نکات مهم درنصب کولر گازی

 • نصب کولر گازی نیازمند مهارت و تجربه در این زمینه می‌ باشد.

  اگر شما کولر گازی خریداری کرده‌اید و قصد نصب آن را دارید می توانید نصب کولر گازی خود را به متخصصان تهران سرویس بسپارید و با خیال راحت از کولر گازی خود استفاده کنید.اگر قصد نصب کولر گازی خود را دارید نکات مهم در نصب کولر گازی را مطالعه نمایید.

  اگر شما کولر آبی دارید و قصد دارید در کنار کولر آبی یک مدل کولر گازی را نصب کنید، پس بهتر است اصلا این مقاله آمورشی را مطالعه نکنید و برای نصب هیچ اقدامی‌نکنید. اصلا کار درستی نیست که در کنار کولرهای گازی که یک سیستم تهویه مطبوع است، یک نوع کولر آبی نیز نصب شود.اما چرا؟ خب مشخص است چرا که کولر گازی رطوبت و دمای محیط را کنترل می‌کند. این در حالی است که کولر آبی محیط را مرطوب می‌کند. پس هر چقدر هر دو کولر وظایف خود را به خوبی انجام دهند اما باز بی فایده است.خب همه می‌دانیم که کولرهای گازی یونیت داخلی و خارجی دارد و برای نصب آنها باید به صورت جداگانه هر یونیت را نصب کرد.


  نکات مهم در نصب کولر گازی

  نکات مهم در نصب یونیت داخلی کولر گازی:

  1-محل مناسب نصب یونیت داخلی:

  دستگاه های داخلی اسپلیت را در معرض هوای گرم و مرطوب محیط بیرون نصب نکنید ؛ چرا که موجب از دست دادن سرمایش و تقطیر رطوبت و در نتیجه جمع شدن آب در اطراف دستگاه می شود.

  2-انتخاب دمای مناسب:

  دمای کولر گازی را روی درجه مناسب تنظیم کنید ،چراکه انتخاب دمای نامناسب باعث استهلاک بیشتر کولر گازی میشود.

  برای مطالعه مقاله مراحل نصب کولر گازی اینجا کلیک کنید.

  3- جلوگیری از ورود گرد و غبار به پنل:

  مراقب باشید که در هنگام نصب ، گرد و غبار و ذرات ریز وارد لوله های مبرد نشود. این ذرات ممکن است لوله موبین را مسدود نموده یا به کمپرسور صدمه بزند و موجب کوتاه شدن عمر کمپرسور شود. در مواقعی که سر لوله باز است ، حتما توسط یک درپوش آنرا ببندید تا از ورود ذرات و گرد و غبار به داخل لوله جلوگیری شود. داخل لوله های مسی را پس از خرید و قبل از شروع مراحل لوله کشی حتما توسط گاز ازت تمیز نمایید تا از گرد و غبار و یا ذرات ریز احتمالی تخلیه شود.

  4-رعایت زاویه نصب مناسب یونیت داخلی:

  هنگام نصب بست آلومینیومی بر روی دیوار، مطمئن باشید که زاویه شیب کمی به آن بدهید، تا مانع جریان آب تقطیر شده از لوله تخلیه نشود.

  5-ارتفاع مناسب از سطح زمین:

  پنل داخلی باید، در فاصله منطقی از کف نصب شود. در غیر اینصورت ، توزیع و پرتاب هوا مناسب نبوده و سرمایش و یا گرمایش بصورت منظم انجام نخواهد شد.


   نکات مهم در نصب کولر گازی یونیت خارجی

  نکات مهم در نصب کولر گازی

  1-فاصله یونیت خارجی با سایر وسایل:

  به گردش صحیح هوا در دستگاه بیرونی دقت نمایید . سرعت باد باید بیشتر از 7 متر بر ثانیه باشد در صورت کار نکردن فن دستگاه بیرونی ، مکن است صدمات جدی به سیستم وارد شود. توجه داشته باشید یونیت بیرونی باید به گونه ای نصب شود که باد از روبرو به آن وزیده نشود ، در غیر این صورت بازده دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد.

  2-استفاده از سایه بان:

  سعی کنید کندانسور درسایه نصب شود تا دلیلی بر افزایش راندمان و صرفه جویی در برق باشد . درضمن نصب سایه بان به نحوی که مانع چرخش هوا نباشد به شدت توصیه میگردد.

  3-شارژ گاز کولر گازی:

  در زمان شارژ گاز دستگاه ، به هیچ عنوان کپسول گاز را برعکس نکنید. این امر موجب ورود مایع به کمپرسور میشود و ورود مایع به دستگاه موجب خرابی کمپرسور خواهد شد، زیرا که مایعات تراکم پذیر نیستند.( به استثنای گاز R407c و R410a که بایستی این دو مبرد را حتما به شکل مایع به سیستم تزریق نمود.)
  برای مطالعه مقاله مزایا و معایب کولر گازی اینورتر اینجا کلیک کنید.

  4-خشک بودن سیکل کنداسور:

  نباید داخل لوله های سیکل مبرد را با اکسیژن پاکیزه کنید این امر موجب انفجار در داخل سیستم شده که با ورود اکسیژن به محفظه کمپرسور و ترکیب آن با روغن کمپرسور باعث آتش سوزی و یا انفجار دستگاه میشود.

  5-در نظر گرفتن صدای کنداسور و لرزش:

  محل نصب دستگاه بیرونی را به لحاظ صدا و لرزش و همچنین هوای گرم خروجی آن پیش بینی نمایید. صدا و هوای گرم خروجی از دستگاه بیرونی ممکن است موجب سلب آسایش مصرف کننده و سایرین شود.

  6-رعایت فاصله یونیت داخلی و خارجی:

  هرگز دو یونیت داخلی و بیرونی را در اختلاف سطحی بیش از حد استاندارد نصب نکنید این کار باعث جمع شدن روغ کمپرسور در یونیت داخلی شده و برگشت آن به یونیت خارجی و کمپرسور را مشکل می کند و باعث صدمه دیدن کمپرسور می شود.

  7-خم نکردن لوله ها:

  مراقب زانو ها و خم های لوله باشید. مسیری را انتخاب کنید که به حداقل خم کاری نیاز داشته باشد. همچنین حتما لوله ها را با لوله خم کن و تحت زاویه مناسب خم کنید. مراقب باشید لوله هل له یا دو پهن نشوند.

  8-شیر سه طرفه کولر گازی:

  به شیر سه راهه سیستم توجه نمایید. اگر در زمان کارکرد دستگاه شیر سه راهه بسته باشد ، گاز نمی تواند به کمپرسور برگردد. در نتیجه دستگاه کار نکرده و سرما یا گرما ایجاد نخواهد شد. بعد از وکیوم کردن سیستم حتما مطمئن شوید شیر سه راهه باز است.

  9-سیم کشی و کابل ها:

  به سایز و طول کابلها دقت نمایید. استفاده از یک کابل بسیار بلند با سایز نا مناسب ، خطر آتش سوزی به وجود می آورد. توجه داشته باشید که هرگز دستگاه را بدون کلید محافظتی مناسب روشن نکنید.

  10-جلوگیری از کثیفی کندانسور:

  برای اینکه دستگاه کولر گازی زیاد کثیف نشود، کولر گازی را در محل‌های بسیار کثیف نصب نکنید. چرا که وقتی فیلتر کولر کثیف شود علاوه بر اینکه محیط تهویه نمی‌شود، باعث می‌شود باکتری‌ها، ویروس‌ها نیز محیط را آلوده کنند. همین ویروس‌ها و باکتری‌ها عوامل مهم در شکل گیری بیماری‌های پوستی و تنفسی هستند.

  توجه داشته باشید:

  نصب يونيت خارجی بالاتر از يونيت داخلی:
  – در چنين شرايطي حتما بايد 5 متر به 5 متر از تله روغن استفاده کرد.
  – در صورت نصب يونيت خارجی روي بام و شيروانی و نياز به سوراخ کردن سقف جهت عبور لوله به سمت پايين، بعد از نصب لوله‌ها حتما بايد محل سوراخ را آب‌بندی کرد.
  – براي دستگاه‌هايی که داراي حالت گرمايشی هستند بايد مسير مناسبي براي تخليه آب در نظر گرفت.


  تهران سرویس ارائه دهنده خدمات نصب کولر گازی در تهران با بیش از 100 تکنیسین مجرب و ماهر و با سابقه ی درخشان در ارائه خدمات کولر گازی.

  شما میتوانید برای ثبت درخواست نصاب کولر گازی با ما در تماس باشید.

  گارانتی خدمات تهران سرویس:

  تمامی خدمات کولر گازی اعم از تعمیر کولر گازی در تهران ، سرویس ونصب کولر گازی دارای 6 ماهه ضمانت این شرکت میباشد .پس از دریافت خدمات از تهران سرویسی پیامکی حاوی کد اشتراک تهران سرویس ربای شما ارسال خواهد شد کد ارسالی را یادداشت و فاکتور را نزد خود نگهداری کنید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس