علت بسته نشدن دریچه کولر گازی

 • با افزایش دما و استفاده بیشتر از کولر گازی شاهد تماس های مکرر مشتریان عزیز و برخی سوالات رایج در بین آنها هستیم،یکی از مشکلات استفاده از از کولر گازی بسته نشدن دمپر و یا دریچه کولر گازیست که بسیاری از مشتریان با این موضوع درگیر هستند.در این مقاله قصد داریم به علت بسته نشدن دریچه کولر گازی بپردازیم.

  وظیفه دریچه کولر گازی :

  همان طور که از نام این قطعه مشخص است، دریچه کولر گازی یک راه برای خروج هوای خنک از کولر گازی می باشد، در روز های تابستان که حالت سرمایش کولر گازی روشن است، هوای خنک از دریچه کولر گازی خارج می شود.
  در روز های سرد سال نیز که حالت گرمایش کولر گازی روشن است هوای گرم از دریچه کولر گازی خارج می شود، دریچه کولر گازی نقش مهمی در کارکرد کولر گازی دارد، اگر این دریچه وجود نداشت کولر های گازی هیچوقت نمی توانستند که عملکر تاثیر گذاری داشته باشند.

  برای مطالعه مقاله تعمیر کولر گازی پاناسونیک اینجا کلیک کنید.

  علت بسته نشدن دریچه کولر گازی

  علت بسته نشدن دریچه کولر گازی چیست؟

  1. خراب شدن ریموت کنترل:

  دریچه کولر گازی باید پس از خاموش کردن کولر، به طور کامل بسته شود؛ اما اگر کولر گازی را خاموش کردید و دریچه همچنان باز یا نیمه‌باز مانده بود، پیش از هر اقدامی، از سالم بودن ریموت کنترل مطمئن شوید. اگر ریموت کنترل خراب شده باشد، قادر نخواهد بود تا دستورات را به طور کامل به دستگاه منتقل کند و در نتیجه دستگاه نیز به شکلی ناقص دستورات را اجرا خواهد کرد.
  در چنین مواقعی و برای برطرف کردن علت بسته نشدن دریچه کولر گازی، ابتدا کولر و ریموت کنترل را ریست کنید و اگر همچنان مشکل برقرار بود، توجه داشته باشید که دیگر به هیچ وجه مراحل ریست را تکرار نکنید و حتما با تکنیسین تهران سرویس تماس بگیرید.

  2. گیر کردن یک جسم خارجی در میان دریچه:

  این مورد هم یکی دیگر از مواردی است که خیلی مربوط به مشکلات فنی کولر گازی نمی‌شود و بهتر است پس از چک کردن ریموت کنترل، به سراغ دریچه کولر گازی بروید و از اینکه جسم خارجی در میان آن گیر نکرده، اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که حتی موانع خیلی کوچک هم می‌توانند علت بسته نشدن دریچه کولر گازی باشند، پس دریچه را با دقت دوچندان بررسی کنید.

  3. خرابی برد کولر گازی:

  اگر هیچکدام از موارد اول و دوم علت بسته نشدن دریچه کولر گازی نبودند، ممکن است برد کولر گازی خراب شده و یا سوخته باشد. در این صورت نباید وقت را از دست داد و بهتر است بررسی دقیق‌تر مشکل و تشخیص آن را بر عهده‌ی تکنسین قرار دهید و از خسارات بعدی پیشگیری کنید.

  نکته:

  بسیاری از مشکلات رایج کولر گازی به دلیل خرابی برد فرمان یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت، احتمال بروز مشکلات و خرابی کولر گازی در سایر بخش‌ها نیز وجود دارد.

  4. قطع شدن سیم موتور دریچه کولر گازی یا موتور دمپر کولر گازی:

  موتور دمپر یا دریچه کولر گازی، وظیفه اصلی چپ و راست کردن دریچه‌ها را بر عهده دارد و اگر بنا به هر دلیلی خراب شود، از علت‌های بسته نشدن دریچه کولر گازی شمرده خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر موتور دمپر دچار مشکل شده باشد، بسوزد و یا آسیب ببیند و سیم‌هایش اتصالی کند، حتی در صورت فرمان گرفتن از برد سالم کولر گازی هم، امکان بستن دریچه‌ها را نخواهد داشت. بررسی این مورد نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که حتما با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید و شخصا دست به آچار نشوید.

  5. شکستگی پایه دریچه کولر گازی:

  گاهی علت بسته نشدن دریچه کولر گازی، شکستگی پایه دریچه است؛ توجه داشته باشید که این شکستگی اگر به موقع تشخیص داده نشود، موتور دمپر را از کار خواهد انداخت و هزینه‌ی زیادی را بر شما متحمل خواهد کرد. بررسی و تشخیص این مورد بر عهده‌ی تکنسین است.

  علت بسته نشدن دریچه کولر گازی

  تهران سرویس تمامی تعمیرات کولر گازی شما را با کمترین هزینه و ضمانت 6 ماهه انجام خواهد داد کافیست با کارشناسان ما در  یکی از شعب تهران سرویس تماس حاصل نمایید.

  تعمیرات کولر گازی در محل:

  در بیشتر مواقع امکان تعمیر کولر گازی در محل وجود دارد. همچنین تعمیرکار ارسالی از طرف تهران سرویس با توجه به وضعیت شرح داده شده توسط مشتری پیش بینی های لازم جهت آوردن قطعات یدکی را انجام داده و تمام سعی وی این است که بتواند در کمترین زمان ممکن و در همان محل کولر گازی شما را تعمیر نماید.

  ضمانت 6 ماه تعمیر کولر گازی:

  در تهران سرویس تمامی خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی با ضمانت 6 ماه انجام میگیرد. و در صورت بروز هر مشکل پس از ارائه خدمات با تماس با پشیبانی تهران سرویس مشکل  ایجاد شده بدون هیچ گونه هزینه برای مشترک عزیز رفع خواهد شد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیرات کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس