چرا یخچال بوی بدی می‌دهد؟

 • علت بوی بد یخچال (the bad smell of the refrigerator )یخچال یکی از فاکتورهای اصلی و وسایل جدانشدنی از منازل است . این وسیله نیز مانند هر وسیله ی الکترونیکی دیگری ممکن است ، دچار مشکل شود.ما اینجاییم تا به شما عزیزان آموزش دهیم در هنگام بروز مشکل در یخچال خود تا حد ممکن مشکل را در منزل برطرف کرده و نیاز به حضور تکنسین نداشته باشید.
  یکی از شایع ترین مشکلات در یخچال ایجاد بوی بد در یخچال است.این مشکل بسیار آزار دهنده و منجزر کننده است.
  تصور کنید ، هز زمانی که درب یخچال خود را باز میکنید ، یک بوی بسیار بد از آن خارج شود.این مسئله بسیار آزار دهنده استو اما آیا شما میدانید دلیل ایجاد این بو در یخچال و فریز شما چیست ؟
  در ادامه ی این مقاله با تهران سرویس آنلاین همراه شوید ، تا علت بوی بد یخچال و راهکار های برطرف کردن آن را برای شما عزیزان بیان کنیم.
  شما میتوانید سوالات خود را در بخش کامنت همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان تهران سرویس آنلاین در کمتر از یک ساعت به سوالات شما پاسخ دهند.

  تعمیر یخچال در محل :

  در صورت نیاز به حضور تکنسین در منزل خود کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از پشتیبان بخواهید ، با ثبت آدرس و مشخصات شما درخواست تعمیر یخچال شما را ثبت نماید.
  تهران سرویس آنلاین برای تمامی برندهای یخچال در کشور تکنسین مخصوص به خود را داشته و در سراسر تهران به صورت 24 ساعته امکان اعزام تکنسین در کمتر از یک ساعت را فراهم کرده است.
  خدمات این مجموعه دارای ضمانت 6 ماه بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهد، که در صورت بروز مشکل در این ناحیه خدمات بعدی به صورت کاملا رایگان خواهد بود.انتشار بوی بد یخچال فریزر

  دلایل بوی بد یخچال :

  به طور کلی ایجاد بوی بد درون یخچال به دلایل متععدی بستگی دارد ، که در ادامه به صورت مختصر آنها میپردازیم :

  • قرار دادن غذا به صورت رو باز درون یخچال و فریزر
  • قرار دادن میوه و سبزیجات معطر درون یخچال برای مدت طولانی
  • استفاده نکردن از یخچال برای مدت طولانی
  • ریختن غذا در یخچال
  • تمیز نکردن یخچال در زمان طولانی
  • جمع شدن آب در داخل سینی تخلیه و بخار نشدن این آب.
  • پر کردن بیش از حد یخچال
  • تجمع آب در سینی تخلیه یخچال
  • فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال
  • ریختن مواد غذایی درون یخچال
  • استفاده نکردن از یخچال بیش از 72 ساعت

  به خاطر داشته باشید ، بهتر است، از همان ابتدای خرید یخچال خود هیچ ماده ی غذایی را بدون سرپوش در یخچال قرار ندهید.این کار در دراز مدت باعث ایجاد بوی بد در یخچال شما میشود.
  هنگامی که یخچال شما دچار مشکل بوی بد میشود در اسرع وقت موارد زیر را چک کنید :

  بررسی مواد غذایی درون یخچال :

  در همان لحظات ابتدایی که متوجه انتشار بوی بد در درون یخچال خود میشوید ، تمام مواد غذایی موجود در آن  بررسی کرده و مطمئن شوید ، مواد غذایی دچار کپک زدگی و یا خرابی نشده باشد.در صورت بروز این مشکل مواد غذایی فاسد را از یخچال بیرون آورده و یخچال را تمییز نمایید.

  بررسی دمای یخچال :

  در برخی موارد تنظیم نادرست دمای یخچال باعث فساد و کپک زدگی مواد غذایی میشود ، که در این موارد بهتر است ، ابتدا به مطالعه دفترچه راهنمای یخچال خود رفته و با مطالعه ی دقیق آن دمای یخچال را در درست ترین حالت ممکن قرار دهید.
  به طور کلی دمای یخچال باید بر روی 2 الی 3 درجه سانتی گراد تنظیم شده باشد.

  بوی بد یخچال

  دلایل ایجاد رطوبت و کپک در یخچال :

  • ریخته شدن مواد غذایی دورن یخچال
  • بخارات ناشی از قرار دادن مواد غذایی گرم درون یخچال
  • باز ماندن درب یخچال در زمان طولانی و یا خراب شدن لاستیک دور درب یخچال و ورود هوا

  با ایجاد زطوبت شرایط برای تولید انواع کپک و باکتری مناسب شده و حضور انها در یخچال را با انتشار بوی بد میتوان حس کرد.

  از بین بردن بوی بد درون یخچال:

  برای از بین بردن بوی بد یخچال باید به سرعت اقدام شود ، چرا که هرچه ماندن بوی بد درون یخچال طولانی تر باشد. از بین بردن آن سخت تر است.اگر یخچال فریزر شما دچار این مشکل شده است ، بهتر است ، هرچه سریعتر این مقاله را مطالعه کرده و در صورت نیاز به مشاروه و کارشناسی با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  بررسی یخچال و خارج کردن مواد غذایی فاسد :

  اولین قدم برای از بین بردن بوی بد دورن یخچال بررسی مواد غذایی و اقدام سریع به خارج کردن مواد غذایی فاسد است.
  بعد از آن تمایی مواد غذایی بدون سرپوش را از یخچال و فریزر خود خارج کرده و با سلفون روی آنها را بپوشایند.
  سبزیجات معطر بهتر است ، درون ظروف مخصوص قرار گرفته سپس دورن یخچال گذاشته شود.
  میوه ها را حتما بررسی کنید ، تا خراب و سیاه نشده باشند.
  قبل از اقدام به بررسی مواد غذایی دورن یخچال بهتر است ، برای جلوگیری از آسیب یخچال ابتدا آن را از برق جدا کنید.

  داخل یخچال را تمیز نمایید :

  بعد از خارج کردن مواد غذایی از داخل یخچال ، باید به سراغ تمیز کردن یخچال برویم ، در صورت امکان قفسه را برون آورده و با یک شوینده خوشبو بشورید و سپس خشک کنید ، و با احتیاط سرجای خود قرار دهید.
  بدنه ی یخچال را با دستمال تمیز آغشته به مایع شوینده معطر تمیز کرده و سپس چندین بار با دستمال مرطوب پاک کنید.
  لاستیک و درب یخچال یکی از مواردیست که نباید فراموشتان شود ، میتوانید برای تمیز کردن لاستیک و درب یخچال از محلول جوش شیرین استفاده کنید.

  تمیز کردن سینی تخلیه یخچال :

  بیشتر یخچالها دارای یک سینی تخلیه ی مخصوص هستند ، که در پشت یخچال در بالای کمپرسور قرار دارد.این سینی محلی برای جمع شدن آب حاصل از چرخه برفک زدایی در داخل یخچال تعبیه شده است.
  به دلیل مروطب بودن این سینی احتمال ایجاد کپک و قارچ در آن بسیار زیاد است.بهتر است ، هر چند مدت یکبار آن را با محلول جوش شیرین تمیز کرده و آب داخل آن را تخلیه کنید.

  قرار ندادن مواد غذایی اضافی دریخچال :

  لطفا یخچال خود را مملو از مواد غذایی و ظروف بزرگ نکنید ، برای قرار دان غذا درون یخچال حتما از ظروف متناسب با حجم غذا استفاده کرده و یخچال خود را بسیار مرتب بچینید ، به طوری که هوا به راحتی در آن در حاله گردش باشد.بهتر است ، بعد از تمیز کردن یخچال مدتی درب آن را باز گذاشته تا هوا درون آن به راحتی در جریان باشد.و بی نامطبوع از بین برود.

  بوگیر یخچال :

  ضمن رعایت نکات بالا برای جلوگیری از انتشار بو در یخچال خود بهتر است، در همان ابتدای خرید یخچال یک بوگیر یخچال تهیه کرده و آن را درون یخچال خود قرار دهید.
  در صورت نداشتن بو گیر استفاده از یک ظرف کوچک وانیل و یا قهوه نیز میتواند کمک بسیاری به شما کند.د نظر داشته باشید ظرف قهوه را باید هرچند مدت یکبار تعویض کنید.

  • قهوه
  • جوش شیرین
  • سرکه
  • پارچه نانو یا اسفنج
  • ذغال

  از هریک از این مواد میتوان به عنوان بوگیر استفاده کنید.
  بی‌کربنات سدیم یا همان جوش شیرین جاذب رطوبت و بو است. به همین جهت قرار دادن یک استکان از پودر جوش شیرین در داخل یخچال باعث می‌شود بوهای نامطبوع یخچال به طور کامل از بین برود. به علاوه جوش شیرین خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و می‌توان از آن برای شستن یخچال هم استفاده کرد.

  تمیز کردن کویل ها و کمپرسور یخچال :

  یکی دیگر از دلایل انتشار بو ، در بیرون از یخچال کثیفی کویل ها و کمپرسور دستگاه است.کثیفی کویل و کنداسور یخچال علاوه بر کاهش راندمان یخچال میتواند منجر به انتشار بوی بدی مانند بوی سوختگی در محل باشد.برای تمیز کردن آنها باید حساسیت بسیاری به خرج داد ،برای تمیز کردن آنها تنها کافیست یک مسواک را به آرامی روی کویل ها حرکت داده و مسواک خود را تمیز نمایید.

  بوی بد ناشی از گاز یخچال :

  گاز یخچال به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی خنک کردن یخچال دائما مشغول به کار بوده و در یخچال در حرکت است .این قسمت از یخچال چنانچه دچار مشکل بوی بد شود، بوی نامطبوع را در طولانی‌ مدت ایجاد خواهد کرد.چرا که گاز تا مادامی که یخچال در برق و مشغول به کار است ، درون یخچال در حال گردش و خنک سازی است.

  خراب شدن قطره چکان یخچال :

  قطره چکان یخچال وسیله ایست ، که رطوبت یخچال را جذب میکند ، و با سرد کردن آن به سرد شدن محیط یخچال کمک میکند.در صورت بروز مشکل در این وسیله روطبت در یخچال زیاد شده و امکان ایجاد کپک و قارچ را در یخچال بیشتر میکند.

  تاثیر برند یخچال در ایجاد بو در یخچال :

  این تصور اشتباه زمانی در بین مردم ایجاد شده بود ، که برخی از برندهای یخچال دچار انتشار بوی نامطبوع در یخچال میشوند، و انتشار بوی بد در یخچال را به گردن برند محصول انداخته و تقصیر از گردن خود ساقط میکردنند.
  اما باید به شما عزیزان بگوییم انتشار بوی نامطبوع درون یخچال تنها به دلیل عدم نگهداری و استفاده صحیح از این وسیله است.
  حتی جدیدترین یخچال ها با پیشرفته ترین تکنولوژی در صورت استفاده غلط و نگهداری از مواد غذایی روباز در یخچال دچار انتشار بوی بد میشوند.

  تاثیر جنس یخچال و  انتشار بوی بد :

  تقریبا جنس تمامی یخچال های موجود یکسان است ، و همگی از پلاستیک های فشرده تولیده شده اند، پلاستیک این قدرت را دارد ، که بو را در خود نگه داشته و در صورت عدم تمیزی آن بعد از مدتی بوی ناخوشایند را از خود متساعد کند.برای جلوگیری از بروز این اتفاق باید تمامی قفسه ها و بدنه ی یخچال با استفاده از جوش شیرین و اسفنج تمیز شود.انتشار بوی بد از یخچال

  پیشگیری از ایجاد بوی بد یخچال‌فریزر :

  برای جلوگیری از ایجاد بوی بد یخچال باید در ابتدا نظافت یخچال‌فریزر را رعایت کرده و حتماً سرویس یخچال‌فریزر را هر 6 ماه یکبار انجام دهید.
  موردی بعدی این است که مواد غذایی را در ظروف دربسته نگه‌داری کنید. هیچ‌وقت یخچال را بیش از ۷۲ ساعت خاموش نگه ندارید. رفع بوی بد یخچال خاموش همکار چندان سختی نیست؛ اما برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در یخچال یکی از کاره‌ای مهم این است که یخچال، بیش از ۳ روز خاموش نباشد. روشن ماندن یخچال آسیبی به آن نمی‌زند و حتی در حین مسافرت‌های خود می‌توانید آن را روشن نگه‌دارید. زیر یا پشت یخچال را خوب تمیز کنید. گاهی اوقات مواد غذایی زیر یا کنار یخچال ریخته می‌شوند و می‌تواند منشأ تولید بوی بد یخچال باشد.
  اگر می‌خواهید برای مدت طولانی یخچال‌فریزر را خاموش کنید حتماً آن را از برق جدا کرده و درب آن باز بگذارید.

  تأثیر  برند یخچال در بوی بد یخچال :

  یک یخچال مجزا از اینکه دارای چه برند و مارکی است ممکن است دچار این مشکلات شود. اینکه نوع استفاده مشتری صحیح یا ناصحیح است به مدل و مارک یخچال ارتباطی ندارد. یخچال‌های ال جی را در نظر بگیرید. جدیدترین تکنولوژی روز و جدیدترین امکانات در سایزهای مختلف از خط تولید این شرکت خارج می‌شوند. بااین‌همه این یخچال‌ها هم دچار بوی نامطبوع می‌شوند. اما در برخی موارد پلاستیک نامرغوب استفاده شده در تولید یخچال‌فریزر باعث این موضوع خواهد شد.

  نقص فنی یخچال دلیل بوی بد یخچال :

  قسمت‌های مختلف یک یخچال ممکن است دچار این مشکل شوند. موتور یخچال یکی از قسمت‌هایی است که همواره ممکن است دچار این بوی بد شود. علت بوی بد موتور یخچال می‌تواند ناشی از عدم هوادهی درست باشد. زمانی که هوادهی موتور درست نباشد هم‌چین مشکلاتی پیش می‌آید. هوادهی موتور یخچال به این صورت است که اگر فضای موردنیاز برای هوادهی مهیا نباشد و همچنین محل قرارگیری موتور یخچال درست نباشد، به موتور یخچال آسیب‌های جدی وارد می‌شود. بوی گاز یخچال هم یکی دیگر از مواردی است که در آشپزخانه علت بوی بد نامطبوع است. گاز موجود در یخچال دلیل خنک‌کردن یخچال است و به طور مداوم مشغول به کار است. این قسمت از یخچال چنانچه دچار مشکل بوی بد شود، بوی نامطبوع را در طولانی‌مدت ایجاد خواهد کرد. گاز یخچال به علت هوارسانی سرد به داخل یخچال می‌تواند علت بوی بد یخچال باشد. این کار هم در تمام مدتی که یخچال به برق متصل است، انجام می‌شود.
  در برخی موارد نیز خرابی فن یخچال‌فریزر باعث بروز مشکل خواهد شد. به دلیل عدم انتشار صحیح هوای خنک در یخچال‌فریزر کابین به‌خوبی سرد نشده و مواد غذایی دچار فساد خواهد شد و بوی بد فساد مواد غذایی باعث انتشار بودی بد در کل یخچال‌فریزر خواهد شد.بوی بد یخچال فریزر

  برطرف کردن بوی بد یخچال فریزر در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است .کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید .

  برطرف کردن بوی بد یخچال فریزر در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه بهرمند شوند.

  برطرف کردن بوی بد یخچال فریزر در شرق تهران :

  تهران سرویس آنلاین تعمیر یخچال را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با 77241505

  برطرف کردن بوی بد یخچال فریزر در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی 66593368

  برطرف کردن بوی بد یخچال فریزر در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795334 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس