چرا یخچال فریزر اتومات نمیکند؟

 • چرا یخچال فریزر اتومات نمیکند ؟ (Automatic refrigerator ) همانطور که میدانید یخچال نیز مانند کولر گازی و سایر سیستم های سرمایشی تا زمان رسیده به درجه دمای مدنظر به فعالیت خود ادامه داده و بعد از رسیدن به دمای تنظیم شده برای مدتی اتومات کرده و از حرکت میایستد ، در صورت بروز مشکل در این روند فشار زیادی به کمپرسور یخچال وارد شده و از طرف دیگر باعث افزایش مصرف برق یخچال خواهد شد.
  در صورت بروز این مشکل برای یخچال و فریزر خود باید سریعا با کارشناس مربوطه تماس گرفته و از او بخواهید برای بازدید و رفع مشکل یخچال شما در محل حاضر شود ،چرا که ادامه ی فعالیت یخچال فریزر با این مشکل حتما آسیب های جدی به یخچال فریزر شما وارد خواهد کرد.
  ما در ادامه ی این مقاله به بررسی و ارائه راهکار برای رفع مشکل اتومات نکردن یخچال فریزر پرداختیم ، تا انتها این مقاله با ما همراه شوید و سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با کارشناسان تهران سرویس آنلاین در میان بگذارید.

  تعمیر یخچال در تهران :

  در صورت نیاز  به حضور کارشناس برای بررسی و تعمیر یخچال خود تنها کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس گرفته و با ثبت درخواست خود منتظر حضور کارشناس ما باشید.
  فرقی نمیکند ، یخچال فریزر شما از چه برندی است ، کارشناسان تهران سرویس آنلاین برای هر برند گروه متخصصان همان برند را به محل شما اعزام خواهد کرد.
  تمامی خدمات دریافتی از جمله تعمیر یخچال در مجموعه تهران سرویس آنلاین شامل 6 ماه ضمانت بوده و در صورت بروز مشکل خدمات بعدی شما بدون دریافت هزینه خواهد بود.اعزام نیرو در محل تنها 1 ساعت به طول خواهد انجامید.

  اتومات کردن یخچال :

  فرایند اتومات کردن یخچال از طریق ترموستات یخچال تنظیم و سپس به صورت خود به خودی انجام میشود ، اگر به خاطر داشته باشید ، در مقالات قبلی بیان کردیم، که ترموستات وظیفه تنظیم دمای یخچال را به عهده دارد.
  زمانی که شما دمای یخچال را بر روی یک عدد خاص تنظیم میکنید ، موتور یخچال تا زمان رسیدن به آن دما بدون وقفه به کار کرد خود ادامه خواهد داد.این قطعه زمانی که یخچالب دمای مورد نظر رسیده باشد ، به منظور حفظ دمای محیط به موتور یخچال دستور توقف داده و اصطلاحا اتومات یخچال اتفاق میافتند.

  علت یکسره کار کردن و اتومات نکردن یخچال :

  در برخی مواقع شاهد این موضوع هستیم ،که یخچال اتومات نکرده و به صورت یکسره موتور یخچال در حال فعالیت است .گاهی این موضوع خبر از خرابی در قطعه ای را بیان میکند ، اما در بیشتر موارد این مشکل با برخی تمهیدات ساده قابل حل خواهد بود.
  درادامه به بررسی عوامل موثر در بروز این اتفاق خواهیم پرداخت.

  • یخچال در جای نامناسب نصب شده است.
  • تایمر دیفراست دچار اختلال شده باشد.
  • کویل‌ها در گذر زمان آلوده و کثیف شده باشند.
  • یخچال مرتب باز و بسته شود.
  • میزان گاز درون یخچال کم باشد.
  • برد اصلی دچار اختلال شده باشد.

  خرابی ترموستات یخچال :

  همانگونه که از ابتدا اشاره کردیم ترموستات نقش بسیار ویژه ای در اتومات کردن یخچال دارد ، چرا که با تنظیم ترموستات روی دمای مورد نظر یخچال با رسیدن به آن دما موتور خود را از عملکرد متوقف کرده و دمای مورد نظر را حفظ مینماید.
  خرابی ترموستات میتواند یکی از عوامل اتومات نکردن موتور یخچال فریزر شما باشد.

  ایجاد مشکل در کمپرسور یخچال :

  همواره ما در بسیاری از مقالات خود از کمپرسور به عنوان قلب تپنده ی سیکل سرمایشی یاد کرده ایم ، چرا که در صورت بروز کوچکترین مشکل در این سیستم کل عملکرد سیکل دچار اخلال خواهد شد.
  یکی از مواردی که باعث میشود، موتور یخچال به صورت یکنواخت به عملکرد خود ادامه دهد ، بروز مشکل در خود کمپرسور یا همان موتور یخچال است ، برخی موارد به علت بروز مشکل متعدد در کمپرسور ،کمپرسور یخچال دیگر مانند قبل توان خنک کردن یخچال را نداشته ، و مجبور است ، برای رسیدن به دمای مورد نظر مدت زمان بیشتری را فعالیت نماید.

  ایجاد مشکل در کمپرسور یخچال

  اتومات نکردن یخچال فریزر به علت گرمای محیط :

  یکی از مهمترین موارد در نگهداری از یخچال دقت در نصب یخچال است.چرا که همانگونه که از قبل اشاره کردیم یخچال نباید در محلی نزدیک به وسایل گرمایشی و تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد.چرا که این موضوع باعث میشود ، یخچال به دمای مورد نظر رسیده و برای رسیدن به آن دما بدون اتومات در حال عملکرد باشد.

  ایجاد مشکل در برد یخچال :

  مغز یک سیستم سرمایشی برد ان است ، برد یک دستگاه دستور عملکرد و یا توقف عملکرد آن سیستم را صادر میکند ، و فعالیت تمامی قطعات سیستم تحت کنترل برد صورت خواهد کرفت. در نتیجه بروز کوچکترین مشکل در این سیستم باعث بروز اختلال در فعالیت یخچال فریزر شما خواهد شد.

  اتومات نکردن یخچال به علت خاموش بودن طولانی :

  مادامی که یخچال و یا فریزر را برای تمیز کردن و یا جابه جایی مدت زیادی از برق خارج مینماید، پس از اتصال مجدد به برق مدت زمان بیشتری زمان خواهد برد ، تا سیکل سرمایشی شما به دمای مورد نظر رسیده و به حالت اتومات در بیاید.بهتر است ، برای مدت زمان طولانی از باز کردن درب یخچال اجتناب کرده و آن را به حال خود رها کنید.
  بعد از برگشتن به حالت نرمال و عادی میتوان مجدد درب یخچال را باز کرد.

  کمبود و نشت گاز یکی از دلایل اصلی اتومات نکردن یخچال :

  یکی از فاکتورهای اصلی یک سیکل سرمایشی گاز مبرد آن است ، کاهش سطح گاز مبرد از میزان استاندار آن به دلیل نشت گاز و یا سایر دلایل ممکن است ،دلیل اصلی اتومات نکردن یخچال فریزر شما باشد.
  میزان گاز مبرد با توجه به شرایط خاصی اندازه گیری و به سیکل سرمایش تزریق میشود ، حال ممکن است ، گاها به دلیل بروز مشکلات متعددی مانند نشت گاز سطح این گاز از میزان استاندار کمتر شده و کمپرسور مجبور باشد ، برای رسیده به دمای مورد نظر میزان فعالیت خود را بیشتر کند.

  کثیفی کویل و لوله های کندانسور یخچال :

  همواره ما به لزوم سرویس یخچال به صورت سالانه تاکید بسیاری داشته ایم ، چرا که در سرویس یخچال یکی از مواردی که حتما مورد بررسی قرار خواهد کرد ، تمیز بودن لوله ها و کویل های کنداسور است ،وظیفه کندانسور آزاد کردن گرمای مبرد یا گاز خنک کننده در هنگام برگشت به کمپرسور از طریق سیم‌پیچ‌های خود به فضای بیرونی است. وجود فضای مناسب برای گردش هوا موجب می‌شود تا یخچال‌ها بتوانند لوله‌های کندانسور را خنک نگاه دارند. در صورت کثیف بودن لوله‌های کندانسور یخچال، مبرد درون لوله‌ها به‌خوبی خنک نمی‌شود و یخچال با مبرد گرم نمی‌تواند به خوبی کار کند. در نتیجه یخچال اتومات نمی‌کند و یکسره کار می‌کند.

  خرابی دیفراست علت اتومات نکردن یخچال :

  برای  یخ‌زدایی یخچال به صورت دوره‌ای تایمر دیفراست باید وارد چرخه شود و هیتر را در زمان مشخصی وارد سیکل کند. وقتی تایمر دچار مشکل شود، هیتر فرمانی از برد نمی‌گیرد تا برای یخ‌زدایی برفک‌های ایجاد شده روی کندانسور یخچال وارد عمل شود. وقتی سیکل سرمایشی به‌موقع یخ‌زدایی نشوند، مسیر چرخش هوا دچار گرفتگی می‌شود و این علت اتومات نکردن یخچال و یکسره کار کردن یخچال می‌شود.اما باید بدانید که دیفراست در دو نوع مکانیکی و الکترونیکی در یخچال وجود دارد، که زیر یخچال، در کنترل پنل یا پشت یخچال قرار میگیرد.تایمرهای مکانیکی، برنامه یخ‌ زدایی را در هر 8 ساعت کار کمپرسور، فعال می کنند و چرخه‌ یخ ‌زدایی معمولاً 20 تا 30 دقیقه به طول می‌ انجامد. سپس کمپرسور و فن ‌ها دوباره شروع به کار می‌کنند.هیتر دیفراست وظیفه آب کردن برفک های روی لوله اواپراتور یخچال را دارد.وجود برفک بر روی این لوله ها باعث اتوماتیک نکردن یخچال و زیاد کار کردن یخچال می شود.

  خرابی موتورفن کنداسور یخچال :

  فن کنداسور وظیفه ی به چرخش دراوردن هوا و سرد کردن هوای تولید شده را به عهده دارد. اگر فن کندانسور کار نکند، یخچال فریزر، هوای سرد را کم قدرت‌تر از قبل به داخل می‌کشند. کمپرسور برای جبران کار نکردن موتور فن باید مدام کار کند و همین موضوع موجب یکسره کار کردن یخچال می‌شود.

  خراب شدن فن اواپراتور داخل یخچال:

  در طراحی یخچال های امروزی یک فن داخل کابین یخچال در نظر گرفته است ، که وظیفه ی این فن به گردش در آوردن هوای سرد داخل یخچال و ایجاد یک هوای خنک یکنواخت است.در صورتی که این فن دچار مشکل شود، دیگر هوای خنک داخل کابین به گردش درنیامده و از سرمای داخل کابین کاسته خواه شد ف در چنین شرایطی موتور یخچال باید بیشتر از قبل برای رسیدن به دمای مورد نظر فعالیت نماید.

  گذاشتن غذای گرم داخل کابین یخچال :

  یکی از دشمنان اصلی موتور یخچال قرار دادن غذا و یا ظرف داخل داخل کابین یخچال است ، چرا که با این کار یخچال باید برای سرد کردن و هم دما کردن این جسم گرم مدت زمان بیشتری فعالیت نماید.

  باز ماندن درب یخچال:

  باز ماندن درب یخچال به علت های مختلفی از جمله فاسد شدن و یا بروز پارگی در لاستیک درب یخچال ممکن است ، اتفاق بیوفتد ، که این موضوع باعث هدر رفت سرمایش داخل کابین یخچال شده و منجر میشود، که موتور یخچال برای مدت زمان بیشتری برای رسیدن به دمای مورد نظر فعالیت نماید.

  مشکلات یخچال علت بروز ایراد یخچال
  یکسره کار کردن یخچال
  • معیوب بودن ترموستات
  • ایراد در شارژ گاز
  • خرابی برد الکترونیکی
  • خراب شدن سنسور
  • نیاز به شارژ گاز
  دیر اتومات کردن یخچال
  • نرسیدن یخچال به دمای مورد نظر
  • بروز ایراد در ترموستات یا سنسور
  یکسره کار کردن فریزر
  • معیوب شدن سنسور محیطی
  • ایراد در برد الکترونیکی
  • تمام شدن شارژ گاز
  • خرابی ترموستات
  • فرسودگی و نیم سوز شدن کمپرسور
  • باز ماندن درب یخچال و هدر رفت سرمایش
  یکسره کار کردن فن یخچال
  • خراب شد برد الکترونیکی
  خاموش نشدن یخچال بعد از جابجایی
  • نرسیدن سرمای یخچال به حد ایده آل
  • بروز ایراد در هریک از قطعات به هنگام جابجایی
  • باز ماندن درب یخچال
  • نصب یخچال در مکان گرم

  علت اتومات نکردن یخچال

  مدت زمان اتومات یخچال فریزر چقدر است؟

  زمان اتومات کردن یخچال برای یخچال های مختلف و برندهای مختلف ممکن است ، متفاوت باشد.اما به طور میانگین مدت زمان اتومات کردن یخچال ها 10 تا 15 دقیقه یک بار می باشد. بین هر دو بار اتومات یخچال نیز این دستگاه حدود 30 دقیقه کار می کند.

  برطرف کردن مشکل اتومات نکردن یخچال در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است .کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید .

  برطرف کردن مشکل اتومات نکردن یخچال در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه بهرمند شوند.

  برطرف کردن مشکل اتومات نکردن یخچال در شرق تهران :

  تهران سرویس آنلاین تعمیر یخچال را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با 77241505

  برطرف کردن مشکل اتومات نکردن یخچال در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی 66593368

  برطرف کردن مشکل اتومات نکردن یخچال در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس