علت خاموش و روشن شدن سریع یخچال

 • یخچال یکی از ضروری ترین وسایل برقی در منازل است ، که بروز مشکل و ایجاد کوچکترین خرابی در آن منجر به خسارات زیادی خواهد شد.از این رو ما تصمیم گرفته ایم، تا با آموزش درباره مشکلات رایج در یخچال و ارائه راه حل برای هریک از آنها تا حدی از هزینه های تعمیراتی شما عزیزان بکاهیم.پس با ما تا انتهای این مقاله با تهران سرویس آنلاین همراه شوید.
  یکی از رایج ترین مشکلات یخچال خاموش و روشن شدن سریع یخچال است ، که در صورت توجه نکردن به این موضوع خسارات جدی به این سیستم سرمایشی وارد خواهد شد.چرا که در حالت نرمال زمانبندی مشخصی برای روشن و خاموش شدن کمپرسور یخچال در نظر گرفت شده است ،که در تغییر این برنامه ی زمانی خبر از بروز مشکل در یخچال شما خواهد داشت.مهمترین قطعه ای که ممکن است، در هنگام بروز این مشکل دچار آسیب جدی شود ،کمپرسور یخچال است.در ادامه به دلایل بروز این مشکل و راهکار های تعمیراتی آن خواهیم پرداخت.

  تعمیر یخچال در تهران :

  در صورتی که با مطالعه این مقاله قادر به برطرف کردن مشکل یخچال خود نبودید ، تنها کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس گرفته و با ثبت درخواست منتظر حضور کارشناسان ما باشید.
  تهران سرویس آنلاین با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه تعمیر یخچال آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز در سراسر پایتخت میباشد.
  به خاطر داشته باشید ، تمام خدمات این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت از تاریخ صدور فاکتور میباشد.

  منظور از اتومات کردن یخچال چیست؟

  پیش از صحبت درباره مشکل روشن و خاموش شدن سریع یخچال ابتدا باید با مفهوم اتومات کردن آشنا شده و بدانیم یخچال در چه زمانی اتومات میکند.
  اتومات کردن یا خاموش و روشن شدن دستگاه یخچال، متناسب با دمای تنظیم شده انجام می گیرد. در فرآیند طبیعی اتومات کردن یخچال، به منظور رسیدن به دمای موردنظر، موتور فعال و به محض رسیدن به بازه دمای مشخص شده، کارکرد موتور متوقف می شودوظیفه ی تشخیص این دما به عهده ی ترموستات یخچال است.چنانچه یخچال شما بیش از حد معمول اتومات کند، باید به دنبال علت آن باشیم.
  به خاطر داشته باشید ،زمانبندی مشخصی برای تمامی یخچال ها وجود ندارد ،اما در حالت عادی زمان اتومات کردن یخچال به ازای هر 45 دقیقه عملکرد 15 دقیقه استراحت است.

  علت خاموش و روشن شدن سریع یخچال چیست؟

  1-وجود نوسان در برق رسانی:

  در هنگام خرید یخچال و سایر وسایل برقی نسبت به خرید محافظ هایی مناسب با ولتاژ برقیه آنها اقدام کنید، چرا که یکی از اساسی ترین دلایل خاموش و روشن شدن یخچال اشکال در سیستم برق رسانی می باشد. از وصل کردن مستقیم یخچال به پریز برق نیز به شدت بپرهیزید ، چرا که با وجود نوسانات برقی درکشور ممکن است ، به قطعات الکتریکی یخچال شما آسیب جدی وارد شود.

  2-مشکل ترموستات:

  همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم ،ترموستات نقش اصلی در اتومات کردن یخچال ایفا می کند. در صورت بروز مشکل در ترموستات ما شاهد اختلال در عملکرد یخچال خود خواهیم بود، چرا که این قطعه با تنظیم دما ، زمان اتومات دستگاه را مشخص کرده و در یک زمانبندی معین عملکرد یخچال را تنظیم می کند.
  از مهمترین نشانه های خرابی در ترموستات می توان به خاموش شدن یخچال، تنظیم نبودن دمای یخچال و سرد شدن دما اشاره کرد.
  در صورت مشاهده این علائم باید با قسمت تعمیرات یخچال در شرکت تهران سرویس آنلاین تماس حاصل نمایید.

  3-اختلال در کمپرسور:

  در صورتی که کمپرسور معیوب شده باشد، باعث میشود که دستگاه به سرعت خاموش روشن شود باید با تعمیرکار تهران سرویس تماس گرفته شود تا در صورت امکان کمپرسور تعمیر و در صورت امکان پذیر نبودن تعویض گردد.

  علت خاموش و روشن شدن سریع یخچال

  4- آسیب در برد یخچال:

  برد در تمامی وسایل الکتریکی نقش مغز متفکر  سیستم را دارد، به طوری که عملکرد تمامی قطعات الکتریکی از جمله کمپرسور، ترموستات توسط برد یخچال تنظیم میشود.
  در صورت بروز مشکل در برد عملکرد تمامی قطعات الکتریکی دچار مشکل شده و ما شاهد بروز مشکلاتی از جمله برفک زدن یخچال، خاموش شدن، ایجاد صدای زیادو از کار افتادن فن و…. خواهیم بود
  این قطعه به طور معمول بر روی درب یخچال نصب می‌شود و به کاربر اجازه کم و زیاد کردن دمای دستگاه را می‌دهد.وجود نوسانات برقی از مهم‌ترین دلایل خرابی یا سوختگی برد یخچال است.

  5-نشت گاز و کم بودن سرما:

  کمبود گاز مبرد در یخچال یکی از عوامل مهم در بروز روشن و خاموش شدن سریع دستگاه است ، چرا که در صورت کمبود گاز یخچال مجبور است برای رسیدن به دمای مورد نظر مد زمان بیشتری به عملکرد خود ادامه داده و زمان کمتری را استراحت کند. این تغییر در تنظیم زمان اتومات کردن یخچال میتواند باعث ایجاد خسارت زیادی به کمپرسور یخچال شما شود.

  6-داغ شدن کمپرسور یخچال:

   یکی از عمده دلایل بروز مشکل در یخچال فریز  نصب یخچال در مکان نامناسب است،مکانی که یخچال در آن نصب می شود، باید از تابش مستقیم نور آفتاب و وسایل گرمایشی آشپزخانه دور بوده و فاصله مناسب اطراف آن رعایت شود.
  از جمله اقداماتی که باعث فشار آمدن به کمپرسور یخچال و داغ شدن آن میشود، باز نگه داشتن درب یخچال برای مدت زمان طولانی است. توصیه می شود در هر بار باز شدن درب یخچال تمامی وسایل لازم را از آن خارج کرده و زمان باز ماندن درب را تا حد ممکن کاهش دهید.
  در صورتی که متوجه داغ شدن کمپرسور یخچال خود شده‌اید، یخچال را از برق خارج کرده و برای چندین ساعت آن را به برق وصل نکنید. در صورت وصل کردن یخچال به برق و بروز مجدد این مشکل با تعمیرکار یخچال خود تماس حاصل نمایید.

  7-دیفراست  نکردن یخچال :

  بروز مشکل در دیفراست به راحتی برای شما قابل تشخیص نخواهد بود، اما خرابی این قطعه یکی از عوامل روشن و خاموش شدن یخچال می باشد، یکی از نشانه های تشخیص خرابی در دیفراست یخچال برفک زدن قسمت های مختلف می باشد .
  در هنگام بروز خرابی در دیفراست یخچال عملکرد یخ زدایی به درستی صورت نخواهد گرفت و این کار مانع فعالیت درست کمپرسور یخچال خواهد شد.در صورت مشاهده ی برفک باید با تعمیرکار یخچال خود تماس حاصل نمایید.

  خاموش و روشن شدن یخچال

  برطرف کردن مشکل خاموش و روشن شدن یخچال :

  در صورت نیاز به حضور تکنسین برای برطرف کردن این مشکل در یخچال خود تنها کافیست به نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید.تعمیرات تمامی برندهای پکیج در این مجموعه با کمترین قیمت وبا ضمانت انجام خواهد گرفت.

  تعمیر یخچال در شمال تهران :

  تهران سرویس آنلاین با داشتن شعبه در شمال تهران امکان اعزام نیرو درکمتر از یک ساعت را برای مشتریان عزیز شمال شهر فراهم نموده است .کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید .

  تعمیر یخچال در غرب تهران:

  همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین با ضمانت 6 ماه بهرمند شوند.

  تعمیر یخچال در شرق تهران :

  :تهران سرویس آنلاین تعمیر یخچال را در سراسر شرق تهران در کمترین مدت زمانی با ضمانت نامه و ارائه داغی قطعات تعویضی انجام میدهد .تمامی خدمات بر اساس نرخ اتحادیه و در پایان کار از مشتریان عزیز دریافت میشود .تماس با 77241505

  تعمیر یخچال در مرکز تهران :

  متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر یخچال مشتریان عزیز مینمایند. ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار میگردد.شماره تلفن شعبه مرکزی 66593368

  تعمیر یخچال در جنوب تهران :

  تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب یخچال را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

  لینک کوتاه مقاله :https://b2n.ir/s50114

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس