5 علت کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی

در برخی روز های فصل تابستان گله مندی  بسیاری از مشتریان عزیز در هنگام استفاده از کولر گازی کم شدن پرتاب باد آن به نسبت روزهای قبل است.در این حالت کولر گازی شما دیگر پرتاب باد سابق را نداشته و توان خنک کنندگی آن به نسبت روزهای قبل کاهش یافته است.
در این مقاله قصد داریم به علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و نحوه ی رفع این مشکل بپردازیم.

5 علت اصلی کم شدن پرتاب باد کولر گازی:

1-کثیف شدن یا مسدود بودن فیلتر هوای کولر گازی
2-یخ زدن و برفک زدن کویل ها
3-نشتی یا مسدود شدن لوله ها
4-بروز مشکل در فن بلوور کولر گازی
5-خراب بودن برد کولر گازی

5 علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی

تاثیر کثیف بودن یا مسدود بودن فیلتر هوا در پرتاب باد کولر گازی

کولر گازی تنها همان مقدار هوایی که از طریق فیلتر هوا عبور می کند را به بیرون پرتاب می کند. این یعنی در صورت کثیف یا مسدود بودن کولر گازی هوایی عبور کرده از فیلتر هوا کاهش می یابد و بالطبع باد پرتاب شده از کولر گازی نیز کم می شود.

اگر شما در حال استفاده از کولر گازی هستید و از آخرین سرویس خود مدت زیادی می گذرد، قطعا به زودی با مشکل کم شدن پرتاب باد کولر گازی مواجه خواهید شد. چرا که فیلتر هوای کولر گازی در معرض انسداد می باشد، مخصوصا اگه در معرض هوای آشپزخانه و گرد خاک قرار داشته باشد.

تعویض یا تمیز کردن فیلتر کولر گازی مواردی از سرویس کولر گازی است که در صورت پرداختن به آن از بروز مشکلات و خرابی های بزرگتر جلوگیری می کند، لذا استفاده کننده گان کولر گازی باید سالانه حداقل یک یا دوبار نسبت به سرویس کولر گازی خود اقدام نمایند، فیلتر هوای خود را بررسی نمایند، در صورت دیدن خرابی، شکستگی و پارگی، و انسداد آن، فیلتر هوای کولر گازی خود را تعویض نمایند.

یخ زدن کویل ها از علل کم شدن باد کولر گازی:

کولر گازی با عبور هوا از بین لوله ها و کویل های اپراتور، باعث خنک شدن هوا می شود و فن کولر گازی با چرخش خود این هوا را به جریان می اندازد، برفک زدن یا یخ زدن لوله ها، ممکن است به انسداد مجاری هوا منجر شود که در این صورت به کم شدن پرتاب باد کولر گازی ختم می شود. اکنون دلایل برفک زدن کویل ها را با یکدیگر بررسی می کنیم.

کثیف بودن فیلتر هوا و انسداد دریچه
گرد و خاک زیاد روی لوله ها
وجود نشتی در مبرد

بهبود پرتاب باد کولر گازی با بررسی کویل ها

ابتدا کویل ها را بررسی کنید، در صورت وجود برفک روی لوله ها و انسداد مجاری، ابتدا فن ترموستات را روی حالت ON تنظیم کنید، سپس صب کنید تا عملکرد کولر گازی را در آب شدن یخ ها مشاهده کنید. حتما از یک سینی در زیر کولر گازی جهت جمع آوری یخ های آب شده استفاده کنید.

سپس فیلتر هوا را بررسی کنید، و بازهم اگر در پرتاب باد کولر گازی تغییری به وجود نیامده بود باید نسبت به بررسی نشتی مبرد اقدام کرد. ابتدا باید نشتی کولر گازی را برطرف نمود،؛ سپس مجددا شارژ گاز کولر گازی را انجام دهیم.

 نشتی لوله ها علت کاهش پرتاب باد کولر گازی:

لوله های کولر گازی وظیفه انتقال هوای خنک به داخل فضای خانه را دارند. بنابراین، در صورت وجود سوراخ، نشتی یا انسداد در سیستم لوله کشی کولر گازی، متوجه کاهش میزان سرما و کاهش پرتاب باد کولر از دریچه ها خواهید شد.

بررسی وجود نشتی یا انسداد نیاز به تجربه و دانش تخصصی دارد. بنابراین برای این کار بهتر است از یک تکنسین متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. تکنسین های حرفه ای با دقت تمام مجاری و لوله ها را برای جود هر گونه نشتی یا انسداد بررسی می کنند و هر قسمت که نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشد را درست می کنند تا پرتاب باد کولر شما به حالت عادی بازگردد.

خرابی بلوور کولر گازی علت کاهش پرتاب باد کولر گازی:

بلوور کولر در یونیت داخلی کولر شما قرار دارد و می تواند یکی از علت های اصلی کم شدن پرتاب باد کولر گازی شما باشد. این فن است که تمام هوای سرد را از طرسق لوله ها به داخل خانه هدایت می کند. بدون این فشار قدرتمند، پرتاب باد به شکل چشمگیری کاهش می یابد. برخی از مشکلات مربوط به بلوور که باعث کم شدن باد کولر گازی می شوند عبارتند از:

  • وجود مقدار زیاد گرد و غبار یا کثیفی بر روی تیغه ها
  • معیوب شدن موتور بلوور

شما برای برطرف کردن این مشکل باید قاب رویی پنل داخلی را بازکنید تا بتوانید به فن بلوور دسترسی داشته و با استفاده از یک مسواک یا برس کوچک فن داخلی را تمیز کنید البته حتماً قبل از انجام این کار برق کولر را قطع کنید و مطمئن شوید به پره‌های فن آسیبی نمی‌رسانید. در صورت شکسته شدن این پرها فن از بالانس خارج‌شده و باعث لرزش و تولید صدای شدید خواهد شد که در درازمدت صدمات جدی به کولر گازی وارد می‌کند!

اما اگر شما یک تعمیرکار هستید بهترین و اصولی ترین راه، باز کردن کامل قاب و بیرون کشیدن فن بلور است تا بتوانید با یک دستگاه کارواش کاملا فن را شسته و تمیز کنید و دوباره جا بزنید .

5 علت کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازی

خرابی برد علت کم شدن قدرت باد کولر گازی :

اگر تمام موارد گفته شده را بررسی کرده‌اید و از درستی عملکرد آن‌ها مطمئن شدید، علت نوسان باد کولر گازی را باید در برد دستگاه جستجو کنید. نیم سوز و یا سوختن برد الکتریکی می‌تواند، روی قدرت کولر و میزان پرتاب باد تاثیر بگذارد. تشخیص و تعمیر این قضیه بر عهده یک متخصص خبره کولر گازی است.

سرویس کولر گازی :

برای بوجود نیامدن تمامی این مشکلات و استفاده درست از کولر گازی خود کافیست هر سال قبل از شروع فصل گرما اقدام به سرویس کولر گازی خود کنید.چرا که سرویسکارات کولر گازی تهران سرویس در هنگام سرویس دستگاه ،شما تمامی موارد بالا را مورد بررسی قرار داده و چک خواهند کرد و به شما این اطمینان را خواهند داد که در تمام طول فصل گرما بدون کوچکترین مشکلی شما میتوانید از کولر گازی خود استفاده نمایید.سرویس به موقع دستگاه باعث افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد.

اعزام کارشناس به تمامی نقاط تهران زیر یک ساعت

چرا تعمیرکار کولر گازی خود را باید از تهران سرویس سفارش دهید:

۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص تعمیر کولر گازی
۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
10-بالاترین رضایت مردمی

چرا تهران سرویس

نماد اعتماد

مفتخریم با ارائه خدمات برتر در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ موفق به کسب نماد اعتماد الکترونیک مشتریان از سوی وزارت صنعت معدن تجارت شده ایم.

گارانتی خدمات

تهران سرویس بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده ندارند، مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه و ضمانت ۶ ماهه به عهده میگیرد.

هزینه های منصفانه

تمامی هزینه های دریافتی از شما هزینه منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

متخصصان با تجربه

سرویس کار ها و تعمیر کار های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی و با مدرک معتبر از مجتمع فنی در حوزه تعمیر و سرویس می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های لوازم خانگی ، مناسبترین فرد جهت تعمیر لوازم خانگی شما می باشند.

اولویت با تعمیر خدمات

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه تکنسین های تهران سرویس در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.