کلاس آب و هوایی کولر های گازی

 • یکی از مهم ترین ملاک ها برای خرید کولر گازی توجه به نوع کلاس آب و هوایی کولر گازیست.چرا که بسیاری از افراد این باور غلط را دارند که هر کولر گازی نو خریداری شده ای را برای هر منطقه آب و هوایی میتوانند، به راحتی استفاده کنند .اما تهران سرویس آنلاین در این مقاله قصد دارد شما را از این باور غلط دور کند ، چرا که توجه به کلاس آب و هوایی کولر گازی یکی از مهم ترین فاکتور ها در هنگام خرید کولر گازی محسوب میشود.

  تعمیر انواع برند کولر گازی :

  در صورت نیاز به تعمیرکار جهت تعمیر کولر گازی تنها کافی است با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید.
  همچنین تخفیف ویژه سرویس کولر گازی برای مشکترین تهران سرویس آنلاین تا پایان فصل همچنان ادامه دارد.

  آیا خرید کولر گازی به نوع آب و هوا ربط دارد؟ 

  بسیاری از مردم تصور می کنند، که مدل کولر گازی ربطی به آب و هوای منطقه ندارد و می توانند هر نوع کولر گازی را برای محل زندگی شان انتخاب کنند و استفاده نمایند، بی شک این تصور کاملا غلط است و با انجام دادن آن در آینده خسارت های فراوانی خواهند دید، هر مدل کولر گازی با نوع خاصی از آب و هوا سازگار می باشد، نوع کلاس آب و هوایی کولر گازی حتی در نوع گاز کولر گازی نیز تاثیر گذار است.
  اگر شما قصد خرید کولر گازی را دارید، باید با دقت کلاس آب و هوایی منطقه ای که قصد خرید کولر گازی برای آن دارید را بررسی نمایید و سپس اقدام به خرید کنید، همچنین میتوانید از مشاوره رایگان شرکت تهران سرویس آنلاین استفاده کنید تا شما را برای برای خرید یکی از برند های معتبر کولر گازی که متناسب با نیاز و کلاس آب و هوایی منطقه زندگی شما میباشد راهنمایی کند.
  برند های معتبر کولر گازی همچون کولر گازی های اجنرال ، ال جی ، ساموسنگ …. دارای محصولاتی سازگار با انواع کلاس آب و هوایی میباشند، لذا در زمانی که با مشاور تماس گرفتید، در مورد نوع برند کولر گازی خود نیز سوال کنید تا در این خصوص نیز راهنمایی کامل به شما بدهند.کلاس آب و هوایی کولر های گازی

  چرا کلاس آب و هوایی را با حروف T1 و T3 نشان می‌دهند؟

  کلاس آب و هوایی T1 و T3 موضوعی است که در این مقاله برای شما درباره‌اش توضیح می‌دهیم. کلاس آب و هوایی در واقع اشاره به شرایط محیطی و شرایط جوی یک منطقه دارد، که شما باید با توجه به آن کولر گازی مناسب محل زندگی خود را انتخاب کنید.

  در سطح جهان 3 نوع کلاس آب و هوایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می توان به :

  1 – کلاس آب و هوایی T1 (معتدل)
  2 – کلاس آب و هوایی T2 (خنک و سردسیر)
  3 – کلاس آب و هوایی T3 (گرمسیری) اشاره کرد.

  این دو نوع کلاس آب و هوایی برای کولر گازی‌ها به کار گرفته می‌شود، در واقع هر کولر گازی در یک منطقه‌ی خاصی که برای آن به فناوری‌های خاص مجهز شده است، می‌تواند کارایی بالایی را از خود نشان دهد. شما با توجه به شرایط محیطی خود و انتخاب وسیله‌ی مناسب می‌توانید کارایی و عملکرد بالا را از انتخاب درست خود دریافت کنید و آرامش را برای خود و خانواده‌ی خود به ارمغان بیاورید.

  T1: آب و هوای معتدل، کولر گازی/ چیلر: 18 تا 43 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 43 درجه سانتی گراد
  T2: آب و هوای خنک، کولر گازی/ چیلر: 10 تا 35 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 35 درجه سانتی گراد
  T3: آب و هوای گرم، کولر گازی/ چیلر: 21 تا 52 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 51 درجه سانتی گراد

  کلاس اب و هوایی کولر گازی

  چرا انتخاب کولر گازی بر اساس کلاس آب و هوایی مهم است؟

  – در مصرف برق صرفه جویی می‌شود.
  -بالا بردن راندمان
  – کاهش هزینه‌های کولر گازی
  – بازدهی دستگاه
  – افزایش طول عمر مفید کولر گازی منجر می‌شود.

  برای مطالعه مقاله مقایسه کولر گازی با کولر آبی اینجا کلیک کنید.

  کلاس آب و هوایی T1 به چه معناست؟

  کلاس آب و هوایی T1 مخصوص مناطق معتدله می‌باشد. افرادی که در آب و هوای این مناطق زندگی می‌کنند، گرمای طاقت فرسای تابستان و سرمای استخوان سوز زمستان را تجربه می‌کنند. در واقع مناطق معتدله و معمولی در طول سال هم فصل‌های گرم و شرجی و هم فصل‌های سرد را تجربه می‌کنند.

  بنابراین کلاس آب و هوایی T1 به مناطقی مانند:

  – تهران
  -کرج
  – مازندران
  -گیلان
  -مشهد

  و سایر مناطق معتدله دیگر تعمیم داده می‌شود. اگر به طور جامع‌تر بگوییم که کلاس آب و هوایی T1 مختص چه مناطقی است، باید به مناطقی مانند:

  1 – مناطق معتدل خزری
  2 – فلات غربی
  3 – شمال غربی ایران اشاره کنیم.

  کلاس آب و هوایی T3 به چه معناست؟

  کلاس آب و هوایی T3 مخصوص مناطق گرمسیری می‌باشد. افرادی که در این مناطق زندگی می‌کنند بیشتر فصل‌های سال را با گرمای شدید هوا سپری می‌کنند، این گرما به حدی شدید است که مجبورند، بیشتر وقت خود را در طول روز در داخل خانه سپری کنند. در واقع کسانی که در مناطق جنوبی کشور زندگی می‌کنند کاملا با این مقوله آشنا هستند.

  بنابراین کلاس آب و هوایی T3 به مناطقی مانند:

  -مناطق جنوبی
  -فلات مرکزی
  – خوزستان
  -هرمزگان
  -بوشهر
  -سیستان و بلوچستان

  و سایر مناطق گرمسیری دیگر که آب و هوایی بسیار گرم و خشک را دارا هستند، تعمیم داده می‌شود.کلاس آب و هوایی کولر های گازی

  اصطلاح کلاس آب و هوایی T1 و T3 در کولرهای گازی نشانه‌ی چیست؟

  کاربران هنگام خرید کولر گازی باید به این نکته توجه کنند که محصولی که قرار است ،خریداری کنند چه مشخصاتی دارد، از جمله این مشخصات که دقت به آن در هنگام خرید بسیار ضروری است، کلاس آب و هوایی می‌باشد. مناطق معتدله‌ی کشور که دمای آن‌ها از 45 درجه‌ی سانتیگراد بالا نمی‌رود، باید کولر گازی را خریداری کنند، که با کلاس آب و هوایی T1 سازگار است و می‌تواند در این مناطق بالاترین کیفیت و عملکرد بهینه را به کاربران خود ارائه دهد.

  نکته : همچنین مناطق گرمسیری کشور که دمای آن‌ها به بالای 47 درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد، باید کولر گازی را خریداری کنند، که با کلاس آب و هوایی T3 سازگار است و می‌تواند در این مناطق بالاترین کیفیت و عملکرد عالی را به کاربران خود ارائه دهد.

  بین کمپرسورهای که به کلاس آب و هوایی T1 مجهز هستند با کمپرسور‌هایی که به کلاس آب و هوایی T3 مجهز هستند چه تفاوتی وجود دارد؟

  کارکنان کمپانی‌های بزرگ کولر گازی آن‌ها را بر اساس درجه‌ی انرژی متفاوت و مشخصات سخت افزاری مختلف تولید می‌کنند. موتور‌های کمپرسور در کولر گازی به عنوان قلب آن فعالیت خود را برای ایجاد عملکردی مناسب آغاز می‌کنند. اگر شما کلاس آب و هوایی را درست انتخاب کرده باشید، این عملکرد، شما را از خریدی که انجام داده‌اید خشنود و راضی می‌کند، اما اگر انتخاب نا مناسبی کرده باشید، می‌تواند برای شما دردسر ساز شود.

  موتور‌های کمپرسور را از نظر سازگاری با کلاس آب و هوایی به سه دسته تقسیم بندی می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1 – موتور کمپرسور روتاری
  2 – موتور کمپرسور پیستونی
  3 – موتور کمپرسور اسکرال

  موتور کمپرسور روتاری با عملکرد بالای خود هم مناسب کلاس آب و هوایی T1 است و هم با کلاس آب و هوایی T3 سازگار می‌باشد. این نوع موتور کمپرسور دمای محیطی را تا 47 درجه‌ی سانتیگراد تحمل می‌کند.

  موتور کمپرسور پیستونی و موتور کمپرسور اسکرال هر دو مناسب کلاس آب و هوایی T3 می‌باشند. این دو نوع موتور کمپرسور دمای محیطی را تا 57 درجه‌ی سانتیگراد تحمل می‌کنند. بنابراین موتور کمپرسور روتاری با توجه به کلاس آب و هوایی که دارد از قدرت کمتری برای تحمل دمای محیطی نسبت به موتور کمپرسور پیستونی و موتور کمپرسور اسکرال برخوردار است.
  علاوه بر این در بین موتور کمپرسور پیستونی و موتور کمپرسور اسکرال از نظر کیفیت و عملکرد پاسخ دهی مناسب در مناطقی با کلاس آب و هوایی T3 موتور کمپرسور پیستونی از قدرت بالاتری برخوردار است.کلاس آب و هوایی کولر گازی

  تفاوت کولر گازی ها با کلاس های آب و هوایی مختلف چیست؟

  کولر گازی ها با کلاس های آب و هوایی مختلف دارای درجه‌ی انرژی متفاوت و مشخصات سخت افزاری مختلف تولید می شوند. با توجه به نوع کلاس آب و هوایی کولر گازی، موتور کمپرسور مخصوصی در آن به کار رفته است. برخی از انواع موتورهای کمپرسور عبارتند از :

  موتور کمپرسور روتاری

  این نوع موتور کمپرسور هم برای کلاس آب و هوایی T1 و هم برای کلاس آب و هوایی T3 مناسب می باشد. موتور کمپرسور روتاری در محیط هایی که دمای هوای آن ها تا 47 درجه سانتی گراد می رسد سازگار و مناسب است.

  در کمپرسور روتاری تیغه ها به شکل 360 درجه گردش می کنند و به این ترتیب مکش و کمپرس ماده مبرد را انجام می دهند. در این صورت گاز از دریچه ورودی کمپرسور وارد شده و به خاطر چرخش تیغه ها با پره ها برخورد می کند. سپس گاز با فشار به سمت لوله های خروجی می رود.مصرف برق کمپرسور روتاری نسبت به کمپرسور پیستونی کمتر است و راندمان بالاتری هم دارد. همچنین صدایی که این کمپرسور در زمان کار کردن تولید می کند پایین تر می باشد.

  موتور کمپرسور پیستونی

  در این نوع کمپرسورها، مقداری از گاز مبرد موجود در محفظه کمپرسور، با هر بار رفت و برگشت پیستون به داخل سیلندر مکیده شده و متراکم می شود. سپس گاز متراکم شده با فشار وارد سیستم می شود.

  موتور کمپرسور اسکرال

  یک حلزونی ثابت و یک حلزونی متحرک در این نوع از کمپرسورها وجود دارد. حلزونی متحرک گاز را به مقدار لازم فشرده می کند. قیمت این کمپرسور نسبت به سایر انواع کمپرسورها بیشتر است. زیرا راندمان و طول عمر بالاتر و صدای کمتری از آن ها دارد.
  هر دو نوع موتور کمپرسور پیستونی و اسکرال برای کلاس آب و هوایی T3 مناسب هستند. این دو موتور دمای هوا تا 57 درجه‌ی سانتیگراد را می توانند تحمل کنند. قدرت این دو نوع موتور از موتور روتاری برای تحمل کردن دمای محیط بیشتر است. بین این دو نوع موتور نیز موتور کمپرسور اسکرال بازدهی بیشتر و عملکرد مناسب تری از موتور کمپرسور پیستونی دارد.

  کلاس آب و هوایی کولر گازی

  مصرف انرژی کولر گازی

  انتخاب کولرگازی برای مناطق مختلف بر حسب مصرف انرژی : در هنگام خرید کولرهای گازی به برچسب انرژی ان دقت کنید. این برچسب‌ ها حاوی اطلاعاتی است که مصرف کنندگان می‌ توانند انواع مختلف این دستگاه را با توجه به شاخص مصرف انرژی تعیین شده، رده‌ های بازدهی انرژی (A تا G)، مقایسه کنند و درجه مصرف انرژی هرچقدر به A نزدیک تر باشد مصرف انرژی دستگاه پایین تر است. کولرهای گازی معمولا دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند. تنظیم دمای مناسب برای فصل گرم که بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد است باعث می شود تا هنگام رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیم شده کولر به طور خودکارخاموش شود، بنابراین انرژی کمتری مصرف می کند.
  لینک کوتاه مقاله  : https://b2n.ir/f25321

  چرا نصاب کولر گازی خود را باید از تهران سرویس آنلاین سفارش دهید:

  ۱ – دارای تکنسین های با سابقه کاری حداقل ۷ سال و مختص نصب کولر گازی
  ۲ – تکنسین های دوره دیده و آشنا به زبان
  ۳ – سعی در تعمیر قطعات و اجتناب از تعویض آن
  ۴ – حداقل زمان برای حاضر شدن در منزل و شرکت شما منطبق بر وقت تعیین شده شما
  ۵ – تعمیر با نرخ مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی
  ۶ – ضمانت نامه و گارانتی قطعات از شش تا ۳۶ ماه
  ۷ – استفاده از قطعات درجه یک و قطعات فابریکی و اورجینال
  ۸ – سرویس دهی به طور شبانه روزی، حتی در تعطیلات رسمی و جمعه ها
  9-دارای نماد اطمینان از وزارت صنعت معدن و تجارت
  10-بالاترین رضایت مردمی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس