چرا درب یخچال بسته نمیشود؟

 • (Leaving the refrigerator door open ) در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعات و مشکلات رایج در پیرامون باز ماندن درب یخچال فریزر بپردازیم ، و به بسیاری از سوالات مصرف کنندگان عزیز در این باره را پاسخ دهیم.
  همانطور که میدانید ، بسیاری از والدین بر این باورند ، که بسته نشدن درب یخچال برای مدت زمان طولانی باعث خالی شدن گاز آن میشود ، بسیاری دیگر تاکید دارند ، که باز ماندن درب یخچال باعث سوختن کمپرسور یخچال شما خواهد داشت.
  اما کدام یک از این موارد صحیح است ، برای دریافت پاسخ خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
  برای مشاوره و راهنمایی کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  تعمیر یخچال در تهران :

  در صورت نیاز به حضور تکنسین در منزل خود کافیست با یکی از شعب تهران سرویس آنلاین تماس حاصل کرده و از پشتیبان بخواهید ، با ثبت آدرس و مشخصات شما درخواست تعمیر یخچال شما را ثبت نماید.
  تهران سرویس آنلاین برای تمامی برندهای یخچال در کشور تکنسین مخصوص به خود را داشته و در سراسر تهران به صورت 24 ساعته امکان اعزام تکنسین در کمتر از یک ساعت را فراهم کرده است.
  خدمات این مجموعه دارای ضمانت 6 ماه بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهد، که در صورت بروز مشکل در این ناحیه خدمات بعدی به صورت کاملا رایگان خواهد بود

  باز ماندن درب یخچال باعث بروز چه مشکلاتی میشود؟

  سیکل عملکردی یخچال به گونه ای طراحی و تولید شده است ، که باید درب آن به طور کامل بسته شده باشد.چرا که باز ماندن درب یخچال باعث میشود ، موتور یخچال شما به صورت دائم کار کرده و اصلا به نقطه ی اتومات نرسد.چرا که مادامی که درب یخچال شما باز میماند ، هوای سرد درون یخچال خارج شده و موتور دستگاه برای رسیدن به دمای مورد نظر باید به عملکرد خود ادامه دهد.که این کار باعث ایجاد آسیب جدی به موتور بخچال شما میشود ، به طوری که حتی ممکن است ، موتور یخچال شما بسوزد.

  به طور کلی بازماندن یخچال شما باعث ایجاد مشکلات زیر خواهد شد :

  • افزایش دمای کابین یخچال و خراب شدن مواد غذایی
  • خراب شدن ترموستات یخچال
  • ایجاد مشکلات اساسی برای موتور یخچال
  • ایجاد برفک در یخچال فریزر
  • خرابی المنت در یخچالهای بدون برفک
  • ایجاد مشکل در برد یخچال

  در صورت بازماندن درب یخچال برای مدت طولانی چه اقداماتی انجام دهیم ؟

  در صورتی که درب یخچال شما برای مدت طولانی باز مانده است ، ابتدا سرمای کابین یخچال را بررسی کنید ، اگر داخل کابین به حد مورد نظر خنک بود و موتور یخچال به صورت مداوم در حال کار بود، درب یخچال را بسته و سعی کنید ، تا زمانی که یخچال اتومات نکرده و به روال سابق برنگشته برای مدت طولانی از باز کردن درب یخچال امتناع کنید.

  چه عواملی باعث بازماندن درب یخچال میشوند:

  • معیوب شدن لولای درب یخچال
  • پر بودن مواد غذایی
  • خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر
  • تراز نبودن یخچال
  • سنگین بودن بیش از حد درب یخچال

  درب یخچال

  معیوب بودن لولای درب یخچال :

  یکی از مشکلات اصلی در زمینه ی بسته نشدن درب یخچال و فریزر خراب شدن لولای درب است ، رد هنگام مواجه شدن با این مشکل ابتدا لولا را روغن کاری کنید ، در صورت رفع نشدن مشکل حتما با بخش تعمیر یخچال تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.
  یکی دیگر از بخش های لولای درب یخچال که ممکن است، دچار مشکل شود ،واشر پلاستیکی در ب است ، که ممکن است ، خاصیت خود را از دست داده باشد، توجه داشته باشید، با ایجاد مشکل و یا دفرمه شدن واشر زیر لولای بالای درب آن را تعویض نمایید.

  پربودن مواد غذایی:

  توصیه ی ما به استفاده کنندکان یخچال فریزر این است، که هرگز مواد غذایی را با ظرف خود در یخچال قرار ندهند ، حتما آن را به ظروف مخصوص یخچال فریزر  ریخته و بعد به داخل یخچال منتقل کنند ، چرا که بسیاری از موارد دیده شده وجود وسایل بزرگ در یخچال مانع بسته شدن درب آن شده است.

  خراب شدن لاستیک درب یخچال :

  رایج ترین دلیل باز ماندن درب یخچال ، ایجاد خرابی ، پارگی و یا فاسد شدن لاستیک های درب یخچال است.این لاستیک ها یکی از اصلی ترین عوامل در حفظ خنکای داخل یخچال محسوب میشوند ، که ایجاد مشکل در آن یخچال شما را با مشکلات بسیاری مواجه خواهد کرد.لزا باید توجه بسیاری را در این زمینه به خرج داد ، و در استفاده درست از این قسمت یخچال خود کوشا باشیم.در طراحی بیشتر یخچال فریزرها در لاستیک های درب آهنربایی تعبیه شده است، که با بستن درب به خوبی چفت می‌شود.و مانع از خروج سرما از داخل یخچال فریزر می شود.گاها این آهن رباها بعد از مدتی خاصیتشان کم شده و یا به دلیل کثیف بودن لاستیک به خوبی عمل نمیکنند ،در این شرایط درب یخچال شما باز خواهند ماند.
  در نظر داشته باشید ، هیچگاه برای بازکردن درب یخچال از قسمت لاستیک ها دست خود را نیندازید و سعی کنید برای باز کردن درب از دستگیره استفاده نمایید ، چرا که این موضوع باعث خرابی و یا پارگی لاستیک درب یخچال فریزر شما خواهد شد.
  سعی کنید ، همیشه لاستیک های درب یخچال خود را تمیز کرده و هر چند وقت یکبار مورد بازرسی قرار دهید.
  در صورت بروز مشکل در لاستیک درب یخچال خود میتوانید با یکی از شعب تهران سرویس انلاین تماس گرفته و برای حضور تکنسین یخچال درخواست خود را ثبت نمایید.

  تراز نبودن یخچال :

  یکی از اصول مهم در نصب یخچال فریزر رعایت تراز بودن و قرار گیری صحیح یخچال در مکان مورد نظر است.چرا که تراز نبودن یخچال مشکلات بسیاری را برای مصرف کنندگان ایجاد خواهد کرد، که از جمله ی آنها میتوان به ایجاد صدای زیاد ، بسته نشدن درب یخچال و کاهش عمر کمپرسور یخچال فریزر اشاره کرد.شما برای افزایش طول عمر یخچال فریزر می توانید با استفاده از دستگاه مخصوص تراز از مناسب بودن تراز دستگاه  اطمینان حاصل کنید.بیشتر یخچال فریزرها دارای پایه های قابل تنظیم هستند ، که این موضوع کمک بسیاری برای تراز کردن دستگاه شما خواهد کرد.
  یکی از دلایل اصلی برای تراز بودن دستگاه بسته شدن درب آن است.

  بازماندن درب یخچال و افزایش مصرف برق :

  باید این نکته را یاد آور شویم، که با بسته نشدن درب یخچال باعث فعالیت بیشتر موتور یخچال برای رساندن دمای یخچال به دمای مطلوب برق زیادی مصرف می شود بنابراین باز گذاشتن در یخچال به مدت طولانی مصرف انرژی الکتریکی را افزایش می دهد. گاهی اوقات ممکن است خودمان با باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال باعث بروز این مشکلات شویم، اما گاهی اوقات هم ممکن است خرابی درب یخچال و یا فرسودگی لاستیک دور درب یخچال علت اصلی باز ماندن طولانی درب یخچال باشد.
  به خاطر داشته باشید ، برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال برای شما هزینه ی زیادی به همراه نخواهد داشت، اما برطرف نکردن آن عواقب بسیاری از جمله سوختن موتور یخچال را به دنبال دارد.

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است.کافیست برای برطرف کردن مشکلات ناشی از بازناندن درب یخچال فریزر خود با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید .

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در غرب تهران :

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت درخواست تعمیر یخچال خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه بهرمند شوند.

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در شرق تهران :

  تهران سرویس آنلاین تعمیر یخچال را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با 77241505

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی 66593368

  تعویض لاستیک درب یخچال و برطرف کردن مشکل بازماندن درب یخچال در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با کارشناس