چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد؟

پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق
 • چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد؟ (why does the fuse blow after turning on the refrigerator)
  یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر شما ایجاد شود پریدن فیوز برق بعد از اتصال یخچال به برق است.یخچال فریزر یک وسیله ای ضروری است که امروزه در خانه ها و صنعت بسیار استفاده شده و بروز مشکل در آن میتواند خسارات و ضررهای زیادی را بدنبال داشته باشد.اگر با اتصال پریزر برق یخچال خود فیوز اصلی شما میپرد و خاموشی همه جا را فرامیگیرد این مقاله را هرگز از دست ندهید ما در این مقاله سعی کردیم به شما عزیزان علت پریدن فیوز هنگام زدن یخچال به برق را توضیح داده و به شما عزیزان توضیح دهیم که چگونه باید این مشکل را عیب یابی و تعمیر کنید.
  تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و سوالات و خود را از طریق چت انلاین با ما به اشتراک بگذارید.
  کارشناسان مجموعه به صورت 24 ساعته در حال ارائه مشاوره رایگان به مشتریان عزیز میباشند.

  عیب یابی پریدن فیوز پس از زدن یخچال به برق؟

  برای بررسی این مشکل علاوه بر دانش تخصصی تعمیر یخچال فریزر باید با برق منزل نیز آشنایی داشته باشید.برخی مواقع پریدن فیوز برق در زمان اتصال یخچال به پریز اصلا ارتباطی با یخچال فریزر ندشاته و تنها مربوط به تلاقی همزمان این دو جریان است.بعد از بررسی فیوز و برق ساختمان و اطمینان از نبود مشکل جدی در برق کشی باید به سراغ یخچال فریزر خود رفته و آن را مورد بررسی قرار دهید.مواردی که باید هنگام پریدن فیوز برق چک شود عبارتند از :

  • کمپرسور یخچال فریزر
  • ترموستات یخچال فریزر
  • محل نصب یخچال
  • وجود اتصالی در قطعات الکتریکی
  • بروز مشکل در سیستم برقی
  • سیم ارت
  علت پریدن فیوز شرح عیب
  کمپرسور یخچال فریزر اسیب به کمپرسور و یا سوختن این قطعه
  ترموستات به دلیل عدم کنترل جریان برق ورودی به یخچال
  محل نصب یخچال فریزر وجود رطوبت و سرمای زیاد که باعث ایجاد اتصالی در دستگاه خواهد شد.
  وجود اتصالی در یخچال ایجاد اتصال کوتاه به دلیل خرابی و یا آسیب به سیم پیچ ها و قطعات الکتریکی
  بروز مشکل در سیم کشی آسیب و یا بریدگی در اتصالات برقی
  سیم ارت عدم اتصال درست سیم ارت

  سوختن و یا آسیب جدی به کمپرسور یخچال فریزر:

  شاید بتوان اصلی ترین دلیل پریدن فیوز برق هنگام اتصال یخچال به پریزر را آسیب جدی موتور یخچال فریزر دانست.این مشکل یکی از هزینه بر ترین دلایل بروز این اتفاق است.
  اگر به ساختار موتور یخچال فریزر دقت کرده باشید از سیم پیچ های زیادی تشکیل شده که بروز مشکل در هریک از آنها میتواند باعث اتصال کوتاه و اختلال در در عمکلرد یخچال فریزر شما عزیزان شود.بررسی و عیب یابی موتور یخچال فریزر باید به دست کارشناس متخصص انجام شود برای این کار شما عزیزان میتوانید با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین در تماس باشید.برای مطالعه مقاله ریست یخچال کلور اینجا کلیک کنید.
  کمپرسور یخچال فریزر

  معیوب بودن ترموستات یخچال فریزر:

  یکی دیگر از عمدع دلایل بروز این مشکل ترموستات یخچال فریزر است.علمکرد ترموستات در یخچال فریزر به این گونه است که میزان برق ورودی به یخچال فریزر را تنظیم کرده و اگر دچار مشکل شده باشد با وارد کردن فشار بالایی به مدار برق میتواند فیوز را از مدار اصلی جداکرده و باعث پریدن فیوز برق شما شود.
  اگر گمان میکنید که مشکل از ترموستات یخچال فریزر شما خواهدبود میتوانید برای عیب یابی و سرویس یخچال فریزر خود با کارشناسان ما در تماس باشید.
  برای مطالعه مقاله ارورهای یخچال فریزر کلور اینجا کلیک کنید.

  نصب یخچال فریزر در محل نامناسب :

  یکی از موضوعاتی که شاید به آن خیلی توجه نشود محل نصب یخچال فریزر است.با وجود تاکید بسیار ما مبنی بر توجه به نصب یخچال فریزر در مکانی فاقد از هرگونه رطوبت برخی مواقع در منزل مشتری عزیز به رطوبت بالا و سرمای زیاد محل نصب یخچال فریزر برخورد میکنیم که این موضوع سبب شده تا خطرات بسیاری را به دنبال داشته باشد.
  سرما و رطوب زیاد در محل باعث افزایش احتمال ایجاد اتصالی در قطعات مختلف دستگاه شده و خود سبب پریدن فیوز برق منزل شما شود.
  اگر همچنان به نکات مهم در محل نصب یخچال فریزر خود ناآگاه هستید ما به شما عزیزان توصیه میکنیم تا مقاله نصب یخچال فریزر ما را به طور کامل مطالعه نمایید.

  ایجاد اتصالی در قطعات الکتریکی یخچال فریزر:

  همانطور که میدانید یخچال متشکل از تعداد زیادی قطعات الکتریکی وسیم پیچ های مخصوص است که ممکن است اتصال کوتاه در هریک از قطعات ایجاد شده و عمکلرد پکیج را با مشکل مواجه کند.
  ایجاد اتصال کوتاه در یخچال فریزر باعث قطع شدن برق خواهد شد تا از ایجاد آسیب در سایر لوازم الکتریکی اجمله خود یخچال فریزر جلوگیری شود.
  برای بررسی قطعات الکتریکی یخچال فریزر خود میتوانید با نزدیکترین شعبه مجموعه ما به محل سکون خود تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.

  ترموستات یخچال فریزر

  وجود مشکل در سیستم برقی :

  اگر یخچال فریزر شما قدیم است و مدت زمان زیادی را برای شما کرا کرده احتما این مشل وجود دارد که کهنگی و فرسودگی اتصالات و سیم برق دستگاه باعث بروز این مشکل شود.
  سیم و اتصالات برقی دستگاه خود را بررسی کرده و از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.
  اگر متوجه بروز مشکل در اتصالات برقی خود شده اید حتما بایک برق کار تماس حاصل نمایید.
  فیوز مسئولیت حفاظت از وسایل برقی شما را به عهده دارد.به همین دلیل بروز مشکل در دستگاه با قطع شدن آن همراه خواهد بودتا ضمن حافظت از وسایل برقی شما را نسبت به وجود مشکل آگاه نماید.
  برای مطالعه مقاله ارورهای یخچال فریزر بست اینجا کلیک کنید.
  وجود مشکل در سیستم برقی یخچال

  سیم ارت :

  سیم ارت یا سیم اتصال به زمین جهت حفاظت از برق گرفتگی و آتش سوزی و ایجاد ایمنی در ساختمان هنگام نصب و کاربرد وسایل برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیم که در لوازم الکتریکی از خروجی دستگاه به زمین متصل می‌شود نقش انتقال جریان نشتی حاصل از این ملزوات به زمین را برعهده دارد.
  اگر در منازلی که به تازگی ساخته شده‌اند یک یخچال کهنه بیاورید و به برق اتصال دهید، پریدن فیوز ممکن است اتفاق بیافتد. چون در خانه‌های نوساز معمولا چاه ارت وجود دارد. علت اتصال در بدنه و عدم وجود ارت مناسب در یخچال فریزر کهنه علت این اتفاق است. برای حل این مشکل لازم است سیم ارت را در یخچال قطع نمایید.

  تعمیرات یخچال فریزر در تهران:

  اگر به دنبال یک شرکت معتبر جهت انجام تعمیرات یخچال فریزر خود هستید، همین حالا با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.
  مجموعه ما بیش از 10 سال است که در زمینه تعمیرات برند ماشین لباسشویی فعالیت داشته و ضمن ارائه خدمات 24 ساعته در پایتخت با ارائه ضمانت نامه کتبی 6 ماه جهت خدمات صورت گرفته توانسته رضایت بیش از 90 درصد مشتریان خود را بدست آورد حال اگر شما عزیزان برای انجام تعمیرات خود به یک کارشناس متخصص نیازد دارید همین حالا با ثبت درخواست خود به عضویت باشگاه مشتریان ما درآمده و از تخفیف های ما بهرمند شوید.
  برای مطالعه مقاله ارورهای یخچال فریزر نیکسان اینجا کلیک کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناس