکان را میدهد که به راحتی درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید.اما برخی مواقع به دلایل متعددی ممکن است درب دستگاه شما باز نشده و شما برای انجام این کار با مشکل مواجه شوید.برای باز کردن درب ماشین لباسشویی خود باید:

  مراحل اولیه قطع برق ماشین لباسشویی:

  اولین گام این است که دستگاه را از برق جدا کنید. این کار برای جلوگیری از هر گونه شوک الکتریکی ضروری است.
  سپس صبر کنید برخی اوقات ممکن است فقط نیاز باشد چند دقیقه صبر کنید تا قفل به طور خودکار باز شود. اگر دستگاه دارای قفل حرارتی باشد، ممکن است زمان بیشتری نیاز باشد.

  مرحله دوم روش‌های دستی باز کردن قفل :

  اگر آب داخل دستگاه مانده است، می‌توانید فیلتر پمپ تخلیه را که معمولاً در پایین جلوی دستگاه قرار دارد، پیدا کرده و تخلیه کنید. این کار با باز کردن پنل و استفاده از یک تشت برای جمع‌آوری آب انجام می‌شود.
  شما با استفاده از یک نخ محکم را دور درب و در شیار آن حلقه کنید. با کشیدن نخ به سمت خود، ممکن است بتوانید قفل باز درب را باز کنید.

  استفاده از پیچ‌گوشتی:

  در برخی مدل‌ها می‌توانید با استفاده از یک پیچ‌گوشتی دو سو و قرار دادن آن در شیار پایین قاب دستگاه، قفل را باز کنید. این کار باید با دقت انجام شود تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

  • نکته:
   توجه داشته باشید اگر میزان آب داخل دیگ دستگاه از سطح مشخصی بالاتر باشد، امکان باز کردن درب اصلی وجود ندارد.و باید تا زمان تخلیه آب صبر کرد.
  • به خاطر داشته باشید برای ایمنی افراد، مادامی که درب ماشین لباس‌شویی بسته نباشد، دستگاه عمل شست‌و‌شو یا خشک‌کنی را انجام نخواهد داد.
  • غیرفعال شدن مکانیسم قفل درب ماشین لباس‌شویی کمی زمان می‌برد.مخصوصا در مدل های قدیمی بعد از پایان کار باید اندکی صبر کنید.
  • بعد از توقف چرخه یا خاموش شدن ماشین لباس‌شویی، درب آن تا ۳ دقیقه باز نخواهد شد.

  قفل درب ماشین لباسشویی

  چه زمانی می‌توانیم درب ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

  درب ماشین‌های لباسشویی بلافاصله بعد از بسته‌شدن و انتخاب برنامه مناسب بر روی صفحه‌کلید، به‌وسیله سنسورها قفل شده و تا پایان فرایند شست‌وشو باز نخواهد شد. این موضوع به دنبال خارج‌نشدن آب داغ از درون دیگ لباسشویی ایجاد شده است.
  پس از اتمام فرایند شستشو و اتمام چرخش در ماشین لباسشویی، آب‌های درون دیگ لباسشویی باید به طور کامل تخلیه گردند.
  پس از تخلیه آب از دیگ لباسشویی، به‌صورت خودکار سنسورهای درب دستگاه باز خواهند شد.
  در این وضعیت شما می‌توانید به‌راحتی و با کشیدن شاسی درب ماشین لباسشویی، اقدام به باز کردن آن نمایید.
  دقت داشته باشید که برای باز کردن درب لباسشویی اصلاً درب آن را با فشار به سمت خود نکشید. باز نشدن خودکار درب می‌تواند به دنبال ادامه‌داشتن فرایند تخلیه آب پیش آید.
  برای جلوگیری از بروز این مشکل باید سرویس لباسشویی به شما عزیزان کمک خواهد کرد.

  چگونه درب ماشین لباسشویی را در اواسط برنامه شستشو باز کنیم؟

  اگر به هر دلیلی قصد دارید درب ماشین لباسشویی خود را در اواسط برنامه بازکرده و به داخل دستگاه دسترسی داشته باشید باید موارد زیر را به‌خاطر داشته باشید:
  1.اگر در اواسط برنامه شستشو هستید ابتدا حوله هایی را زیر دستگاه قرار دهید.این کار به شما کمک خواهد کرد تا کنترل آب های خروجی از دستگاه را تحت اختیار داشته باشید.
  اگر ماشین لباسشویی شما هنوز آبگیری نکرده است این مرحله را پشت سر بگذارید.
  2.ظرف بزرگ را جلوی درب قرار دهید:
  اگر دیگ پرازآب باشد، حوله‌ها کافی نخواهند بود. پس‌نیاز به چند ظرف خواهید داشت آنها را زیر دستگاه قرار دهید. اگر آب زیادی در دیگ باشد نمی‌توانید جلوی همه آن را بگیرید، اما حداقل می‌توانید جلوی ریختن بیشتر آب به کف زمین را بگیرید.
  3.شلنگ تخلیه را بیرون بکشید و آب را در یک سطل خالی کنید:
  شلنگ تخلیه یکی از شلنگ‌هایی است که به دستگاه متصل است و از طرف دیگر این شلنگ در داخل لوله فاضلاب قرار می‌گیرد. شلنگ را بالا نگه دارید و بااحتیاط در سطلی قرار دهید که سطح آن سطل پایین‌تر از درب دستگاه شما است. با این کار بیشتر آب درون سطل خالی می‌شود.
  پس با تخلیه آب درون دیگ متوجه شدیم چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم؛ چون در برخی موارد قفل درب به‌محض تخلیه آب‌باز می‌شود. توجه داشته باشید برخی از لباسشویی‌ها اگر داخل آن آب زیاد باشد به طور خودکار قفل می‌شوند.
  3.اگر پمپ دستگاه شما فیلتر دارد، آب را از طریق فیلتر تخلیه کنید
  کاور پمپ را با پیچ‌گوشتی دو سو یا با دست باز کنید. دستگاه را بالا نگه دارید و یک سطل زیر آن قرار دهید. درپوش پمپ را پیدا کنید آن را با دست در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا فیلتر شل شود و آب به داخل سطل برود.
  باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی

  چگونه قفل دستی ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

  اگر در وسط برنامه هستید، صفحه را بچرخانید یا دکمه را فشار دهید تا چرخه توقف یا پایان یابد. 5-6 ثانیه صبر کنید تا ببینید درب باز می شود یا خیر. اگر این کار را نکرد، با فشار دادن دکمه یا چرخاندن صفحه تا انتها به حالت خاموش، دستگاه را خاموش کنید. دستگاه خود را از برق بکشید.
  5 دقیقه صبر کنید و سپس دسته درب را بکشید
  برخی از قفل‌های دستی پس از 5 دقیقه خاموش شدن دستگاه به طور خودکار قفل را باز می کنند. بعد از اینکه دوشاخه را کشیدید، چند دقیقه صبر کنید. سپس سعی کنید با کشیدن دستگیره در را باز کنید.
  این ویژگی به‌گونه‌ای طراحی شده است که در صورت قطع‌شدن برق، به لباس‌های خیس خود دسترسی داشته باشید.ضربه‌ای با کف دست به دسته درب وارد کنید تا قفل شل شود:
  اگر درب شما هنوز باز نیست، سعی کنید قفل را با ضربه باز کنید. کف دست را باز کنید تا به‌آرامی به دسته، درست بالای محل قفل ضربه بزنید. در برخی از قفل‌های دستی، این برای تکان‌دادن آن در موقعیت باز کردن قفل کافی است.
  نیازی نیست آن‌قدر به دستگاه سیلی بزنید که به خود یا به درب آسیب برسانید. اگر قفل درب شما از این طریق بخواهد باز شود باید کمی لرزش و فشار ناگهانی زیاد باشد
  یک نخ محکم را دور درز درب حلقه کنید:
  مقداری نخ سفت یا یک حلقه نخ ماهیگیری بردارید. یک طول 10 تا 20 اینچی (25 تا 51 سانتی‌متری) کافیست و آن را به درزی که درب با بدنه دستگاه در محل قفل چفت می شود فرو ببرید. طول نخ یا نخ ماهیگیری خود را در حالی که آن را در اطراف چفت قفل کار می کنید، افزایش دهید. پس از اینکه به طور کامل به دور در پیچیده شد، انتهای نخ را گره بزنید.
  اگر دستگیره شل به نظر می‌رسد، این بهترین راه برای باز کردن در است. گاهی اوقات دستگیره شکسته یا اتصال خود را با قفل ازدست‌داده و نمی‌تواند باعث باز شدن قفل شود.
  باید نخ را در سمتی که مقابل قفل درب است ببندید.
  نخ پیچیده شده دور درب را بکشید تا قفل آن باز شود
  نخ را از گره بگیرید. آن را بااحتیاط از در و با زاویه‌ای موازی با جلوی دستگاه بکشید. فشار را تا زمانی که صدای باز شدن را بشنوید ادامه دهید. وقتی این کار را انجام دادید، نخ را با یک از دستانتان در جای خود نگه دارید و با دست دیگر خود دستگیره را بکشید تا درب باز شود.
  هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، قفل را به‌صورت فیزیکی از شکافی که در آن قرار می‌گیرد بیرون می‌آورید.
  اگر این کار نکرد، سعی کنید به‌جای آن از یک کارت هدیه یا کارت‌بانکی قدیمی استفاده کنید تا به محل درز قفل بکشید. کارت را داخل قفل فشار دهید تا باز شود.
  قفل درب ماشین لباسشویی را چگونه باز کنیم

  چگونه قفل‌های دیجیتال ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

  دکمه “مکث (Pause)” یا “شروع (Start)” را فشار دهید تا قفل دیجیتال باز شود:
  این ممکن است واضح به نظر برسد، اما ممکن است دکمه مکث را برای توقف چرخه فشار نداده باشید. سعی کنید “مکث” را فشار دهید و 1-2 دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا درب باز می شود یا خیر. قفل‌های الکترونیکی زمانی که برنامه شستشو فعال است باز نمی‌شوند، بنابراین ابتدا این را امتحان کنید تا ببینید آیا درب بعد از توقف برنامه باز می‌شود یا خیر.
  در برخی از ماشین‌ها، دکمه “شروع” به‌عنوان دکمه مکث زمانی که دستگاه در حال کار است عمل می‌کند.
  ماشین لباسشویی‌هایی که صفحه‌نمایش دیجیتال دارند، احتمال الکترونیکی بودن قفل شما بسیار زیاد است.
  ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید:
  اگر فشاردادن دکمه مکث برنامه قفل در لباسشویی را باز نکرد، دستگاه را خاموش کنید.
  سپس، دستگاه را از برق بکشید و 5-10 دقیقه صبر کنید. سعی کنید دوباره دستگیره را بکشید تا ببینید آیا در باز می شود.
  مانند ماشین‌هایی با قفل‌های دستی، برخی از قفل‌های الکترونیکی به طور خودکار پس از 5 تا 10 دقیقه به حالت باز می‌گردند تا بتوانید در هنگام قطع برق، لباس‌های خود را در بیاورید
  یک پیچ‌گوشتی دو سو را در درز پایینی قاب دستگاه ببرید و آن را باز کنید.
  در قسمت پایینی دستگاه پانلی وجود دارد که به دستگاه متصل است. یک قسمت 2 تا 6 اینچی (5.1 تا 15.2 سانتی متر) است که بخشی از دستگاه باشد. در سمت راست دستگاه، یک پیچ گوشتی دو سو را بین قاب و این پانل پایینی بیاندازید.
  در صورت تمایل می‌توانید از قسمت سمت چپ شروع کنید. ولی توصیه می‌شود از مرکز شروع نکنید، واقعاً مهم نیست از کدام اقدام می‌کنید. اگر از وسط پیچ‌گوشتی را بیندازید، ممکن است پانل را بشکنید؛ زیرا نیروی کشش در مرکز قوی‌ترین است.
  نکته: می‌توانید به‌جای پیچ‌گوشتی سر صاف، از یک چاقوی آشپزخانه استفاده کنید. به‌خاطر داشته باشید، ممکن است در نهایت آن را خم کنید.
  دسته پیچ‌گوشتی را به سمت بالا بکشید تا پانل از بدنه لباسشویی جدا شود.
  درحالی‌که سرپیچ گوشتی بین پانل فرورفته است، دستگیره را با فشار متوسط به سمت بالا ببرید تا پانل جدا شود. این کار را به‌آرامی انجام دهید تا مطمئن شوید که پانل خم نشود یا نشکند. هنگامی که سمت راست جدا شد، این روند را در سمت چپ تکرار کنید.
  اگر این کار جواب نمی‌دهد، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید. ممکن است یک سوئیچ یا یک چفت در زیر دستگاه شما وجود داشته باشد که باید از آن برای جداکردن این پنل استفاده کنید.
  تعمیر قفل درب ماشین لباسشویی

  ما در کنار شما خواهیم بود تا برای تعمیرات ماشین لباسشویی خود هزینه‌های گزاف نپردازید. لباسشویی یکی از وسایل پر مصرف در منزل است که ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شده و شما را نیازمند حضور یک تکنسین مجرب نماید.
  مشکلات متعددی همچون روشن‌نشدن دستگاه، ایجاد صدای زیاد، عدم چرخش دیگ و …. فارغ از نوع و برند ماشین لباسشویی ممکن است برای هر دستگاهی ایجاد شود.
  کافی است زمانی که دستگاه شما با مشکل مواجه شده است با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و درخواست حضور تکنسین خود را ثبت نمایید.
  تعمیرکار ما در کمتر از ۱ ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به تعمیر دستگاه شما اقدام خواهد کرد.
  اولویت تعمیرکاران ما تعمیر قطعه معیوب است. زمانی که قطعه قابل‌تعمیر نباشد با برند مشابه تعویض و گارانتی خواهد شد.
  تیم تهران سرویس آنلاین در کنار شماست تا کیفیت بالای خدمات را تجربه کنید.
  تمامی خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در این مجموعه دارای ۶ ماه ضمانت و پشتیبانی ۲۴ ساعته در سراسر تهران است.
  چرا تهران سرویس آنلاین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس