مزایا و معایب کولر گازی اینورتر

 • مزایا و معایب کولر گازی اینورتر با گسترش استفاده از کولر گازی، تولید کنندگان این محصول به سمت تولید کولر گازی هایی با مصرف برق کمتر و بازدهی بیشتر ترغیب شدند ، چرا که با وجود خنک کنندگی بالا ،کاهش رطوبت ،سرعت بالا در خنک کنندگی ، تنظیم دمای دلخواه و …. سایر محسنات کولر گازی نسبت به سایر سیستم های تهویه اما همچنان به دلیل مصرف برق بالا این سیستم از سوی برخی مصرف کنندگان تحریم میشد.در این مقاله قصد داریم سیستم اینوتر کولر گازی که بعدها به کولر گازی های قدیمی اضافه شد و باعث کاهش مصرف برق به طرز چشمگیری شد را مورد بررسی و نقد قرار دهیم ،با ما با مقاله مزایا و معایب کولر گازی های اینورتر همراه باشید و تجربه کاربری خودتون از استفاده  از این محصول را برای ما به اشتراک بگذارید.
  قبل از آن که به بررسی مزایا و معایب کولر گازی های اینورتر بپردازیم، به صورت مختصر این سیستم را برای شما شرح داده و از کارایی آن در سیکل سرمایشی کولر گازی بیشتر صحبت کنیم . برخلاف تصور بسیاری از افراد اینورتر یک قطعه نیست، که با اضافه کردن آن به کولر گازی های قدیمی مصرف برق آنها مانند کولر گازی های نسل جدید کاهش یابد، اینورتر یک سیستم پیچیده متشکل از برد مخصوص، کمپرسورهای مخصوص، و حتی گاز مبرد مخصوص به خود است که تمامی این موارد در کنار هم یک سیکل اینورتر را تشکیل میدهند.که در ادامه این مقاله به توضیح تک‌تک این موارد خواهیم پرداخت اما چیزی که تا اینجای مقاله برای تمامی شما خوانندگان واضح شده این است که هر جا سخن از اینورتر بودن سیستم باشد به این معناست که این سیستم از جهت مصرف برق بهینه بوده و نسبت به محصولات مشابه بسیار کم مصرف تر است.

  نحوه عملکرد کولر گازی اینورتر :

  بسیاری از افراد هنگامی که قصد خرید کولر گازی خود را دارند بعد از انتخاب برند مورد نظر بین اینورتر بودن و نبودن دستگاه خود دچار تردید شده و نیاز به یک کارشناس برای مشاوره دقیق خرید کولر گازی خود  دارند اگر شما هم نیاز به یک کارشناس حرفه ای جهت خرید کولر گازی خود را دارید همین حالا با پشتیبانی تهران سرویس آنلاین در تماس بوده و یا از طریق چت آنلاین اقدام به صحبت با کارشناسان نمایید در رابطه با نحوه عملکرد کولر گازی های اینورتر باید به شما این توضیح را بدهیم که کمپرسورهای کولر گازی اینورتر به جهت کاهش مصرف برق دارای نوسان سرعت بوده و همیشه با یک قدرت ثابت عمل نمی کند این کاملا بر خلاف نحوه عملکرد کولر گازی های قدیمی است چرا که این کولر گازی ها با عملکرد بر روی یک دور ثابت میزان مصرف برق بیشتری را به مصرف کننده تحمیل می کند.همین توضیح کوتاه برای خرید کولر گازی اینورتر کاملا کافی خواهد بود.

   نحوه کارکرد کولرگازی معمولی و معایب آن:

  کولرگازی معمولی پس از روشن شدن آمپر برق بالایی میکشد و سپس با حداکثر توان برودتی شروع به کار کرده و پس از مدتی دما هوای محیط را به حد مطلوب می رساند و خاموش می شود. در این نوع عملکرد دو نکته و جود دارد:
  خاموش و روشن شدن مکرر باعث نوسانات متناوب برق و افزایش استهلاک کمپرسور ( تمام تجهیزات مکانیکی بیشترین استهلاک را در زمان روشن شدن و خاموش شدن دارند) می شود.
  برای کنترل و بهبود زمان روشن و خاموش شدن باید بین دمای روشن شدن و خاموش شدن دستگاه یک اختلاف قرار داد تا کولر گازی با کوچکترین تغییر دما روشن یا خاموش نشود این اختلاف دما ۱ الی ۳ درجه می باشد. در نتیجه دما محیط تحت پوشش کولر گازی معمولی همیشه دما متغیر داشته و دمای هوا دائما در حال افزایش و یا کاهش می باشد.
  همان طور که قبلا بیان شد تفاوت کولر های گازی اینورتر و معمولی در سیستم الکتریکی آنها می باشد و سیکل مکانیکی و اجزا دیگر آنها تقریبا با هم یکی هستند و فقط در کولر گازی اینورتر یک یا دو قطعه ارتقا پیدا کرده است.

  اینورتر چیست؟

  کمپرسور اینورتر برای اولین بار توسط کمپانی توشیبا ژاپن برای استفاده تجاری در سیستم های خنک کننده مانند کولر های گازی ساخته شد.اینورتر (Inverter) یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود.

  مزایا و معایب کولر گازی اینورتر

  معایب کولرگازی اینورتر:

  -هزینه ی خرید بالا کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی های معمولی
  -به دلیل اینکه تمامی برنامه های صادر شده در این سیستم کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر می شود در صورت بروز هرگونه مشکل برای این برد به هیچ عنوان امکان راه اندازی این سیستم نیست.
  -به علت جدید بودن و دیجیتالی بودن تعمیر آن سخت است و باید از متخصصین این کار کمک بگیرید.
  در صورت خراب شدن هر قطعه از آن باید از نمایندگی همان شرکت قطعات آن را خریداری کنید که احتمالا در ایران وجود ندارد.
  -در دماهای بالای 46 درجه قدرت خنک کنندگی ممکن است ،کاهش یابد.

  مزایای کولرگازی اینورتر :

  کولر گازی اینورتر از انرژی برق به صورت بهینه استفاده می کند (30 تا 60 درصد مصرف کمتر نسبت به کولر گازی معمولی). به طور کلی در کولر گازی معمولی، افزایش نوسانات بار الکتریکی و افزایش حجم کار برای خنک کردن اتاق باعث می شود کمپرسور به صورت مکرر و با سرعت زیاد کار کند. این موضوع منجر به مصرف بیشتر برق می شود. در مورد کولر گازی اینورتر، سرعت کمپرسور با حجم کار متفاوت متغیر خواهد بود و به این ترتیب مصرف برق را به حداقل می رساند.
  کولر گازی های اینورتر در جاهایی که نوسان بار وجود دارد مانند سالن های بزرگ، دفاتر بزرگ، اتاق های کنفرانس و غیره بسیار کارآمد خواهند بود.
  در صورت استفاده از کولر گازی اینورتر دمای اتاق یکنواخت و ثبت می تواند در داخل اتاق حفظ شود.
  سرعت خنک کنندگی کولر گازی اینورتر بسیار بیشتر از کولر گازی معمولی است.
  در کولر گازی های اینورتر سروصدا و میزان لرزش به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
  زیبایی پنل های دستگاه و هماهنگ شدن با سیستم های روز دنیا مانند WIFI و…..

  مزایا و معایب کولر گازی اینورتر

  برای آشنایی با کولر گازی های کم مصرف اینجا کلیک کنید.

  معایب کولرگازی معمولی:

  برق مصرفی بیشتر
  سر و صدای بیشتر نسبت به اینورتر
  استفاده از گاز R22
  طول عمر کمتر
  کارایی کند تر

  مزایا و معایب کولرگازی معمولی:

  قیمت خریداری مناسب تر نسبت به کولر‌های گازی اینورتر
  کاربردی شبیه به اینورتر دارد با اینکه هزینه کمتری دارد

  تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی را اینجا مطالعه کنید.

  نحوه ی تشخیص کولر گازی معمولی از کولر گازی اینورتر

  مطمئن‌ترین راه خرید از مراکز معتبری است که کولر گازی را با ضمانت نامه های معتبر عرضه میکنند.
  معمولاً شکل کولرهای اینورتر اصلی بسیار شیک و بوده و دارای بسته‌بندی قابل‌قبولی است.
  اما شاید مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی است.

  چک کردن نوع مصرف آمپر کولرگازی:

  در کولر های معمولی زمانی که آمپرمتر کلمپ را به دستگاه متصل می‌کند آمپرمتر روی یک عدد خاص ثابت می‌شود یا تغییر بسیار کمی دارد ولی در کولر های اینورتر زمانی که شما آمپرمتر کلمپ را به دستگاه متصل می‌کند این تغییرات بسیار زیاد است و اعداد مدام به‌صورت سعودی و نزولی بالا و پایین می‌شود و روی یک رنج خاص ثابت نخواهد شد
  چک کردن وجود برد فرمان در کندانسور یا یونیت خارجی

  در کولر های اینورتر به دلیل نوع سیستم طراحی شده داخل کندانسور (پنل بیرونی) یک برد نسبتاً بزرگ تعبیه شده است که فرمان‌های کمپرسور را کنترل می‌کند که معمولاً در کولر های معمولی این برد وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد کوچک‌تر و ابتدایی‌تر است

  گاز مصرفی کولرگازی اینورتر :

  نوع گاز کولر گازی کم‌مصرف در ۹۵ % مواقع گاز R410a  است که در کولرهای معمولی این گاز R22 می‌باشد و فرق این مورد را شما می‌توانید در برچسب فنی بالا مشاهده کنید.

  مقایسه شناسنامه دو کولر گازی اینوتر و معمولی :

  مزایا و معایب کولر گازی اینورتر

  برای مطالعه مقاله تبدیل کولر گازی معمولی به اینورتر اینجا کلیک کنید.

  پرسش های متداول درباره کولر گازی اینورتر

  کدام کولر گازی بهتر است کولر گازی ایتورتر یا غیر اینورتر؟

  کولر گازی اینورتر مصرف برق کمتری نسبت به کولر گازی معمولی دارد. علیرغم هزینه تعمیر و نگهداری کمی بیشتر، استفاده از کولر گازی اینورتر سبب صرفه جویی در مصرف برق و هزینه آن خواهد شد.

  آیا کولر گازی اینورتر واقعا باعث مصرف جویی در مصرف برق می شود؟

  کولر گازی اینورتر در مقایسه با کولر گازی معمولی مدعیست که تا 60%  باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. البته به طور کلی مصرف برق در کولرهای گازی اینورتر نیز بستگی به بار کار دارد. هر چه که بار کار بیشتر باشد، هزینه مصرف برق نیز افزایش می باید. اما این موضوع هزینه مصرف غیر ضروری برق را به کاربر تحمیل نمی کند.

  آیا کولر گازی اینورتر نیاز به تثبیت کننده ولتاژ دارد؟

  اکثر کولرهای گازی اینورتر طوری ساخته شده اند که در ولتاژ گسترده ای قابل استفاده باشند. بسیاری از کولر گازی های اینورتر در طیف 100 تا 220 ولت کار می کنند تا نوسان ولتاژ بر عملکرد آن ها تاثیر نگذارد. به همین دلیل در کولر گازی اینورتر نیازی به استفاده از تثبیت کننده ولتاژ  یا همان محافظ نیست.

  برندهای تولید کننده کولر گازی اینورتر :

  ال جی و سامسونگ پرچمداران تولید کولر گازی های اینورتر در داخل کشور هستند ،اما با وجود تحریم ها و نبود اجناس اصلی از این برندها تولید کنندگان داخلی مانند ،ایران رادیاتور ،مهر اصل ، تهویه ، …. نیز اقدام به تولید کولر گازی های اینورتر کرده اند که در مقاله ای جداگانه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

  • یکی از پیشرفت های صنعت تهویه مطبوع کاهش برق مصرفی دستگاه های خود است است که به اصطلاح به این دستگاه ها اینورتر گفته می شود کولر گازی های دارای اینورتر با قیمت هایی بالاتر است قیمت کولر گازی های معمولی در بازار فروخته میشود که البته این میزان از هزینه در طول زمان آن دو برابر خواهد شد

  • اصلی ترین تفاوت کولر گازی های معمولی با کولر گازی های دارای اینورتر در قسمت کمپرسور آنهاست است چرا که کمپرسور کولر گازی های معمولی با سرعتی یکنواخت کار می کند این در صورتی است که کولر گازی های اینورتر به صورت متناوب کارکرده و جریان برق چند کمتر استفاده می کند

  • میزان کاهش مصرف برق در کولر گازی های معمولی نسبت به اینورتر دار ۳۰ الی ۶۰ درصد است در کمپرسور دائم به صورت یکنواخت در حال کار کردن بوده و این در صورتی است که در کولر گازی های اینورتر دار با رسیدن ب دمایی مطب کمپرسور خاموش شده و تا زمانی که ترموستات مجدداً گزارش صادر نکند کمپرسور روشن نمیشود

  • یکی دیگر از مزایای کولر گازی های اینورتر دار سرعت خنک کنندگی بیشتر آنها نسبت به کولر گازی های معمولی است به دلیل ثابت بودن موتور کمپرسورهای کولر گازی های معمولی با یک دور کارکرده و نمی تواند سرعت خنک کنندگی را تاثیری کند این در حالی است که که در کولر گازی های اینورتر دار به دلیل متغیر بودن سرعت می توان خنک کنندگی را در زمان کوتاه ترین انجام داد

  • یکی دیگر از فواید کولر گازی های اینورتر دار ایجاد صدای بسیار چند تا است نسبت به کولر گازی های معمولی کولر گازی های این مدل است سیستم های تهویه مطبوع معمولاً بی صدا هستند و چون با دور دور ثابت کار نمیکنه میزان صدای تولید شده از آن ها بسیار کمتر است

  • تست از قابلیت های کولر گازی های نسل جدید می توان به زیبایی چشم نواز اتصال به شبکه وای فای اشاره کرد

  • اما این کولر گازی ها با این میزان است مزایا خالی است عید نبوده و مشکلات مخصوص خودش را دارد به عنوان مثال اولین عیدی که می توان درباره کولر گازی های اینورتر اینورتر دار مطرح کرد هزینه بالای کمپرسور آنهاست در صورتی که از دستگاه خود به خوبی مراقبت نکنید و با سوختگی کمپرسور مواجه شوید قیمت خرید کمپرسور های اینورتر دار نسبت به کمپرسور های معمولی بسیار بیشتر بوده و همچنین هزینه تعمیرات آنها نیز بیشتر از کولر گازی های معمولی است

  • یکی از سوالات رایج درباره کولر گازی های اینورتر دار استفاده از ثابت کننده های ولتاژ یا همان استابلایزر هاست ست که باید در پاسخ به این دوستان بگوییم که به دلیل اینکه دستگاه های اینورتر دار از یک ولتاژ ثابت ای در هنگام عملکرد استفاده نمی کند برای آنها نیازی به استفاده از استابلایزر و یا تثبیت کننده ولتاژ نیست

  • یک کولر گازی اینورتر سامسونگ به تازگی خریداری کرده ایم که برد دستگاه دچار مشکل شده است است آیا برد این کولر گازی ها و قابل تعمیر بوده و یا باید تعویض شود

  • کولر گازی اینورتر دار برای محیط ۶۰ متری در منطقه شرجی بندرعباس چه مدلی و از چه برندی پیشنهاد میکنید

  • یکی دیگر از مزایای استفاده از کولر گازی های اینورتر دار درجه دمای کمتر آنها نسبت به کولر گازی های معمولی است

  • اگر قصد دارید که میزان مصرف کولر گازی های اینورتر دار خود را باز هم کاهش دهید دمای آن را بر روی ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و از دستکاری بیش از حد آن خودداری کنید با تنظیم دما بر روی عدد ۲۵ شاهد کاهش چشمگیر مصرف برق برق در کولر گازی های خود خواهید بود

  • اگر می خواهید دستگاه سالمی داشته و از انجام هزینه های تعمیراتی در امان باشید حتماً فیلترهای دستگاه را در مدت زمان های کوتاه شستشو داده و دستگاه خود را به صورت سالانه سرویس کنید با این روش شما می توانید از بروز آسیب های جدید در دستگاه خود جلوگیری کنید

  • ما در بندرعباس هستی و چندین سال بدون مشکل از کولر گازی های پیستونی استفاده کردیم در حال حاضر حدود جز سال است که کولر گازی خود را تعویض کرده و از کولر گازی های اینورتر دار استفاده کنیم نسبت به کولر گازی های خنک ای نداشته و میزان خرابی آنها نسبت به دستگاه های قدیمی می بسیار بیشتر است ست توری که ما از تعویض کردن دستگاه خود به شدت پشیمان است و اگر مجدد بخواهیم دستگاه خود را تعویض کنیم از دستگاههای پیستونی قدیمی استفاده خواهیم کرد

  • مزایای اینورتر AC
   حدود 30 تا 50 درصد ارزان‌تر است زیرا در مقایسه با AC معمولی برق کمتری مصرف می‌کند.
   بدون نوسانات ولتاژ ناشی از کمپرسور
   دمای اتاق را ثابت نگه می دارد
   سرمایش و گرمایش کارآمد
   قابل اجرا بر روی پنل های خورشیدی
   به غیر از صرفه جویی در قبض ماهانه برق، صرفه جویی زیادی در مصرف سوخت در صورت استفاده از ژنراتور پشتیبان وجود دارد.
   هزینه اضافی پرداخت شده برای یک اینورتر AC در قبوض برق ظرف چند ماه بازیابی می شود
   سازگار با محیط زیست به دلیل استفاده از مبردهای بهتر
   ایمن برای سیم کشی خانگی به دلیل مصرف برق کمتر
   مناسب برای اتاق های بزرگ و کوچک
   مصرف کننده با مقایسه بازده انرژی 10 دستگاه تهویه مطبوع اینورتر به شما کمک می کند بهترین اینورتر AC را بشناسید.

   اگرچه یک کولر گازی با فناوری اینورتر ظرفیت خود را بر اساس نیاز اتاق تنظیم می کند، اما نصب یک کولرگازی با اندازه مناسب در یک اتاق بسیار مهم است. قبل از خرید، اطمینان حاصل کنید که اندازه اتاق و ظرفیت AC را ارزیابی کرده اید. سایر نکات ذکر شده در راهنمای خرید کولر گازی را بررسی کنید تا به شما در انتخاب درست کمک کند.

  • معایب اینورتر AC
   اگر اتاق عایق نباشد، مصرف برق افزایش می یابد و قبض برق نیز افزایش می یابد
   اگر هوا بسیار گرم باشد (بیش از 45 درجه سانتیگراد) در ظهر کارایی کاهش می یابد.
   تعمیر و نگهداری نسبتاً گران به دلیل پشتیبانی گران قیمت و قطعات مورد استفاده
   مدل های بسیار قدرتمند برای اندازه اتاق ممکن است چرخه های کوتاه مکرری را برای رسیدن به دمای مورد نظر اجرا کنند. این می تواند باعث شود که اتاق خیلی سرد یا خیلی گرم شود. رطوبت زدایی ناکافی (یعنی خشک نکردن هوا به اندازه کافی، باعث می شود اتاق احساس راحتی کمتری داشته باشد). افزایش مصرف برق و هزینه های جاری؛ و فرسوده شدن سیستم
   مدل‌های کم‌توان ممکن است مجبور باشند بیشتر با حداکثر خروجی کار کنند و هوا را بیش از حد خشک کنند

  • معرفی
   هنگامی که در حال خرید کولر گازی هستید، ممکن است “اینورتر” یا “غیر اینورتر” را روی جعبه مشاهده کنید. این می تواند کمی گیج کننده باشد. بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم به این که این عبارات به چه معنا هستند و چگونه بر عملکرد و کارایی واحد AC شما تأثیر می گذارد!

   کولر گازی اینورتر چگونه کار می کند؟
   اینورتر AC چیست؟ اینورتر AC نوعی واحد تهویه مطبوع است که به گونه ای طراحی شده است که کارآمد، بی صدا و آسان برای استفاده باشد. اینورتر یک فناوری صرفه جویی در مصرف انرژی است که با کنترل موثر سرعت موتور، عملکرد هدر رفته در تهویه مطبوع را از بین می برد. تهویه مطبوع اینورتر با تغییر سرعت موتورهای خود بدون روشن و خاموش شدن، دمای اتاق را تنظیم می کند.

  • دو نوع اصلی AC اینورتر وجود دارد:

   اینورتر اسپلیت AC – این محبوب ترین نوع است زیرا با یک کمپرسور و چندین واحد داخلی عرضه می شود. یونیت خارجی دارای یک برد مدار اینورتر است که برق را به هر یک از اجزای آن به شیوه ای کارآمد توزیع می کند. همچنین با تنظیم دما در سطوح تعریف شده توسط کاربر به خنک نگه داشتن چیزها کمک می کند و در نتیجه در مصرف برق و هزینه صرفه جویی می کند! نصب اینورتر اسپلیت AC بسیار آسان است و هیچ مشکلی در راه اندازی و راه اندازی آنها نخواهید داشت. آنها با حالت های مختلفی عرضه می شوند که به شما امکان می دهد قدرت خنک کننده را با توجه به دمای اتاق خود تنظیم کنید. بهترین بخش در مورد AC های اینورتر اسپلیت توانایی آنها برای حفظ دمای یکنواخت در طول روز است، که به این معنی است که دیگر در ماه های گرم تابستان عرق نمی کنید!

   پنجره اینورتر AC – این واحدهای پنجره دارای یک کمپرسور یکپارچه هستند که بر روی یک سیستم خنک کننده داخلی کار می کند که توسط موتورهای DC موجود در آنها کار می کند (بنابراین منبع تغذیه مستقیم از بیرون وجود ندارد). آنها با یک برد مدار اینورتر و چندین واحد داخلی عرضه می شوند که به کاهش مصرف انرژی تا 30٪ کمک می کند. این نوع AC همچنین دارای یک کمپرسور با سرعت متغیر است که می تواند خود را با توجه به نیاز اتاق تنظیم کند. پنجره اینورتر AC یک انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال یک سیستم خنک کننده کارآمد هستند که به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارد. تنها عیب آن ها این است که گران هستند و ممکن است نصب آنها دشوار باشد!

  • اسپلیت غیر اینورتر چیست؟
   اسپلیت های غیر اینورتر که به عنوان تهویه مطبوع سرعت ثابت نیز شناخته می شوند، متداول ترین تهویه مطبوع هستند.

   اسپلیت های غیر اینورتر از مکانیزم ساده ای استفاده می کنند که تقریباً برای همه کسانی که از آنها استفاده می کنند به راحتی قابل درک است و اکنون مدت هاست که وجود دارند. آنها بر اساس یک اصل ساده کار می کنند که هوای گرم را بیرون می دهد و اجازه می دهد هوای سرد وارد شود تا سطح دمای مورد نیاز شما را برآورده کند.

   به طور کلی، فرکانس برق یک تهویه مطبوع غیر اینورتر معمولی ثابت است و فرکانس کاری 50 هرتز است، بنابراین سرعت کمپرسور نیز ثابت است، با تکیه بر کمپرسورهای “روشن و خاموش” ثابت برای تنظیم دمای اتاق، که به راحتی می تواند باعث می شود دمای اتاق بین خیلی گرم و خیلی سرد در نوسان باشد و همچنین انرژی بیشتری مصرف کند.

   قیمت کولرهای گازی غیر اینورتر معمولاً مقرون به صرفه تر است و به طور گسترده در بازار موجود است.

   مزایای اصلی کولر گازی اینورتر

   چندین مزیت اصلی اسپلیت اینورتر وجود دارد.

   مصرف برق کاهش می یابد. فن آوری اینورتر برق DC را از شبکه به اسپلیت قبل از رسیدن به واحد تبدیل می کند که باعث بهبود بهره وری انرژی و کاهش کلی صورت حساب برق می شود. این ممکن است به ویژه برای کسانی که از انرژی خورشیدی یا ژنراتور برای نیازهای برق خانه خود استفاده می کنند مفید باشد.

   عملکرد خنک کننده بهبود یافته، حتی زمانی که در دمای پایین (تا 7 درجه سانتیگراد) کار می کند. این بدان معنی است که در طول ماه های تابستان که کولر گازی شما برای خنک نگه داشتن خانه شما سخت تر کار می کند، حتی در شرایط آب و هوای گرم که واحدهای معمولی با مشکل مواجه می شوند یا به دلیل مشکلات گرمای بیش از حد ناشی از آن به طور کلی ناکارآمد می شوند، همچنان کارآمد عمل می کند. توسط فشار بیش از حد بر اجزای داخلی به دلیل عملیات مکرر خارج از محدوده طراحی حرارتی مشخص شده آنها.

   کاهش سطح سر و صدا در مقایسه با مدل‌های سنتی، زیرا کمپرسور و فن با سرعت‌های متغیر کار می‌کنند که منجر به عملکرد بسیار آرام دستگاه با کمترین نویز یا لرزش می‌شود.

   اینورترها از ریزپردازنده‌های پیچیده استفاده می‌کنند که دما را از قسمت‌های مختلف اتاق شما در فواصل زمانی معین اندازه‌گیری می‌کنند و آن‌ها را بر اساس آن تنظیم می‌کنند تا خنک‌کننده یکنواختی را بدون توجه به اینکه اتاق شما بزرگ یا کوچک باشد، فراهم کند.

   AC های اینورتر دارای پنل های کنترل از راه دور هستند که به شما امکان می دهد آنها را از هر کجای اتاق کار کنید. این به ویژه در صورتی مفید است که یک اتاق بزرگ با چندین نفر سرنشین دارید که ممکن است همیشه در یک مکان در یک زمان حضور نداشته باشند. می‌توانید تنظیمات دمایی مختلفی را برای هر سرنشین تنظیم کنید و سپس آن‌ها را بر اساس ترجیحات آنها تنظیم کنید.

  • مزایای کولر گازی بدون اینورتر
   اسپلیت های غیر اینورتر دارای مزایایی نسبت به تهویه مطبوع اینورتر هستند.

   قیمت: کولرهای گازی غیر اینورتر در مقایسه با کولرهای گازی اینورتر قیمت پایینی دارند و همچنین طول عمر بیشتری نیز دارند.

   برای اتاق‌های کوچک خوب است: AC غیر اینورتر اگر فقط در یک یا دو اتاق به خنک‌کننده نیاز داشته باشید، ایده‌آل خواهد بود، زیرا مانند اسپلیت اینورتر، مناطق بزرگ را به طور مؤثر خنک نمی‌کند.

   مدل‌های بیشتری برای انتخاب از میان کولر گازی‌های فرکانس ثابت برای مدت طولانی‌تری در دسترس بوده‌اند، این فناوری توسعه‌یافته‌تر است، و انتخاب بزرگ‌تر و در دسترس بودن مدل‌ها بیشتر است.

  • مزایا و معایب اسپلیت اینورتر چیست؟

   تهویه مطبوع بهترین کار چند کاره است که شما را خنک نگه می دارد و هزینه برق شما را بالا نگه می دارد.” در حالی که درست است که کولر گازی های اینورتر به دلیل بهره وری انرژی خود مشهور هستند، همچنین مهم است که توجه داشته باشید که مانند هر وسیله دیگری، برای عملکرد بهینه نیاز به نگهداری و مراقبت منظم دارند.

   بنابراین اگر به دنبال کولر گازی اینورتر هستید و می‌خواهید مزایا و معایب آن را قبل از خرید آن بسنجید، به جای درستی آمده‌اید! در این وبلاگ، ما مزایا و معایب استفاده از AC اینورتر و همچنین برخی از بینش‌های شخصی را بررسی خواهیم کرد تا به شما در تصمیم گیری نهایی برای خرید کمک کند!

   من مطمئن هستم که هنگام مرور بخش کولر گازی با کلماتی مانند “سرعت موتور”، “عملکرد خنک کننده”، “صرفه جویی در انرژی” و غیره برخورد کرده اید. می دانم که همه این اصطلاحات می توانند کمی گیج کننده باشند. بنابراین بیایید ابتدا به مکانیسم کار یک اینورتر AC و معنای واقعی این عبارات نگاهی بیندازیم

  • مکانیسم اینورتر کولر گازی چیست؟
   بگذارید با توضیح دادن به شما اینورتر کولر گازی شروع کنم. این یک تهویه مطبوع کم مصرف است که با کنترل سرعت موتور، حذف عملکرد بیهوده و بی صدا کردن آن کار می کند. بنابراین، به جای روشن و خاموش شدن مکرر، به طور مداوم کار می کند – تنظیم سرعت موتور برای مطابقت با دمای مورد نظر.

   آیا فناوری اینورتر در کولر گازی ارزشش را دارد؟
   از آنجایی که AC های اینورتر با سرعت های مختلف برای حفظ دمای اتاق ثابت کار می کنند، انرژی کمتری نسبت به AC های معمولی مصرف می کنند. این باعث می شود که بدون اتلاف انرژی و پولی که به سختی به دست آورده اید، آرامش داشته باشید.

   من شخصاً احساس می کنم سرمایه گذاری در فناوری اینورتر ارزش آن را دارد اگر صرفه جویی در انرژی، دوام و عملکرد خنک کننده بهتر را در اولویت قرار دهید. در حالی که AC های اینورتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، بدون شک در دراز مدت باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود.

  • چرا کولرهای گازی اینورتر بهتر هستند؟
   AC های اینورتر با تغییر سرعت موتور، بدون روشن و خاموش کردن موتور، دما را تنظیم می کنند. این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش تلفات برق می شود.

   اینورتر AC چقدر انرژی صرفه جویی می کند؟
   تقریباً 20-40٪ انرژی بیشتر از AC های غیر اینورتر.

   مضرات اینورتر اسپلیت چیست؟
   نسبت به نمونه های معمولی گران تر است.

   تفاوت بین استابلایزر اسپلیت اینورتر و غیر اینورتر چیست؟
   کولر گازی های غیر اینورتر به تثبیت کننده نیاز دارند در حالی که AC های اینورتر نیازی ندارند – زیرا با ولتاژ متغیر کار می کنند.

   هر چند وقت یکبار باید کولر گازی اینورتر را سرویس کنید؟
   هر 12 ماه یکبار.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس