چرا درب یخچال بسته نمیشود؟

 • چرا درب یخچال بسته نمیشود؟ (Leaving the refrigerator door open ) یخچال فریزرها حدود 50 سال است که به عضو جدانشدنی منازل تبدیل شده و هرگز نمیتوان زندگی را بدون این وسیله تصور کرد.
  به همین دلیل ما در سری مقالات خود سعی کردیم به مشکلات رایج در یخچال فریزر پرداخته و به شما عزیزان کمک کنیم تا بدون نیاز به تکنسین این مشکلات را در منزل برطرف کنید.
  در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعات و مشکلات رایج در پیرامون باز ماندن درب یخچال فریزر بپردازیم ، و به بسیاری از سوالات مصرف کنندگان عزیز در این باره را پاسخ دهیم.
  همانطور که میدانید ، بسیاری از والدین بر این باورند ، که بسته نشدن درب یخچال برای مدت زمان طولانی باعث خالی شدن گاز آن میشود ، بسیاری دیگر تاکید دارند ، که باز ماندن درب یخچال باعث سوختن کمپرسور یخچال شما خواهد داشت.
  اما کدام یک از این موارد صحیح است ، برای دریافت پاسخ خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
  برای مشاوره و راهنمایی کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  تعمیر یخچال در تهران :

  در صورت نیاز به حضور تکنسین در منزل خود کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از پشتیبان بخواهید ، با ثبت آدرس و مشخصات شما درخواست تعمیر یخچال شما را ثبت نماید.
  تهران سرویس آنلاین برای تمامی برندهای یخچال در کشور تکنسین مخصوص به خود را داشته و در سراسر تهران به صورت 24 ساعته امکان اعزام تکنسین در کمتر از یک ساعت را فراهم کرده است.
  خدمات این مجموعه دارای ضمانت 6 ماه بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهد، که در صورت بروز مشکل در این ناحیه خدمات بعدی به صورت کاملا رایگان خواهد بود

  باز ماندن درب یخچال باعث بروز چه مشکلاتی میشود؟

  سیکل عملکردی یخچال به گونه ای طراحی و تولید شده است ، که باید درب آن به طور کامل بسته شده باشد.چرا که باز ماندن درب یخچال باعث میشود ، موتور یخچال شما به صورت دائم کار کرده و اصلا به نقطه ی اتومات نرسد.چرا که مادامی که درب یخچال شما باز میماند ، هوای سرد درون یخچال خارج شده و موتور دستگاه برای رسیدن به دمای مورد نظر باید به عملکرد خود ادامه دهد.که این کار باعث ایجاد آسیب جدی به موتور بخچال شما میشود ، به طوری که حتی ممکن است ، موتور یخچال شما بسوزد.

  به طور کلی بازماندن یخچال شما باعث ایجاد مشکلات زیر خواهد شد :

  • افزایش دمای کابین یخچال و خراب شدن مواد غذایی
  • خراب شدن ترموستات یخچال
  • ایجاد مشکلات اساسی برای موتور یخچال
  • ایجاد برفک در یخچال فریزر
  • خرابی المنت در یخچالهای بدون برفک
  • ایجاد مشکل در برد یخچال

  در صورت بازماندن درب یخچال برای مدت طولانی چه اقداماتی انجام دهیم ؟

  در صورتی که درب یخچال شما برای مدت طولانی باز مانده است ، ابتدا سرمای کابین یخچال را بررسی کنید ، اگر داخل کابین به حد مورد نظر خنک بود و موتور یخچال به صورت مداوم در حال کار بود، درب یخچال را بسته و سعی کنید ، تا زمانی که یخچال اتومات نکرده و به روال سابق برنگشته برای مدت طولانی از باز کردن درب یخچال امتناع کنید.

  چه عواملی باعث بازماندن درب یخچال میشوند:

  • معیوب شدن لولای درب یخچال
  • پر بودن مواد غذایی
  • خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر
  • تراز نبودن یخچال
  • سنگین بودن بیش از حد درب یخچال

  درب یخچال

  معیوب بودن لولای درب یخچال :

  یکی از مشکلات اصلی در زمینه ی بسته نشدن درب یخچال و فریزر خراب شدن لولای درب است ، رد هنگام مواجه شدن با این مشکل ابتدا لولا را روغن کاری کنید ، در صورت رفع نشدن مشکل حتما با بخش تعمیر یخچال تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.
  یکی دیگر از بخش های لولای درب یخچال که ممکن است، دچار مشکل شود ،واشر پلاستیکی در ب است ، که ممکن است ، خاصیت خود را از دست داده باشد، توجه داشته باشید، با ایجاد مشکل و یا دفرمه شدن واشر زیر لولای بالای درب آن را تعویض نمایید.

  پربودن مواد غذایی:

  توصیه ی ما به استفاده کنندکان یخچال فریزر این است، که هرگز مواد غذایی را با ظرف خود در یخچال قرار ندهند ، حتما آن را به ظروف مخصوص یخچال فریزر  ریخته و بعد به داخل یخچال منتقل کنند ، چرا که بسیاری از موارد دیده شده وجود وسایل بزرگ در یخچال مانع بسته شدن درب آن شده است.

  خراب شدن لاستیک درب یخچال :

  رایج ترین دلیل باز ماندن درب یخچال ، ایجاد خرابی ، پارگی و یا فاسد شدن لاستیک های درب یخچال است.این لاستیک ها یکی از اصلی ترین عوامل در حفظ خنکای داخل یخچال محسوب میشوند ، که ایجاد مشکل در آن یخچال شما را با مشکلات بسیاری مواجه خواهد کرد.لزا باید توجه بسیاری را در این زمینه به خرج داد ، و در استفاده درست از این قسمت یخچال خود کوشا باشیم.در طراحی بیشتر یخچال فریزرها در لاستیک های درب آهنربایی تعبیه شده است، که با بستن درب به خوبی چفت می‌شود.و مانع از خروج سرما از داخل یخچال فریزر می شود.گاها این آهن رباها بعد از مدتی خاصیتشان کم شده و یا به دلیل کثیف بودن لاستیک به خوبی عمل نمیکنند ،در این شرایط درب یخچال شما باز خواهند ماند.
  در نظر داشته باشید ، هیچگاه برای بازکردن درب یخچال از قسمت لاستیک ها دست خود را نیندازید و سعی کنید برای باز کردن درب از دستگیره استفاده نمایید ، چرا که این موضوع باعث خرابی و یا پارگی لاستیک درب یخچال فریزر شما خواهد شد.
  سعی کنید ، همیشه لاستیک های درب یخچال خود را تمیز کرده و هر چند وقت یکبار مورد بازرسی قرار دهید.
  در صورت بروز مشکل در لاستیک درب یخچال خود میتوانید با یکی از شعب تهران سرویس انلاین تماس گرفته و برای حضور تکنسین یخچال درخواست خود را ثبت نمایید.تعویض لاستیک درب یخچال

  تراز نبودن یخچال :

  یکی از اصول مهم در نصب یخچال فریزر رعایت تراز بودن و قرار گیری صحیح یخچال در مکان مورد نظر است.چرا که تراز نبودن یخچال مشکلات بسیاری را برای مصرف کنندگان ایجاد خواهد کرد، که از جمله ی آنها میتوان به ایجاد صدای زیاد ، بسته نشدن درب یخچال و کاهش عمر کمپرسور یخچال فریزر اشاره کرد.شما برای افزایش طول عمر یخچال فریزر می توانید با استفاده از دستگاه مخصوص تراز از مناسب بودن تراز دستگاه  اطمینان حاصل کنید.بیشتر یخچال فریزرها دارای پایه های قابل تنظیم هستند ، که این موضوع کمک بسیاری برای تراز کردن دستگاه شما خواهد کرد.
  یکی از دلایل اصلی برای تراز بودن دستگاه بسته شدن درب آن است.

  مشکلات بسته‌نشدن درب یخچال‌فریزر:

  همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم سیکل یخچال‌فریزر به گونه ایست که سرمای تولید شده در یخچال‌فریزر به‌وسیلهٔ فن در کل کابین به گردش درآمده و سرمای یکنواخت در کابین ایجاد کند.
  حال اگر درب یخچال‌فریزر باز بماند برای مدت طولانی باعث ازبین‌رفتن خنکی یخچال‌فریزر شده و از سرمای کابین کم شود. این موضوع مشکلات زیر را به وجود خواهد آورد:

  •  خراب و فاسدشدن مواد غذایی می‌شود
  • آسیب به کمپرسور یخچال فریزر
  • یخچال‌فریزر برفک می‌زند
  • بو گرفتن مواد غذایی ناشی از فساد آن‌ها
  • افزایش مصرف انرژی و افزایش هزینه قبض‌ها.
  • آسیب به ساختار کلی یخچال

  هنگامی که درب یخچال‌فریزر به‌خوبی بسته نشود باعث می‌شود که هوای سرد خارج و هوای گرم وارد یخچال شود و دمای آن پایین بیاید و همچنین مواد غذایی که داخل یخچال قرار دارد بگیرد و خراب شود و در زمان طولانی باعث فاسدشدن مواد گوشتی می‌شود.
  بسته‌نشدن درب یخچال می‌تواند به کمپرسور آسیب برساند هنگامی که هوای گرم وارد دستگاه می‌شود، گرمای داخل موتور افزایش پیدا کند در چنین حالتی کمپرسور باید چندبرابر کار کند تا بتواند سرمای داخل فریزر و یخچال را تأمین نماید، و به آن آسیب وارد می‌شود همچنین مصرف انرژی افزایش پیدا می‌کند. یکی از دلایلی که باعث اتومات نکردن کمپرسور یخچال‌فریزر شده و منجر به یکسره کارکردن موتور دستگاه می‌شود باز ماندن درب یخچال‌فریزر است. عدم توجه به بروز این مشکل می‌تواند باعث سوختگی موتور یخچال‌فریزر شود.

  علت باز ماندن درب یخچال فریزر شرح خطا
  قرار گیری اشیا ما بین درب و بدنه یخچال فریزر مطمئن شوید که هیچ چیزی داخل یخچال مانع از بستن در نمیشود.
  سنگین بودن در یخچال وسایل سنگین قرار گرفته در درب یخچال را بردارید.
  پارگی لاستیک دور درب واشر یا لاستیک قرار گرفته دور در را چک کنید.
  باید در اطراف لبه درب و دور قاب به خوبی متصل و صاف باشد.
  اگر متوجه خشک شدن نوار درب یخچال یا شل شدن یا پیچ خوردن آن هستید پس علت بسته نشدن درب یخچال این مورد خواهد بود.
  از دست دادن خاصیت مغناطیسی نوار درب یخچال فریزر باید حالت مغناطیسی آن را مجددا باز یابی کنید در غیر اینصورت آن را تعویض کنید.
  گیر داشتن لولا در علت بسته نشدن درب یخچال اگر در به طور کامل بسته نشود، ممکن است چیزی مانع از چرخش لولا شود.
  بررسی کنید که آیا هیچ گونه شی، کثیفی و مواد غذایی حرکت طبیعی آن را مسدود نمی کند یا فاصله گیرهای پلاستیکی ساییده نشده یا تغییر شکل نداده اند.
  تراز نبودن لولا ها درب یخچال فریزر اگر به نظر می رسد که در به درستی بر روی بدنه سوار نیست، ممکن است لولا از حالت تراز خارج شده یا فرسوده شده باشد.
  فرسودگی و خرابی بادامک درب یخچال فریزر بادامک های درب یخچال را بررسی کنید تا ببینید هنگام باز و بسته شدن در، به خوبی می چرخند. در صورت لغزش یا حرکت آن ها در باز و بسته کردن درب، ممکن است نیاز به تنظیم یا جایگزینی داشته باشند.
  ناهمواری سطح یا تراز نبودن بررسی کنید که دستگاه شما به درستی در وضعیت متعادل باشد.
  در زمان نصب از سطح هموار استفاده کنید و سپس يخچال فريزر خود را تراز کنید.
  توجه کنید یخچال فریزر و ساید ها باید در قسمت پایه عقب نسبت به جلو کمی پایین باشد.
  بالا بودن پایه های پشتی باعث باز ماندن درب یخچال فریزر می شود.
  با کمی جابجایی پایه ها و توجه به مغناطیسی بودن درب یک شیب کم باعث بسته شدن اتومات در خواهد شد.

  بازماندن درب یخچال و افزایش مصرف برق :

  باید این نکته را یاد آور شویم، که با بسته نشدن درب یخچال باعث فعالیت بیشتر موتور یخچال برای رساندن دمای یخچال به دمای مطلوب برق زیادی مصرف می شود بنابراین باز گذاشتن در یخچال به مدت طولانی مصرف انرژی الکتریکی را افزایش می دهد. گاهی اوقات ممکن است خودمان با باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال باعث بروز این مشکلات شویم، اما گاهی اوقات هم ممکن است خرابی درب یخچال و یا فرسودگی لاستیک دور درب یخچال علت اصلی باز ماندن طولانی درب یخچال باشد.
  به خاطر داشته باشید ، برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال برای شما هزینه ی زیادی به همراه نخواهد داشت، اما برطرف نکردن آن عواقب بسیاری از جمله سوختن موتور یخچال را به دنبال دارد.

  چگونه از سالم‌بودن لاستیک یخچال اطمینان حاصل کنید :

  همان‌طور که اشاره شد، خرابی و فرسودگی لاستیک و لولای درب یخچال، یکی از علل بسته‌نشدن درب یخچال است.
  برای اطمینان از سالم‌بودن لاستیک و انواع لولای درب یخچال، تکه کاغذی را بردارید و بین در و قاب یخچال قرار دهید.
  سپس درب را بسته و سعی کنید کاغذ را بیرون بکشید. اگر کاغذ به‌راحتی خارج شد، نشان‌دهنده خرابی لاستیک است و باید تعویض شود.
  اما اگر کاغذپاره و به‌سختی خارج شود، لاستیک سالم است و دلیل بسته‌نشدن درب یخچال خود را باید در قسمت دیگری از دستگاه پیدا کنید.
  در صورتی خرابی درب یخچال‌فریزر باید با تکنسین‌های تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و در خواست تعمیرکار خود را ثبت نمایید.
  تعویض لاستیک درب یخچال‌فریزر با کمترین هزینه و کوتاه‌ترین بازه زمانی برای شما عزیزان انجام خواهد شد.

  چه مدت طول می کشد تا یخچال بعد از باز ماندن سرد شود؟

  ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا فریزر یا یخچال شما به دمای متوسط خود برگردد. این به این دلیل است که قبل از شروع مجدد فرآیند خنک سازی، باید یخ زدایی و تمیز شود.

  چگونه به خنک شدن یخچال پس از باز ماندن کمک کنیم ؟

  برای کمک به خنک شدن یخچال خود، باید آن را از برق بکشید، یخچال و فریزر را خالی کرده و قفسه را بردارید. پس از آن، پانل پشتی را بیرون بیاورید و یخ زدگی روی کویل اواپراتور را دوباره بررسی کنید. برش نوک یا صفحه ضربه در اکثر مدل ها به راحتی بلند می شود.
  اگر یخ وجود دارد، می توانید از سشوار برای تسریع فرآیند یخ زدایی استفاده کنید. همچنین می توانید از جاروبرقی با یک نازل باریک یا یک برس سیم پیچ برای تمیز کردن تمام زباله ها و گرد و غبار استفاده کنید. اگر از این روش استفاده می کنید، مراقب باشید که پره های خنک کننده را فرو نبرید.
  پس از اتمام، می توانید پانل خود را برگردانید و قفسه ها و مواد غذایی را در جای خود قرار دهید. سپس، اجازه دهید یخچال شما به مدت سه ساعت بدون باز کردن آن به طور مداوم کار کند. به زودی به دمای متوسط خود باز می گردد.

  آموزش تنظیم درب یخچال :

  درب یخچال زمانی تنظیم‌شده محسوب می‌شود، که کاملاً هم‌تراز با بدنه باشد. برای تراز کردن درب یخچال، ابتدا گوشی هوشمند خود را که محتوی اپلیکیشن های ترازسنج هستند بر روی بدنه یخچال قرار دهید. عدد ثبت‌شده را یادداشت کنید. سپس همین کار را با درب یخچال تکرار کنید. پس از محاسبه اختلاف تراز بدنه و درب، باید با استفاده از پایه‌های قابل تنظیم و یا شل و سفت کردن لولای درب یخچال است اختلاف را جبران کنید.
  گاهی رگلاژ درب یخچال تنها با تنظیم وزن مواد درون درب یخچال انجام می‌شود. شاید ساده به نظر بیاید اما گاهی علت بسته نشدن درب یخچال، و یا لنگر انداختن درب آن به سمتی تنها به دلیل سنگینی مواد درون درب است. پس‌ازاین نکته برای رگلاژ درب یخچال غافل نشوید.
  اگر از تخصص کافی برای تنظیم کردن درب یخچال فریزر خود برخوردار هستید کافی است با ما در تماس باشید.

  آیا باز گذاشتن در یخچال باعث هدر رفتن برق می شود؟

  زمانی که درب یخچال خود را باز می گذارید، می توانید سالانه 50 تا 120 کیلووات ساعت برق را هدر دهید.
  100 کیلووات ساعت می تواند ماشین لباسشویی شما را به مدت 50 چرخه تغذیه کند تا همه چیز را در چشم انداز قرار دهد. بنابراین بسته نگه داشتن درب یخچال تقریباً مانند شستن یک بار اضافی لباس در هر هفته در مورد مصرف انرژی است

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است.کافیست برای برطرف کردن مشکلات ناشی از بازناندن درب یخچال فریزر خود با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید .

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در غرب تهران :

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست تعمیر یخچال خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه بهرمند شوند.

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در شرق تهران :

  تهران سرویس آنلاین تعمیر یخچال را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با 77241505

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی 66593368

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795334 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس