علت بوق زدن یخچال فریزر

 • صدای بوق در یخچال‌فریزر (Refrigerator beeping) به معنی هشدار برای مصرف‌کننده است و به دلایل مختلفی ممکن است این هشدار در یخچال‌فریزر شما به صدا درآید.
  اگر برای چند ثانیه صدای بوق به گوش برسد و سپس صدا قطع شده و مجدد این مراحل تکرار شوند. این بوق نوعی آلارم و هشدار است که نشان‌دهنده خرابی قطعات داخلی یخچال است و اگر جدی گرفته نشود، خسارت‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. برخی مواقع انتشار صدای بوق از یخچال‌فریزر تنها به دلیل هشدار برای باز ماندن درب یخچال‌فریزر است.
  حال اگر می‌خواهید از علت ایجاد صدای بوق در یخچال‌فریزر خودآگاه شوید، با ادامهٔ این مقاله با ما همراه باشید چرا که کارشناسان ما قصد دارند به بررسی علت‌های مختلف صدای بوق در یخچال‌فریزر برندهای مختلف پرداخته و شمارا با نحوه برطرف‌کردن آنها آشنا نمایند.
  لطفاً سؤالات خود را در بخش چت آنلاین با کارشناسان ما در میان بگذارید.

  علت انتشار بوق در یخچال فریزر :

  بوق‌زدن یخچال و فریزر ممکن است در هر خانه‌ای و برای هر برندی رخ دهد؛ بنابراین امری بسیار ضروری است که شما ابتدا بتوانید علت بوق‌زدن یخچال خود را کشف کنید و در مرحلهٔ بعدی اقدامات لازم جهت ازبین‌بردن این صدای بوق ممتد را انجام دهید.
  یخچال‌فریزر شما به دلایل مختلفی ممکن است بوق بزند و شما نباید از کنار این بوق‌ها ساده بگذرید باید آنها را بررسی کرده و پیش از ایجاد مشکل جدی در یخچال‌فریزر آن را برطرف کنید.

  دلایل عمده انتشار بوق در یخچال‌فریزر:

  • باز ماندن درب یخچال
  • خرابی فن
  • مشکل در قطعات دیفراست
  • نشتی گاز
  • خرابی برد الکترونیکی
  • سنسور یا ترموستات
  • قطع‌شدن برق یخچال
  • قرارگیری حجم زیاد مواد غذایی در یخچال
  • مشکل در سوئیچ درب
  • اتصالی در برد الکترونیکی

  می‌توان اشاره کرد.

  تعمیر یخچال‌فریزر در تهران:

  اگر یخچال‌فریزر شما دچار مشکل شده و برای تعمیر آن نیاز به یک تعمیرکار متخصص دارید تهران سرویس آنلاین یک گزینه مناسب برای شما عزیزان خواهد بود.
  مجموعه ما با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات انواع برند یخچال فریزر آماده است تا در کمتر از 1 ساعت تکنسین مجرب را برای شما را اعزام کرده و تعمیر یخچال فریزر شما را انجام خواهد داد.
  تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 5 شعبه فعال در سراسر پایتخت و با به خدمت گرفتن 200 تکنسین مجرب و با سابقه در زمینه تعمیر یخچال فریزر توانسته به 22 منطقه تهران خدمت رسانی کرده و رضایت بیش از 90 درصد مشتریان خود را بدست اورد.
  اگر می‌خواهید تعمیرات باکیفیت را با نازل‌ترین قیمت‌ها دریافت کنید با ما در تماس باشید.علت بوق زدن یخچال فریزر

  بررسی علت بوق زدن یخچال فریزر :

  می‌دانید که یخچال شما در شرایطی که صدایی تولید نمی‌کند، کاملاً کار می‌کند. از طرف دیگر، صدای بوق نشان می دهد که مشکلی در دستگاه وجود دارد. این می تواند یک مشکل جزئی باشد که می توانید در عرض چند دقیقه آن را حل کنید یا چیزی بسیار پیچیده تر که نیاز به توجه حرفه ای دارد.
  اولین کاری که باید انجام دهید این است که دفترچه راهنمای یخچال را بررسی کنید تا متوجه شوید که صدای بوق به چه معناست و برای متوقف کردن آن چه کاری می توانید انجام دهید. اگر نمی توانید اطلاعات مربوطه را پیدا کنید، به سادگی یخچال را برای چند ثانیه از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید. اگر مشکل جزئی بود، یخچال باید صدای بیپ را متوقف کند.

  بوق یخچال فریزر به دلیل قطع برق:

  اگر قطعی برق وجود داشته باشد، بسته به مدل یخچال فریزر شما، ممکن است یک کد خطای PF نمایش داده شود و بدون توجه به مدل Frigidaire که دارید، احتمالاً شروع به بوق زدن می کند.
  در مواجهه با این آلارم و کد خطا، اولین قدم فشار دادن دکمه تنظیم مجدد هشدار است. با فشار دادن دکمه تنظیم مجدد هشدار، یخچال تأیید می کند که متوجه قطع برق شده اید و اکنون باید بیپ متوقف شود.
  بسته به مدل شما، ممکن است دکمه دیگری داشته باشید که زنگ را متوقف می کند، مانند تنظیم یا لغو.
  اگر بعد از اینکه دکمه تنظیم مجدد هشدار را فشار دادید، زنگ هشدار ادامه پیدا کرد، به احتمال زیاد دمای داخل یخچال به دلیل قطع برق بسیار گرم است. بنابراین، در حالی که هشدار خطای برق را پاک کرده اید، اکنون باید با دادن زمان به یخچال برای رسیدن به دمای مطلوب، هشدار دما را برطرف کنید.

  بررسی کنید که آیا یخچال و فریزر بیش از حد پر شده‌اند:

  پر شدن بیش از حد این محفظه‌ها از بسته شدن صحیح درها جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود یخچال زنگ هشدار را به صدا درآورد.در ابتدا باید کابین یخچال فریزر را بررسی کرده و از چیدمان درست مواد غذایی مطمئن شوید.

  لاستیک درب یخچال را بررسی کنید:

  لاستیک پوسیده یا آسیب دیده ممکن است از بسته شدن یخچال جلوگیری کنند. اگر لاستیک ها کثیف باشند نیز ممکن است این اتفاق بیفتد. لاستیک درب را با یک پارچه نرم و آب گرم و صابون پاک کنید و درهای یخچال را ببندید. اگر درب همچنان باز به نظر می‌رسد، باید لاستیک درب را تعویض کنید.
  برای تعویض لاستیک درب یخچال فریزر خود کافی است با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.

  تراز یخچال را بررسی کنید:

  برای عملکرد صحیح یخچال باید روی سطحی هموار قرار گیرد. حتی یک شیب جزئی در ساختار یخچال می‌تواند زنگ هشدار را ایجاد کند. بررسی کنید که آیا یخچال به طور یکنواخت متعادل است.
  متأسفانه، در بسیاری از مواقع به نحوه قرارگرفتن یخچال‌فریزر روی سطح زمین توجه نمی‌شود. به همین دلیل یخچال‌فریزر تراز نبوده و مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد. به‌عنوان‌مثال، یخچال‌فریزرهایی که روی سطح ناصاف قرار می‌گیرند، درب آنها به‌درستی بسته نمی‌شود؛ لذا اگر به دنبال علت بوق‌زدن یخچال هستید، بهتر است بررسی کنید که آیا دستگاه روی زمین تراز است یا خیر؟ اگر تراز نبود با تنظیم ارتفاع پایه‌ها می‌توانید مشکل را رفع کنید و صدای آلارم قطع می‌شود.

   فضای بیرونی یخچال گرم‌تر از حد معمول است:

  بررسی کنید که آیا فاصله کافی بین یخچال و دیوارها وجود دارد تا تهویه مناسب فراهم شود. اگر قبلاً از این موضوع اطمینان حاصل کرده‌اید، و بیرونی یخچال همچنان گرم‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد باید از یک تعمیرکار متخصص بخواهید برای برسی یخچال‌فریزر به منزل شما مراجعه نماید.
  اما بیشتر مواقع این مشکل با تعبیه‌کردن یک سیستم تهویه‌مطبوع مناسب برای یخچال‌فریزر قابل‌حل خواهد بود.

  فریزر را بررسی کنید:

  اگر یخچال شما عملکرد یخ‌زدایی خودکار ندارد، تجمع بیش از حد یخ در فریزر می‌تواند باعث زنگ هشدار شود. اگر دیدید یخ زیادی در جعبه یخ یا فریزر جمع شده است، یخچال را خاموش کنید و اجازه دهید یخ آب شود. وقتی یخچال ذوب شد، صدای بوق باید متوقف شود.
  از تکنسین بخواهید برد مدار را بررسی کند: ممکن است برد مدار دستگاه مشکل داشته باشد. اگر چنین است، به‌احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد.

  بوق‌زدن یخچال به علت خرابی ترموستات

  ترموستات از قطعات بسیار مهم درون یخچال‌فریزر است که وظیفه اصلی آن، اندازه‌گیری دما و ارسال اطلاعات به برد برای خاموش یا روشن‌شدن موتور کمپرسور است. اگر این قطعه خراب شود، دمای داخل کابین ممکن است به‌اشتباه تشخیص‌داده‌شده و موتور برای مدت طولانی روشن باشد. به همین دلیل یخچال بوق می‌زند و صدای آلارم آن نشان‌دهنده خرابی قطعات داخلی است و باید تعمیر شود.

  یخ‌زدن لوله‌های اواپراتور

  یخ‌زدن لوله‌های اواپراتور نیز می‌تواند علت بوق‌زدن یخچال الکترو استیل، پارس، دیپوینت و سایر برندها باشد. چون با یخ‌زدن این لوله‌ها موتور برای مدت طولانی روشن خواهد بود؛ اما هوای درون کابین همچنان گرم است. به علت فشار زیادی که در این شرایط به موتور وارد شده و علی‌رغم روشن بودن طولانی اما دما کاهش پیدا نمی‌کند، آلارم فعال شده و دستگاه بوق می‌زند. با بررسی مرتب لوله‌های اواپراتور می‌توانید مانع از کاهش طول عمر موتور شوید و آلارم یخچال نیز فعال نمی‌شود.

  ایراد در سوئیچ درب باعث بوق زدن یخچال میشود :

  با باز و بسته شدن درب یخچال، سوئیچی که در قسمت فوقانی درب قرار گرفته است فعال میشود. این سوئیچ به برد الکترونیکی یا فن اطلاع باز شدن درب را میدهد، تا فعالیت فن قطع شود. و همچنین با بسته شدن درب فن شروع به کار میکند. در یخچال های الکترونیکی، اگر سوئیچ درب خراب شود، منجر به صدای بوق میشود. برای رفع مشکل هم باید سوئیچ را تعویض نمایید.

  بوق‌زدن یخچال به علت نشت گاز

  با کم‌شدن گاز و نشت آن نیز دمای رون کابین تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. برای جبران این شرایط موتور کمپرسور روشن شده و در طولانی‌مدت کار می‌کند. به همین دلیل صدای بوق یخچال امرتان، نیکسان، فروزان و سایر برندها ممکن است به گوشتان برسد و تنها راه‌حل شارژ گاز توسط تعمیرکار حرفه‌ای خواهد بود.

  برد یخچال فریزر معیوب است:

  اگرتمامی موارد گفته شده را بررسی کرده و از سالم بودن آنها آطمینان حاصل کردید باید برد دستگاه را بررسی کنید. ممکن است برد مدار اصلی معیوب باشد. اگر برد مدار اصلی یخچال مشکل داشته باشد. باید آن بوسیله ی تعمیرکار مجرب بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردد.

  برطرف کردن مشکل بوق زدن یخچال فریزر در شمال تهران :

  مشتریان عزیز ساکن مناطق شما پایتخت به منظور ثبت درخواست تعمیرکار یخچال فریزر خود میتوانند از طریق تماس با شماره ۲۲۶۶۹۱۹۶ و یا چت آنلاین سایت اقدام نمایند.
  از زمان ثبت درخواست شما عزیزان تا حضور تکنسین تنها ۱ ساعت به طول خواهد انجامید.
  تیم تخصصی تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از ۱۰۰ تکنسین مجرب و حرفه ای در زمینه ی تعمیرات یخچال فریزر در کنار شماست تا کیفیت بالای خدمات را با کمترین هزینه تجربه کنید.
  گارانتی ۶ ماه خدمات ارائه شده تضمین گر کیفیت ماست.

  برطرف کردن مشکل بوق زدن یخچال فریزر در غرب تهران:

  اگر شما عزیزان ساکن مناطق غربی پایتخت هستید، دیگر نگران تعمیرات یخچال فریزر خود نباشید.تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه ی غرب تهران با شماره تماس ۴۴۲۸۴۷۴۳ امکان اعزام نیرو در کمتر از ۱ ساعت در تمام طول شبانه روز برای شما عزیزان فراهم کرده است.
  تعمیرات یخچال فریزر توسط بهترین متخصصان پایتخت در کمترین زمان و با ارائه ضمانت نامه ۶ ماه خدمات صورت گرفته و شما عزیزان با دریافت کد اشتراک مجموعه میتوانید از تخفیف های ویژه مشتریان مجموعه برخوارد شوید.

  برطرف کردن مشکل بوق زدن یخچال فریزر در شرق تهران :

  شهروندان عزیز ساکن شرق و یا جنوب شرق تهران به جهت ثبت درخواست تعمیرکار یخچال فریزر خود با شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین مشخصات خود را ثبت نمایند.
  اعزام نیرو به تمامی مناطق شرق پایتخت در کمتر از ۱ ساعت امکان پذیر خواهد بود.
  شعبه شرق تهران به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی مشتریان عزیز بوده و ارائه تمام خدمات تعمیراتی با گارانتی ۶ ماه صورت خواهد گرفت.

  برطرف کردن مشکل بوق زدن یخچال فریزر در مرکز تهران :

  یکی از مشکلات مشتریان عزیز ساکن مناطق مرکزی تهران وجود طرح ترافیک بوده ه ارائه بسیاری از خدمات را برای این شهروندان با مشکل مواجه کرده است.
  اما متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی پایتخت حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال فریزر مشتریان عزیز مینمایند.تنها کافی است برای ثبت درخواست تعمیرکار یخچال فریزر با شماره تماس ۶۶۵۹۳۳۶۸ تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین سایت مشخصات خود را ثبت نمایید.

  برطرف کردن مشکل بوق زدن یخچال فریزر در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795334 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.
  شعبه جنوب تهران با توجه به درخواست بسیاری از مشتریان عزیز به صورت حضوری به ارائه خدمات تعمیراتی پرداخته و امکان خرید حضوری قطعات را نیز برای همکاران فراهم کرده است.
  پیش از حضور در این شعبه ضمن تماس قبلی ساعت مراجعه خود را فیکس نمایید.

  نحوه ثبت درخواست در تهران سرویس آنلاین :

  برای ثبت سفارش در تهران سرویس آنلاین میتوانید به نزدیکترین شعبه ما به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید و یا با ارسال پیامک مشخصات خود برای کارشناسان ما ارسال کنید،پس از ارسال پیامک کارشناسان تهران سرویس آنلاین با شما تماس خواهند گرفت و نزدیکترین تکنیسین را برای شما اعزام میکنند.مشترکین قبلی با بیان کد اشتراک و یا شماره فاکتور قبلی میتوانند از ۱۰ درصد تخفیف مجموعه ما بهرمند شوند.

  ساعت مراجعه تکنیسین چه ساعتی از روز خواهد بود:

  پس از ثبت درخواست توسط مشتریان عزیز نزدیکترین تکنسین در کمتر از ۱ ساعت در محل شما حاضر بوده و نسبت به رفع مشکل یخچال فریزر شما عزیزان اقدام خواهد کرد.
  اما در صورتی که ساعت مشخصی را برای حضور تعمیرکار یخچال فریزر خود در نظر گرفته اید، در هنگام ثبت درخواست با کارشناس پشتیبان ساعت حضور را اعلام نمایید.
  برای دریافت خدمات در روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها میتوانید از چند روز قبل ساعت و روز مد نظر را با کارشناس پشتیبانی فیکس کرده تا تعمیرات شما در تایمم مقرر انجام گردد.

  اگر از ارائه خدمات یخچال ناراضی باشیم چه کاری باید انجام دهیم:

  مجموعه ما با داشتن بیش از ۱۰۰ پشتیبان فعال در راستای ثبت نظرات شما عزیزان آماده است، تا تمامی نظرات و انتقادات شما را در بهبود ارائه خدمات تهران سرویس آنلاین به کار گیرد.
  بعد از اتمام ارائه خدمات توسط کارشناسان در صوررت عدم رضایت از نحوه انجام کار و یا هرگونه مشکل پیش امده کافیست با شماره تماس مرکزی تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید، تا شکایت شما از طریق دفتر مرکزی پیگیری شود و نتیجه آن به شما ابلاغ شود.

  چرا تعمیرکار یخچال فریزر خود را باید از تهران سرویس آنلاین درخواست دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۱۰ سال و مختص تعمیرات یخچال فریزر
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  ۹-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  ۱۰-بالاترین رضایت مردمی
  ۱۱-ارائه خدمات تمامی برندهای یخچال فریزر در تهران
  ۱۲-اعزام نیرو در کوتاه ترن بازه زمانی به سراسر پایتخت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس