6 علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی

 • علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی (The reason for the reduction of the air conditioner) در برخی روزهای فصل تابستان گله مندی  بسیاری از مشتریان عزیز در هنگام استفاده از کولر گازی کم شدن پرتاب باد دستگاه به نسبت روزهای قبل است.در این حالت کولر گازی شما دیگر پرتاب باد سابق را نداشته و توان خنک کنندگی آن به نسبت روزهای قبل کاهش یافته است.اگر شما عزیزان نیز با این مشکل مواجه شده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و نحوه ی رفع این مشکل بپردازیم.شما عزیزان میتوانید سوالات خود را از طریق چت انلاین و یا تماس با نزدیکترین شعبه با کارشناسان ما در میان گذاشته و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.
  به طور کلی 5 علت اصلی کم شدن پرتاب باد کولر گازی در موارد زیر خلاصه میشود:

  1-کثیف شدن یا مسدود بودن فیلتر هوای کولر گازی
  2-یخ زدن و برفک زدن کویل ها
  3-نشتی یا مسدود شدن لوله ها
  4-بروز مشکل در فن بلوور کولر گازی
  5-خراب بودن برد کولر گازی

  برای مطالعه مقاله عیب یابی و تعویض خازن کولر گازی اینجا کلیک کنید.5 علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی

  تاثیر کثیف بودن یا مسدود بودن فیلتر هوا در پرتاب باد کولر گازی

  کولر گازی تنها همان مقدار هوایی که از طریق فیلتر هوا عبور می کند را به بیرون پرتاب می کند. این یعنی در صورت کثیف یا مسدود بودن کولر گازی هوایی عبور کرده از فیلتر هوا کاهش می یابد و بالطبع باد پرتاب شده از کولر گازی نیز کم می شود.
  اگر شما در حال استفاده از کولر گازی هستید و از آخرین سرویس خود مدت زیادی می گذرد، قطعا به زودی با مشکل کم شدن پرتاب باد کولر گازی مواجه خواهید شد. چرا که فیلتر هوای کولر گازی در معرض انسداد می باشد، مخصوصا اگه در معرض هوای آشپزخانه و گرد خاک قرار داشته باشد.

  تعویض یا تمیز کردن فیلتر کولر گازی مواردی از سرویس کولر گازی است که در صورت پرداختن به آن از بروز مشکلات و خرابی های بزرگتر جلوگیری می کند، لذا استفاده کننده گان کولر گازی باید سالانه حداقل یک یا دوبار نسبت به سرویس کولر گازی خود اقدام نمایند، فیلتر هوای خود را بررسی نمایند، در صورت دیدن خرابی، شکستگی و پارگی، و انسداد آن، فیلتر هوای کولر گازی خود را تعویض نمایند.

  یخ زدن کویل ها از علل کم شدن باد کولر گازی:

  کولر گازی با عبور هوا از بین لوله ها و کویل های اپراتور، باعث خنک شدن هوا می شود و فن کولر گازی با چرخش خود این هوا را به جریان می اندازد، برفک زدن یا یخ زدن لوله ها، ممکن است به انسداد مجاری هوا منجر شود که در این صورت به کم شدن پرتاب باد کولر گازی ختم می شود. اکنون دلایل برفک زدن کویل ها را با یکدیگر بررسی می کنیم.

  • کثیف بودن فیلتر هوا و انسداد دریچه
  • گرد و خاک زیاد روی لوله ها
  • وجود نشتی در مبرد

  بهبود پرتاب باد کولر گازی با بررسی کویل ها

  ابتدا کویل ها را بررسی کنید، در صورت وجود برفک روی لوله ها و انسداد مجاری، ابتدا فن ترموستات را روی حالت ON تنظیم کنید، سپس صب کنید تا عملکرد کولر گازی را در آب شدن یخ ها مشاهده کنید. حتما از یک سینی در زیر کولر گازی جهت جمع آوری یخ های آب شده استفاده کنید.
  سپس فیلتر هوا را بررسی کنید، و بازهم اگر در پرتاب باد کولر گازی تغییری به وجود نیامده بود باید نسبت به بررسی نشتی مبرد اقدام کرد. ابتدا باید نشتی کولر گازی را برطرف نمود،؛ سپس مجددا شارژ گاز کولر گازی را انجام دهیم.

  برای مطالعه مقاله اورلود کولر گازی اینجا کلیک کنید.

   نشتی لوله ها علت کاهش پرتاب باد کولر گازی:

  لوله های کولر گازی وظیفه انتقال هوای خنک به داخل فضای خانه را دارند. بنابراین، در صورت وجود سوراخ، نشتی یا انسداد در سیستم لوله کشی کولر گازی، متوجه کاهش میزان سرما و کاهش پرتاب باد کولر از دریچه ها خواهید شد.
  بررسی وجود نشتی یا انسداد نیاز به تجربه و دانش تخصصی دارد. بنابراین برای این کار بهتر است از یک تکنسین متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. تکنسین های حرفه ای با دقت تمام مجاری و لوله ها را برای جود هر گونه نشتی یا انسداد بررسی می کنند و هر قسمت که نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشد را درست می کنند تا پرتاب باد کولر شما به حالت عادی بازگردد.

  خرابی بلوور کولر گازی علت کاهش پرتاب باد کولر گازی:

  بلوور کولر در یونیت داخلی کولر شما قرار دارد و می تواند یکی از علت های اصلی کم شدن پرتاب باد کولر گازی شما باشد. این فن است که تمام هوای سرد را از طرسق لوله ها به داخل خانه هدایت می کند. بدون این فشار قدرتمند، پرتاب باد به شکل چشمگیری کاهش می یابد. برخی از مشکلات مربوط به بلوور که باعث کم شدن باد کولر گازی می شوند عبارتند از:

  • وجود مقدار زیاد گرد و غبار یا کثیفی بر روی تیغه ها
  • معیوب شدن موتور بلوور

  شما برای برطرف کردن این مشکل باید قاب رویی پنل داخلی را بازکنید تا بتوانید به فن بلوور دسترسی داشته و با استفاده از یک مسواک یا برس کوچک فن داخلی را تمیز کنید البته حتماً قبل از انجام این کار برق کولر را قطع کنید و مطمئن شوید به پره‌های فن آسیبی نمی‌رسانید. در صورت شکسته شدن این پرها فن از بالانس خارج‌شده و باعث لرزش و تولید صدای شدید خواهد شد که در درازمدت صدمات جدی به کولر گازی وارد می‌کند!
  اما اگر شما یک تعمیرکار هستید بهترین و اصولی ترین راه، باز کردن کامل قاب و بیرون کشیدن فن بلور است تا بتوانید با یک دستگاه کارواش کاملا فن را شسته و تمیز کنید و دوباره جا بزنید .5 علت کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی

  خرابی برد علت کم شدن قدرت باد کولر گازی :

  اگر تمام موارد گفته شده را بررسی کرده‌اید و از درستی عملکرد آن‌ها مطمئن شدید، علت نوسان باد کولر گازی را باید در برد دستگاه جستجو کنید. نیم سوز و یا سوختن برد الکتریکی می‌تواند، روی قدرت کولر و میزان پرتاب باد تاثیر بگذارد. تشخیص و تعمیر این قضیه بر عهده یک متخصص خبره کولر گازی است.

  مشکل نوسانات برق :

  نوسانات برق بیشتر از همه در عملکرد کمپرسور اختلال ایجاد خواهد کرد و از آنجایی که کمپرسور در کولر گازی به عنوان قلب سیستم شناخته می‌شود، بنابراین سیستم کولر گازی ممکن است دچار مشکلات بسیاری شود. از جمله این مشکلات کاهش پرتاب باد کولر گازی است چرا که با وجود نوسانات برق کمپرسور عملکرد کامل و بدون نقصی نخواهد داشت و در نتیجه فشار مبرد به حد مودر نیاز نخواهد شد و در ادامه این روند ممکن است موجب یخ زدگی کویل‌های اواپراتور شود که یکی از علل کاهش پرتاب باد کولر گازی است.

  سرویس کولر گازی :

  برای بوجود نیامدن تمامی این مشکلات و استفاده درست از کولر گازی خود کافیست هر سال قبل از شروع فصل گرما اقدام به سرویس کولر گازی خود کنید.چرا که سرویسکارات کولر گازی تهران سرویس در هنگام سرویس دستگاه ،شما تمامی موارد بالا را مورد بررسی قرار داده و چک خواهند کرد و به شما این اطمینان را خواهند داد که در تمام طول فصل گرما بدون کوچکترین مشکلی شما میتوانید از کولر گازی خود استفاده نمایید.سرویس به موقع دستگاه باعث افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد.

  تعمیر مشکل کاهش پرتاب کولر گازی در شمال تهران :

  با توجه به افزایش درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی در مناطق شمالی شهر تهران مجموعه تهران سرویس آنلاین اقدام به تاسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.
  این شعبه به صورت دو شفیت از ۹ صبح الی ۲۱ آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.
  شعبه شمال شهر تهران بدون تعطیلی حتی در روزهای تعطیل در کنار شماست تا آسایش و آرامش را به خانه هایتان برگرداند.
  برای رزرو وقت در روزهای تعطیل بهتر است از قبل اقدام نمایید.

  تعمیر مشکل کاهش پرتاب کولر گازی در غرب تهران:

  تهران سرویس آنلاین با احداث شعبه غرب تهران گام بزرگی در ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیزامان برداشته است.تمامی خدمات تعمیرات کولر گازی در این شعبه به صورت شبانه روزی در حال ارائه به مشتریان میباشد.
  برند کولر گازی شما ایرانی باشد یا خارجی تهران سرویس آنلاین تیم تخصصی تعمیرات آن را داشته و در کمتر از ۱ ساعت برای شما عزیزان اعزام خواهد کرد.همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت ۶ ماه بهرمند شوند.

  تعمیر مشکل کاهش پرتاب کولر گازی در شرق تهران :

  پایتخت نشینان در مناطق شرق و جنوب شرقی برای ثبت درخواست تعمیرات کولرگازی و اسپلیت خود میتوانند در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت انلاین درخواست خود را ثبت نمایند.
  تکنسین های مجموعه در کمتر از ۱ ساعت در محل حاضر بوده و اقدام به تعمیرات اسپلیت شما عزیزان مینمایند.

  تعمیر مشکل کاهش پرتاب کولر گازی در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر کولر گازی و اسپلیت مشتریان عزیز مینمایند.شعبه مرکز تهران با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به پایتخت نشینان عزیز میباشند.
  اگر شما هم ساکن مناطق مرکزی تهران هستید، برای ثبت درخواست خدمات خود همین حالا با ما در تماس باشید.

  تعمیر مشکل کاهش پرتاب کولر گازی در جنوب تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق جنوب تهران برای ثبت درخواست خدمات تعمیر اسپلیت و کولر گازی خود میتوانند، با شماره تماس ۵۵۷۹۵۳۳۴ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مجموعه اقدام نمایند.
  ارائه خدمات در شعبه جنوب تهران به صورت حضوری بوده و مشتریان عزیز میتوانند برای خرید قطعات کولر گازی و یا استفاده از خدمات تعمیرات حضوری ضمن هماهنگی های قبلی در این شعبه حاضر شوند.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت درخواست تعمیرات اسپلیت و انواع برند کولر گازی میتوانید همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.
  پس از ثبت درخواست پیامک حاوی کد تایید درخواست به انضمام کد اشتراک مشتریان تهران سرویس آنلاین برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.
  مشتریان عزیز میتوانند در تماس های بعدی با مجموعه با ارائه کد اشتراک از ۱۰% تخفیف ویژه برخوردار شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  در حال عادی بعد از تماس شما با مجموعه تهران سرویس آنلاین و ثبت سفارش نزدکترین تکنیسین در کمتر از ۱ ساعت به محل شما اعزام خواهد شد.در صورت در نظر داشتنن ساعت خاصی از شبانه روز برای حضور تکنیسین ساعت مد نظر را با کارشناسان در میان بگذارید ،تا در ساعت مقرر شده تکنیسین به محل شما اعزام شود.

  اگر از ارائه خدمات کولر گازی ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مشتریان عزیز برای طرح هرگونه شکایت و یا نارضایتی از نحوه ی انجام خدمات ، هزینه ها ، نحوه ی برخورد تکنسین ، بدقولی …..با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و پشتیبانی مجموعه را در جریان امور قرار دهید.
  شکایت مطرح شده در کمترین زمان ممکن بررسی و نتیجه ی نهایی به شما عزیزان گزارش خواهد شد.
  لطفا در صورت بروز مشکل از هرگونه تماس و یا بحث لفظی با تکنسین خودداری کرده و در اسرع وقت پشتیبانی را در جریان قرار داده تا امور شما به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.

  چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس